Makrome Duvar Süsü: Yün İp ile Makrome Yapımı

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Bir önceki yazımda (Fotoğraf Askısı Yapımı) ağaç dalları ile yapılan duvar süsü fikirlerine taktığımı söylemiştim. İşte bu kendin yap projesi de bunun ikinci ispatı 🙂

Orta okulda öğrendiğim makromenin, ki biz okulda sadece saksı askısı yapmıştık, duvar süsü olarak kullanıldığını gördüğümde çok beğenmiş ve mutlaka denemem gerektiğini düşünmüştüm. Tabii biraz sabırsız olduğum için makrome ipi almayı beklemeden elde ne varsa başladım hemen yapmaya. Yeşil ipleri ağaç dalına astım ve başladım plansız programsız bir şekilde makrome örmeye.

Bence ortaya fena da bir şey çıkmadı hani 🙂 Ama bir dahaki sefere yapılmış bir makrome duvar süsü örneği üzerinden gideceğim. O zaman daha da güzel bir sonuç alacağıma eminim. Tabii bir de makrome ipi almalıyım 🙂

Neyse lafı uzatmadan bu gelişi güzel  yeşil yün ipli ve ağaç dallı makrome duvar süsünü nasıl yaptığımı anlatayım sizlere.

Makrome Duvar Süsü Malzemeleri

  • Ağaç dalı ya da makromeyi sabitleyeceğiniz herhangi bir şey 🙂 Plastik olur, demir çubuk olur…
  • İp. Tercihen makrome ipi. Ama ribbon iplerle de çok güzel oluyor bu da dip not olsun.
  • Makas

Makrome Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak ipleri belli uzunluklarda keserek videoda gösterdiğin gibi ağaç dalına bağlayın.

  • İp sayısının 4’ün katı olmasına dikkat edin. Çünkü makrome örerken 4 ip kullanacağız.
  • Aşağıda adım adım gösterildiği üzere makromeyi örmeye başlayacağız. Ben en baştan başlayıp 3 sıra ördüm sonra bir yandaki sıradan ip alarak örmeye devam ettim. Bu işlemi ağaç dalının başından ve sonundan olacak şekilde sırayla yaptım ki ortada Yatırım Şartsız Deneme Bonusu Veren Siteler buluşsun desenler.
  • Yandaki ipleri örerken ortada kalanlar dümdüz olmasın diye onları da aralıklı şekilde 3 – 4 sıra olarak ördüm. Tamamen rastgele yaptığım için bir sıralaması yok açıkçası 🙂 Ama bir sonrakinde söz her hamleyi sizin için yazacağım ya da video çekeceğim.

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close