Balık Burçları için Ev Dekorasyonu Önerileri

balık burcu için ev dekoraysonu

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

20 Şubat – 20 Mart arası doğumlu olan Balık burçları için ev dekorasyonu deyince ilk aklınıza gelen romantik ve mistik öğeler olmalıdır. Çünkü balıklar Zodyak’ın en romantik burçlarıdır. Tıpkı kişilikleri gibi evleri de oldukça romantiktir.

balık burcu yatak odası

Çevrenizde Balık burcu olan arkadaşlarınız varsa evlerinin tıpkı peri masallarından fırlamış gibi olduğunu fark edeceksiniz. Yatak odasında cibinlikli bir karyola, koltukta pelüş yastıklar, melek bibloları, değerli taşlar, puflar, post halılar, kokulu mumlar… Tam hülyalara dalmalık öyle değil mi?

Ancak tabii ki Balık burçlarının dekorasyon tercihlerini sadece romantik diye nitelendirmek çok sığ olur. Dilerseniz daha derinlere inelim ve sevdikleri renklerden onları yansıtan tarza, vazgeçemedikleri eşyalardan kendilerini en rahat hissettikleri odaya kadar seçimlerini inceleyelim.

Balık Burcunun Dekorasyon Tercihleri

Dekorasyon stili: Country
En sevdiği renkler:  Nötr ve pudra renkler
Evde vazgeçemediği unsurlar:  Yumuşak yastıklar, kokulu mumlar
Dekorasyonda önem verdikleri 3 şey:  Rahat, romantik, masalsı 
Vitrinindeki olmazsa olmaz objeleri:  Melek bibloları, dekoratif mumlar, çerçeveler
Evde favori alanı: Yatak odası ve mutfak

Su grubu burçlarına göre dekorasyon”  yazısında da belirtiğim gibi geçmişlerine, ailelerine bağlı olan  Balık burçları eski eşyaları saklamayı, aile fotoğraflarını sergilemeyi severler. Duygusal kişiliklerini anılara olan saygılarıyla gösterirler ve bunu dekorasyona da taşırlar.

Renk olarak göz yormayan, dinlendirici açık renkleri tercih ederler: Toz pembe, bebek mavisi, su yeşili, krem, beyaz en çok kullandıkları renkler arasında yer alır.

balık burçları evlerini nasıl dekore etmeli

Desen olarak floral tasarımları severler. Perde ve kırlentlerde özellikle çiçekli kumaşları görmeniz mümkün.

balık burcu dekorasyon stili

Mobilya tarzlarını ise içine gömüleceğiniz minderli koltuklar oymalı yuvarlak hatlı eskitme dolaplar belirler.

Balık Burçları için Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Country dekorasyon, Balık burçlarına en çok hitap eden stildir. Eğer siz de bir balık burcuysanız evinizi döşerken Country tarzdan ilham alabilirsiniz.

balık burcu dekorasyon önerileri

Büyük ve geniş koltuklar, yumuşak yastıklar, pudralı renkler… Kısacası gerçek dünyadan uzaklaşıp hayal kurabileceğiniz bir dekorasyon sizi mutlu edecektir.

balık burcu ev dekorasyonu

Çünkü Balıklar günün her saati ve evin her bölümünde uzanıp düşlere dalmayı ve gerçek dünyanın sorunlarından uzaklaşmayı severler. Öyle değil mi? 

Balık Burcuna Ev Hediyesi Ne Alınır?

Hediye almak oldukça zor bir süreçtir. Ancak hediye alacağınız kişinin burcunu bilmeniz bu süreci kolaylaştıracaktır. Bir Balık burcuna ev hediye alacaksanız onun dekorasyonda neleri sevdiğini bilmeniz size yardımcı olacaktır.

balık burcu dekorasyonu

Örneğin kokulu mum seti ya da bir kuvars taşı onu çok mutlu edecektir. Yine melek bibloları, country tarzı çerçeve ve tablolar da Balık burcu için iyi bir hediye seçeneğidir.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close