Kova Burçları için Ev Dekorasyonu Önerileri

kova burcu için ev dekorasyonu

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

21 Ocak – 19 Şubat doğumlu olan Kova burçları için ev dekorasyonu tıpkı karakteristik özelliklerinde olduğu gibi yeniliğe açık ve değişkendir. Teknoloji meraklısı Kova burçları evlerine de bunu yansıtırlar. En son çıkan bir teknolojik aleti onun evinde görebilirsiniz mesela.

kova-burcu-dekorasyon-tarzi

Bu merakları dekorasyonda daha çok metalik renkleri, gri ve tonlarını kullanmalarına neden olur. Kova burçlarının dekorasyon stili de bu renklere en uygun olanıdır zaten.

Ne miymiş Kova burçlarının dekorasyon stili? Tabii ki modern!  Bu kadar teknoloji meraklısı bir burçtan başka bir stilde evini döşemesi beklenemezdi zaten. Öyle değil mi? 🙂

Kova Burcunun Dekorasyon Tercihleri

Dekorasyon stili:  Modern
En sevdiği renkler:  Gri – turkuaz – metalik tonlar
Evde vazgeçemediği unsurlar:  Teknolojik aletler, fonksiyonel eşyalar
Dekorasyonda önem verdikleri 3 şey:  Teknoloji, fonksiyon, özgür hareket alanı
Vitrinindeki olmazsa olmaz objeleri:  Sürrealist biblolar, soyut objeler
Evde favori alanı: Hepsi

Hava grubu burçlarına göre dekorasyon” yazısında Kova burçlarının gri rengi severek kullandıklarını belirtmiştim. Bu hem onun dahil olduğu grup hem de teknolojiye olan düşkünlüğünden kaynaklanır. Ancak grinin soğukluğunu mavinin farklı tonlarıyla yumuşatmayı da başarır.

kova-burcu-dekorasyon-nasil

Fonksiyon her şeyde olduğu gibi dekorasyonda da çok önemlidir. En basit örneğiyle masa olan sehpaları, kitaplığa dönüşen yatakları evlerinde görebilirsiniz.

Kova Burçları için Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Özgürlüğüne düşkün olan Kova burcu insanı evlerini dekore ederken az eşya ile minimalist bir alan oluşturur kendine. Fonksiyonel tasarımların ön plana çıktığı mobilyalara yer verir daha çok dekorasyonda. Amaç bir eşya ile birden fazla işi görmek yerden tasarruf etmek, daha çok boş alana sahip olmaktır. Hareket alanının kısıtlanmasını pek sevmez Kova.

kova burcu ev dekorasyonu

Soyut, sürrealist sanat eserlerine de dekorasyonda yer vermeyi severler. Kısacası Kova burçları cesurdur ve dekorasyonda da çoğu burcun kullanmaya cesaret edemediği detayı cesur bir şekilde kullanır.

Kova Burcuna Ev Hediyesi Ne Alınır?

Cevap veriyorum kesinlikle en son çıkan teknolojik bir ev eşyası! Bu bir kahve makinesi de olur, şarjlı süpürge de… Önemli olan yeni bir teknolojik özelliğinin olması.

kova burcuna göre dekorasyon

Ancak bir ev hediyesi için pahalı olacağından soyut bir tablo, heykel ya da indigo rengi bir battaniye, gri renkli bir kırlent de hoşuna gidecektir.

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close