Pantone 2019’un Rengini Açıkladı: Canlı Mercan (Living Coral)

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Pantone 2019 yılının rengini açıkladı! İşte karşınızda capcanlı bir mercan rengi…

2019’un rengi olarak canlı mercan tonunu duyuran Pantone, bu rengi seçmesinin ardında yatan sebepleri şöyle anlatıyor: “Dijital teknolojinin saldırısı ve sosyal medyanın giderek artan biçimde günlük yaşama karışmasına tepki olarak, mahremiyet sağlayan otantik ve sürükleyici deneyimler arıyoruz. PANTONE 16-1546 Living Coral/Canlı Mercan’ın ilgi çekici doğası, hareketi cesur biçimde ve memnuniyetle karşılayan ve aynı zamanda teşvik eden yapısı tam da bu arayışımızla örtüşüyor. İyimserlik ve neşe arayışlarımız için doğuştan gelen ihtiyacımızı simgeleyen PANTONE 16-1546 Living Coral/Canlı Mercan, kısacası arzularımızı somutlaştırmamıza yardım ediyor.”

PANTONE Living Coral/Canlı Mercan, doğal çevremizde ortaya çıkan ve aynı zamanda sosyal medyada canlı bir görünüme sahip olan besleyici bir renktir.

Evet, böyle anlatınca kulağa gerçekten çok hoş geliyor 🙂 Ama mercanın bu tonu göze de gerçekten çok hoş geliyor.

Pantone’nin açıkladığı yılın renklerinin her sene başta moda olmak üzere, mobilya, endüstriyel tasarımlar, ambalaj ve grafik tasarım gibi alanları etkisi altına aldığı düşünüldüğünde bizi capcanlı bir senenin beklediğini söyleyebiliriz.

Dekorasyonda Canlı Mercan Etkisi

Bakalım yılın rengi dekorasyonda ne gibi görünüm ortaya çıkarmamıza yardımcı olacak.

Geçmiş Yıllardaki Pantone Renkleri

pantone geçmiş yılın renkleri nelerdir pantone geçmiş yılın renkleri hangileridir

pantone geçmiş yılın renkleri

2019 Dekorasyon Trendleri

Bizi 2019’da bekleyen diğer renk eğilimlerini ve dekorasyon trenlerini merak ediyorsanız. Aşağıdaki “2019 dekorasyon trendleri” yazımı okumayı unutmayın.

2019 Dekorasyon Trendleri: 2019’a Yön Verecek 12 Dekorasyon Eğilimi

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close