Asma Tavan Fikirleri – En Şık Asma Tavan Modelleri

Asma Tavan Örnekleri

Günümüzde evlerde ve ofislerde artık sık sık asma tavan fikirleri görmeye başladık. Başarılı olanlar evlere çok hoş bir görüntü kazandırırken, kötü örnekler ise keşke hiç asma tavan yapmasaydınız dedirtiyor. Eğer asma tavan uygulamasını yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle evinize uyum sağlayıp sağlamayacağını iyice düşünüp ona göre yaptırmanız gerekir.

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan uygulaması, mevcut tavanınızın iskeletinde mekanik ve elektrik tesisatlar için gerekli boşluğun sağlanması işlemidir. Gerekli ışıklandırmalar yapıldıktan sonra alçıpan ve dekoratif ürünler kullanılarak daha güzel bir görüntü elde edilmeye çalışılır.

Asma Tavan Modelleri

Asma tavanlar en sık olarak oturma odasında kullanılsa da yatak odası, çocuk odası, mutfak hatta ofislerde kullanılabilir.Asma Tavan Yatak Odası

Asma tavanların başlıca avantajları estetik, yangın güvenliği, maskeleme etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Aklımız gelen dezavantajları ise gergin tavanlar eğer kesici maddelerle zarar görürse tadilatı oldukça zordur. Kurulum da oldukça pahalıdır.
Asma Tavan Ofis

Gördüğünüz gibi asma tavanlar ofisler için de çok ideal bir seçim olabilir. Estetik bir dizayn ile ofisin dekorasyonuna ciddi bir katkı sağlayacaktır.

Asma Tavan Örnekleri

Asma tavan fiyatları, yaptırılan ustaya ve uygulanacak şekillere göre değişebilir. Fakat ortalama bir fiyat vermek gerekirse 2018 yılı itibari ile asma tavan yaptırmanın maliyeti metrekare başına 30 TL ile 70 TL arasında değişiyor.

Asma Tavan Örneği

Asma tavan çeşitleri:

  • Metal asma tavan
  • Karolam – Karopan
  • Taş yünü tavan
  • Led aydınlatmalı tavan
  • Alçıpan asma tavan
  • Lineer tavan

Asma Tavan Led

Asma tavan led aydınlatmaları kimine göre evin aydınlatmasında çok güzel bir detay, kimine göre ise çok gereksiz ve evin dekorasyonunu tamamen bitiren bir ürün. Seçimi size bırakıyoruz ama led aydınlatmalı bir asma tavan yaparken renkleri iyice düşünüp karar vermenizi öneririz.

Tavanınızın nasıl olacağına karar vermeden önce renkli tavan boyama yazımızı da okumanızı öneririz, zira o yazı içinde de oldukça ilham verici örnekler var.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close