Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımda evde çalışanlar için birbirinden farklı ve her zevke hitap edebilecek home ofis dekorasyon fikirleri vermeye çalışacağım.
***
Evde çalışanların sayısı her geçen gün daha da artıyor. Üstelik şirketler de kısıtlı da olsa home office çalışma düzenini deniyor. Bu sayede ülkemizde de artık yavaş yavaş “home office” tabiri dilimize yerleşmeye başladı.
Tabii ev dekorasyonu da bu yeni çalışma düzenine uyum sağlamaya başladı. Nasıl mı? Evde çalışanlar ya da ev ortamını daha çalışılabilir görenler evlerde kendilerine özel alanlar oluşturmaya başladı. Böylece home ofis dekorasyonu olarak bahsedebileceğimiz bir alan oluşmuş oldu.
home-ofis-dekorasyon-önerileri
Evin içinde bir ofis… Evin düzenini bozmadan bir home ofis dekorasyonu yaratma çabası… Üstelik kendi rahat çalışma ortamımızı ön planda tutarak…
Sizin için hazırladığım home ofis dekorasyon fikirlerinden ilham alarak kendinizi rahat hissedeceğiniz hem de evinizin dekorasyonunu bozmayacağını bir home ofis dekorasyonu yapmanın yolunu keşfedebilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyon Önerileri

Evde çalışabilmek herkes için kolay bir durum değildir. Bu sebeple motivasyonu sağlayacak ve artıracak bir ofis ortamı oluşturmak oldukça önemlidir.  Home office dekorasyon için derlediğim önerilerden ilham alarak siz de evinizde keyif alarak çalışacağınız bir ofise sahip olabilirsiniz.

Evin Hangi Bölümünü Ofise Çevirmeliyim?

Home office dekorasyon fikirlerine geçmeden önce ilk yapmamız gereken şey evin hangi bölümünü ofise çevireceğimizi belirlemektir. Size bu konuda yardımcı olmak için birkaç ilginç öneri sunmak istiyorum.

Merdiven altı ve boşluğu

evde-calisma-odasi-dekorasyon-fikirleri

Home ofis olarak kullanmak için merdiven boşluğunda kendinize hoş bir alan yaratabilirsiniz. Hatta eğer imkan varsa tam merdiven altındaki çatı katı gibi olan boşluğa gizlenip kendinize izole bir alan oluşturabilirsiniz. Umarım merdivenler sizin evde çok sık kullanılmıyordur 🙂

Daha fazla merdiven altı çalışma alanı fikirleri için şu yazıya göz atmayı unutmayın: 

Merdiven Altı Boşlukları Çalışma Masası ile Nasıl Değerlendirilir?

Antre – Hol

antrede çalışma masası fikirleri

Evde hangi alanı çalışma köşesine çevirsem diye kara kara düşünenlere bir diğer yaratıcı çözüm www.1xesports.com ise antre diyebilirim. Eğer holünüzün genişliği müsaitse ve çok fazla kapınız çalmıyorsa bu alanı da home ofise çevirmeyi düşünebilirsiniz.

Ardiye – Depo

ardiyeyi çalışma odasına çevirme

Eğer evinizde ardiye olarak kullandığınız küçük bir depolama odası varsa burayı boşaltarak küçük bir home office alanına dönüştürebilirsiniz.

Balkon

balkonda çalışma odası fikirleri

Balkonunuz kapalıysa çok şanslısınız çünkü burayı da kolayca home ofise çevirebilirsiniz demektir. Hem gün boyu doğal ışıktan da faydalanabilirsiniz bu sayede. 🙂

Bu fikir hoşunuza gittiyse daha fazla balkon ofis dekorasyon önerileri için şu yazıma göz atabilirsiniz:

Ofisi Balkona Taşıyoruz: Balkon Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Kadınlar için Home Office Dekorasyonu

Her ne kadar cinsiyetçiliğe karşı da olsam maalesef zevklerimizin ve markaların sunduğu tasarımların erkek ve kadınlara hitap edecek şekilde farklılaştığını kabul etmekten başka bir şey gelmiyor şu an elden.

