İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir?

Soğuk İskandinav ülkelerinin sıcak dekorasyon stili…
Aynı zamanda sade ve samimi…
İskandinav dekorasyon stilini açıklamak için belki de bu 3 S yeterlidir. Ama bu tarzı diğerlerinden ayıran belli başlı noktalardan da bahsetmekte yarar var.

İskandinav stili dekorasyonu ilk bakışta coğrafi koşulların şekillendirdiğini söyleyebilirsiniz. Uzun geçen kış mevsim ve geceler beyazın ana renk olmasını sağlamıştır. Beyaz aydınlıktır, iç açıcıdır.

Soğuk havayı biraz olsun dağıtmak ve sıcak bir ortam yaratmak için İskandinav evlerinde beyaza ahşap ürünler eşlik eder.
Beyazın dışında kullanılan renkler arasında siyah, gri, krem, bej ve kahve tonları yer alır.
İskandinav evlerinde halı olarak postların tercih edildiğini ve daha çok tüylü halıların kullanıldığını görebilirsiniz.
Koltukların üzerinde, sandalyelerde hemen her yerde postların dekoratif olarak da yer aldığını hemen fark edebilirsiniz.
Büyük pencereler İskandinav evlerinin bir diğer özelliğidir. Aydınlık ortam bu büyük pencereler ve beyaz fon ile sağlanır.
Endüstriyel tarzı aydınlatma tasarımları İskandinav dekorasyon stiliin vazgeçilmezlerindendir. Yemek masasının üzerine konumlandırılan endüstriyel sarkıtlar…
Sivri  ahşap ayaklı sandalyeleri de unutmamak lazım. Ve buna eşlik eden sehpa, puf gibi mobilyaları…

İskandinav Dekorasyon Fikirleri

2 yorum

böyle postları görünce çok mutlu oluyorum,ben de kendimce İskandinav tarzını anlatmaya çalışıyorum çünkü :)))

Teşekkürler 🙂 Sizin de seçtiğiniz konsept süper 😉 Bayılarak takip edeceğim postlar çıkaracağınıza eminim. Başarılar şimdiden 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close