Rustik Yılbaşı Dekorasyonu | Design by Dekorolog

Dekoblogosfer ekibi olarak yaptığımız ilk etkinlik yılbaşı için mağaza düzenlemesi oldu. Geçtiğimiz hafta sonu 6 dekorasyon bloggerı ile 6 farklı yılbaşı köşesi dekore ettik. Takip edenler bilirler. Takip etmeyenler de şu linkten bizi takip edebilirler:

Instagram’da Dekoblogosfer

ülviye dekorolog yılbaşı

Geçen yazımda her birimizin köşesine yer vermiştim. Göz atmak isterseniz “Dekoblogosfer Yılbaşı Partisi” yazısını okuyabilirsiniz. Bu yazıda sadece kendi yılbaşı köşemin detaylarından bahsedeceğim. Diğer arkadaşlarımın köşelerini incelemek isterseniz yukarıdaki yazıda yer alan blog linklerine tıklayarak sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

dekorologun-yilbasi-dekorasyonuHer birimizin köşesine bloglarımızın logosunun yer aldığı bir kart konuldu. Eğer Nispetiye mağazasına bu ay bitmeden uğrarsanız rahatlıkla hangi köşe kimin görebilirsiniz. Ancak şunu da belirtmek de yarar var. Çok fazla alışveriş yapıldığı için köşeler ilk günkü haliyle durmuyor büyük ihtimalle. :/ O yüzden fotoğrafları dikkate almakta fayda var (=

allhappydays-yilbasi-dekorasyonu

Öncelikle mağaza içi düzenlemenin gerçekten zor bir şey. Her ürün satılmak için sergileniyor. Ancak siz olaya ister istemez daha estetik yaklaşıyorsunuz.  Neyse ki mağaza konseptini çok bozmadan kendi yılbaşı dekorasyonu fikirlerimizi uygulamayı başardık. (=

allhappydays-yilbasi-dekorasyonu-

Dekorolog olarak olabildiğince doğal ve ahşabın ön planda olduğu bu rustik köşeyi seçerek düzenlemeye başladım. Işıltılı, lüks ve şaşaalı detayların bolca bulunduğu mağazada bana en uygun olan köşe buydu. =)

yilbasi-cam-agaci-baykus

Kitaplık raflarına beyaz dostlarımı dizerek çam ağacı formu oluşturmaya çalıştım. Umarım anlaşılıyordur =)

beyaz-baykus-dekor

beyaz-sincap-yilbasi-dekoru


yilbasi-dekoraysonu-nasil-olur

Hemen beyaz pelüş hayvanlardan yaptığım çam ağacının yan tarafında yer alan vitrini ise daha ferforje aksesuarların, kırmızı detayların olduğu bir köşe olarak düzenledim. Amacım yan taraftaki beyaz etkiyi daha ön plana çıkarmak ama bir taraftan da yılbaşı klasiğini bozmamaktı.

yilbasi-dekorlari

dergilik-rustik

inek-dekor

kirmizi-yilbasi-dekorasyonu

Aralara yılbaşı ağacı toplarını serpiştirerek biraz ışıltı katmak istedim.

metal-yilbasi-aksesuarlari

Kozalaklarla metal geyik bibloları bir arada kullandım. Burada kokinalar renkleriyle bir sonraki rafa geçişte devamlılığı sağladı.

rustik-yilbasi-dekoru

Uçaklı berjerin arkasındaki bölümde aynaların önünde yılbaşı dekorasyonunu nasıl yapabileceğinizi göstermeye çalıştım.

rustik-dresuar

Yılbaşı dekorasyonu deyince akla hemen kırmızı ve yeşil renkleri kullanmak, ışıklarla süslemek geliyor evi. Ancak bu tarz bir eve sahipseniz dekorasyon stilini bozmadan da ufak dokunuşlarla yılbaşı süslemesi yapabilirsiniz.

rustik-mumluk-kitap

Vitrinin önünde duran siyah orta sehpanın üzerine deri kitap tasarımındaki dekoratif kutuları koydum. Bunların üzerine de paslı görünüme sahip mum yerleştirdim.

yilbasi-geyik-dekor

Berjerin arkasındaki fiskosun üzerinde ise bu yakışıklı geyiğe yer verdim =) Köpek biblolu keten başlıklı abajurlar ve gümüş tepsideki cam şişeler yuvarlak sehpanın diğer aksesuarları.

Baştan düzenlediğim yılbaşı köşesinin detaylarını aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close