Bu sebeple affınıza sığınarak evde çalışan kadınlar için ilham verebilecek home ofis dekorasyon fikirleri  sunmaya çalışacağım.

kadınlara özel home ofis dekorasyonu

Kadınlar evde çalışırsa masalarında daha fazla dekoratif aksesuar olur algısı yaygın. Pelüş yastıklar, renkli masa lambaları, bol sticker, çiçek ve renkli kalemler ise masanın olmazsa olmazları.

kadınlara özel home ofis dekorasyon fikirleri

Ayrıca sadece laptopla çalışanlar için değil diğer sektörler için de fikirler vermekte yarar var. Mesela terzilere, el işini profesyonel işe dönüştürenlere…

home-ofis-fikirleri

Daha fazla kadınlara özel home ofis dekorasyon önerisi için şu yazıma göz atabilirsiniz:

Kadınlar İçin Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

 

Erkekler için Home Office Dekorasyonu

Erkekler evde kendi çalışma alanlarını oluştururken tabii ki daha maskülen tercihler de bulunuyorlar. Tekrardan hatırlatayım genel kanı bu yönde. Siz aksi şekilde de dekore edebilirsiniz home ofis alanınızı. Kime ne? Öyle değil mi? 🙂

erkekler için home ofis fikirleri

Ama yine de birkaç öneri vermek gerekirse erkeklerin daha koyu renkleri tercih ettiği, daha teknoloji odaklı bir masa ve dekorasyon oluşturdukları, sandalye tercihlerini ergonomik ve deri olanlardan yana kullandıkları söylenebilir.

Daha fazla erkeklere özel home ofis dekorasyon önerisi için şu yazıma göz atabilirsiniz:

Erkekler İçin Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Tarzlarına Göre Home Office Fikirleri

Modern

Modern tarzı “zamansız” olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz. Hiçbir zamana ve tarza ait olmayan ve bugünün ilerisine odaklanan modern dekorasyon stilini evdeki çalışma alanınıza yansıtmak için yapmanız gereken sade perçaları bir araya toplamak olacaktır.

Vintage

home-office-dekorasyonu

Belli bir dönemi çağrıştıran özel parçaları kullanarak yapacağınız çalışma odası dekorasyonu sizlere vintage bir home ofis elde etmenize yardımcı olacaktır.

Eğer vintage dekorasyon hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz şu yazıma göz atabilirsiniz:

Vintage Ne Demek? – Vintage Tarzı Dekorasyon Fikirleri

 

Rustik

rustik home ofis fikirleri

Ham ahşabın dokusunu seviyorsanız home ofis dekorasyonunda da bu dekorasyon tarzını kendinize referans alabilirsiniz. Dağ evi ortamını size sunan bu tarzda kendinizi doğanın tam ortasında hissedebilir ve huzur içinde çalışabilirsiniz.

İskandinav

home-ofis-dekorasyonu

Sadeliğin ön planda olduğu İskandinav dekorasyon stili çalışma ortamınızda dikkat dağıtan öğelere yer vermenize izin vermek ve aydınlık renkleri sayesinde rahatlatıcı bir ortam hazırlamanıza yardımcı olur.

İskandinav dekorasyon tarzını daha yakından tanımak için şu yazıma göz atabilirsiniz:

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir?

Endüstriyel

endüstriyel home ofis fikirleri

Metal aksesuarların deriyle ve ahşapla uyumuna şahit olacağınız bu stil özellikle erkeklerin home ofis dekorasyonda tercih edebileceği detaylar barındırıyor.

Endüstriyel dekorasyon tarzını yakından tanımak ve çalışma odanızı oluştururken ilham almak için daha önce yazdığım “Endüstriyel Dekorasyon Tarzı” yazısına göz atabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Home Ofis Dekorasyon Örnekleri

Dilerseniz aşağıda sizin için seçtiğim örnek uygulamalardan da ilham alarak zevkinize göre bir çalışma alanı tasarlayabilirsiniz kendiniz için.

home-ofis-dekor

Ofis araç gereçlerini ev dekorasyonuna uygun seçmeyi unutmayın.


homeofis-dekorasyon-fikirleri

Home-Ofis-Dekorasyon-fikirleri

home-ofis-dekor-fikirleri

Umarım örnek home ofis fotoğraflar size biraz fikir verebilmiştir. =)

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close