Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli? – Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri

Evlerin genel olarak en küçük odalarından biridir banyo. Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri sizi bu sorundan kurtarabilir. Banyoları dekore ederken çok fazla önemsemeyiz. Bunların sebebi olarak banyoda az vakit geçirmemiz gösterilebilir, ancak yine de bu banyonun salondan daha şık olmasının önüne geçmemelidir 🙂
Küçük bir banyoyu dekore ederken birkaç püf noktasına dikkat ederek onu daha geniş göstermeniz mümkün.
Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri
Sizin de banyonuz olması gerektiğinden daha küçükse, sizin için derlediğim banyonuzu daha büyük göstermenize yardımcı olacak çözüm önerilerine göz atabilirsiniz.

Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri Örnekleri

Duşakabin yerine perdeyi tercih edin.

Küçük Banyolar için Dekorasyon
Banyoda duşakabin ya da küvet kullanmak zaten küçük olan yerinizi daha da daraltacaktır. Bu yüzden küçük banyoları dekore ederken duş perdesi kullanmak en mantıklı seçimlerden biridir.

Klozetin üstünü raflarla doldurun.

Küçük Banyo Dekorasyonu
Genellikle klozetin bulunduğu duvar hep boştur. Oysa ki o boş duvarı raf ya da dolaplarla değerlendirerek depolama sorununuza da çözüm bulabilirsiniz küçük banyonuzda.

Açık renkten şaşmayın.

Küçük Banyolar için Dekorasyon Örnekleri
Açık renkler her zaman daha geniş gösterir. Herhalde bunu bilmeyen duymayan kalmadı. O zaman bu bilgimizi banyoda da hayata geçirelim.

Köşeleri değerlendirin.

Dar Banyolar için Dekorasyon Fikirleri
 En dar alanlarda bile köşelerin kullanıma dahil edilmesi çok önemlidir. Küçük banyoları dekore ederken de köşeleri olabildiğince verimli kullanmaya özen gösterin.

 Her şeyin en miniğini kullanın.

Küçük Banyolar için Dekorasyon İpuçları
Küçük banyoya küçük lavabo lazım, tabii klozette küçük olmalı. Musluklar, dolaplar  vs. de banyonuza göre boyut değiştirmeli.

 Konforunuz için yaratıcı çözümler düşünün.

Küçük Banyo Nasıl Dekore Edilir?
Banyom küçük ama ben yine de duş da istiyorum dolap da diyorsanız, fotoğraftaki gibi merdivenli çözümleri deneyebilirsiniz. Ama dikkat edin ayağınız kaymasın.

Tezgah üstü lavaboları tercih edin. 

Küçük Banyo Fikirleri
Ayaklı lavabolar yerine altını dolap olarak kullanabileceğiniz lavaboları kullanmanız küçük banyonuzda size daha çok yer açacaktır.

Köşesiz formların size alan kazandıracağını unutmayın.

Küçük Banyo Depolama Alanları
Dikdörtgen ya da kare duşakabin, lavabo ya da dolaplar dar olan alanınızı daha çok kısıtlayacaktır. Bu sebeple yuvarlak hatlara sahip modelleri tercih etmeniz küçük banyonuzun yararına olacaktır. Diğer odaları dekore etmek için ev dekorasyonu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close