Erkekler İçin Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımda erkekler için home ofis dekorasyon fikirleri derlemeye çalıştım. Evde rahat çalışabileceğiniz ortamlar oluşturmanız için erkeklere hitap eden home office dekorasyon önerilerinden ilham alabilir, siz de kendinize özel çalışma alanı tasarlayabilirsiniz.

Öncelikle bu konuyu neden erkek ve kadın diye ayırdığımı biraz açmak istiyorum. Renklerin ve zevklerin cinsiyetinin olmadığını düşünsem de maalesef genel bir kanı hakim. Hatta markalar da bu farklılığı göz önüne alarak çalışma masası, sandalyesi, lamba gibi şeyleri tasarlıyor. Kısacası kız çocuk odası ve erkek çocuk odası dekore ederken düştüğümüz yanlışa burada düşüyor ve genelleme üzerinden dekorasyon önerileri sunuyoruz.

Ben de size bu yazımda erkekler home ofis dekorasyonu için daha çok koyu tonları tercih eder, endüstriyel tarzda mobilya ve saat, pano gibi aksesuarları kullanır diyeceğim genellikle ama şunu unutmayın ki bu sadece bir genelleme yanılgısı.

Aranızda mor seven, peluş halılar kullanan erkekler de olabilir. Ne siz kendinizi kötü hissedin ne de bana kızın olur mu? 🙂 Anlaştıysak erkeklerin evdeki çalışma odası dekorasyonu genellikle hangi eğilimleri gösteriyormuş irdelemeye başlayalım.

Erkeklere Özel Home Ofis Önerileri

Masa başında çalışan erkekler için evde kendilerini ait hissedebilecekleri bir çalışma ortamı tasarlamak için farklı öneriler sunacağım. Bu öneriler arasında patrondan, grafik tasarımcıya, yazılımcıdan muhasebeciye kadar farklı sektörlerde çalışan, farklı yaş grubu ve zevke hitap eden home ofis dekorasyon fikirleri bulacaksınız.

Patronlara Yaraşır Bir Home Ofis

Gerçekten evinin bir odasını arada müşterilerini ağırlayacağı bir ofise çevirmek isteyen erkekler, daha gösterişli mobilyalar seçse de renkler hep gri ve siyah ekseninde kalabiliyor.

Bohem Seven Erkeklere

erkeklere özel home ofis

Bu örnek her ne kadar boho tarzın tüm özelliklerine sahip değilse de shaggy halı, büyük yeşil bitkiler home ofise bohem bir hava katmış. Eğer siz de evdeki çalışma alanıza biraz rahat bir görünüm yansıtmak istiyorsanız bitkileri es geçmeyin derim.

Merdiven Boşluğunda İskandivan Bir Home Ofis

Evde kendine çalışma alanı bulamayan erkekler merdiven boşluğuna ne dersiniz? Burada kendinize beyaz – siyah kombinasyonuyla İskandinav bir home ofis ortamı oluşturabilirsiniz.

Merdiven altı boşluğundaki farklı home ofis örnekleri için şu yazıma göz atmayı da unutmayın:

Merdiven Altı Boşlukları Çalışma Masası ile Nasıl Değerlendirilir?

Rustik Bir Home Ofis

Erkekler için home ofis fikirleri deyince deri sandalyelerden, ham ahşap masa ve kitaplıklardan, metal raf ve aksesuarlardan bolca bahsedeceğimi söylemiştim. Bu rustik örnek de saydığım tüm bu özellikteki eşyaları barındırıyor.

Kendin Yapçı Erkeklere Özel Fikirler

kolay çalışma masası yapımı

Masrafa girip çalışma masası almak istemeyen tutumlu ve yaratıcı erkekler tuğla ya da kasa gibi şeylerin üzerine uzun bir tahta parçası koyarak kendilerine çok ucuza home ofis yapabilirler.

Tasarımcı Erkeklere Home Ofis Fikirler

iMac’ta tasarım yapan erkeklerin daha geniş bir çalışma masasına ihtiyacı var. Çünkü kimi zaman tablet gibi tasarım araçları da masada yer kaplayabiliyor. Bu sebeple evin bir odasını ya da geniş bir köşesini kendinize home office olarak ayırmanız gerekebilir.

Küçük Home Ofis Dekorasyonu

Evinizin kullanmadığınız küçük bir odası varsa ya da antre ile salon arasında kalan küçük bir boşluk, işte bu alanı bir masa bir sandalye ile kolayca çalışma odasına dönüştürebilirsiniz. Hatta nereye koyacağınızı bilemediğiniz merdiveni de aksesuar gibi burada kullanabilirsiniz. 🙂

Erkekler için Küçük Salonda Home Ofis

Home ofis olarak kullanabileceğiniz salondan başka bir odanız yoksa ve salonunuz küçükse koltukla çalışma masasının dip dibe olduğu bir dekorasyona mecbur kalabilirsiniz. Ancak sandalyede beliniz ağrıdığında direkt koltuğa uzanabileceğinizi düşünerek olaya iyi tarafından bakabilirsiniz 🙂

Bu arada duvara asacağınız raflarla kitaplarınıza yerden tasarruf ederek yer açabileceğinizin altını çizeyim.

Çift Kişilik Çalışma Masaları

Beyler evde sadece home ofis çalışmak zorunda olan siz değilsiniz öyle değil mi? O zaman eşinizi ve çocuklarınızı düşünerek daha uzun ve geniş bir çalışma masası ile daha fazla kişinin aynı anda çalışabileceği bir home ofis dekore etmeye ne dersiniz?

Erkekler için Home Ofis Dekorasyon Stilleri

Dekorasyon stillerini yakından takip eden erkekler için birkaç farklı örnek home ofis uygulaması paylaşmak istiyorum.

Endüstriyel

endüstriyel erkek çalışma odası

erkekler için endüstriyel çalışma masası

 

Retro

Vintage

vintage home ofis

Modern

İskandinav

iskandinav erkek çalışma masası

BONUS

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close