Palmiye Trendi: Dekorasyonda Palmiye Deseni Nasıl Kullanılır?

palmiye duvar kağıdı

Palmiye deseni, tasarımcıların tropikal temalı ürünler oluştururken kullandıkları en önemli unsurlardan bir tanesidir. Özellikle ilkbahar – yaz sezonuna ait kreasyonların vazgeçilmez konularından biri olan tropikal iklimler, beraberinde pek çok farklı unsuru akla getirir. Palmiye de bunların başında gelmektedir.

Gerek tekstil gerekse dekorasyon modasına yön veren tasarımcılar doğadan ilham alarak hazırladıkları tropikal konseptli tasarımlarında en çok palmiye desenine yer verir.

dekorasyonda-palmiye

Palmiye deseni dekorasyonda en çok duvar kağıtları, yastık kılıfları, masa örtüleri, nevresim takımları, perdeler ve tablolarda karşımıza çıkar. Ev dekorasyonunda tropikal bir etki yakalamak isteyenler palmiye desenleri ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Palmiye Desenli Ürünler Nerelerde Satılır?

Palmiye desenli ürünleri nereden bulacağınız sorusuna gelince; özellikle H&M Home ve Zara Home yaz sezonunda tropikal konseptini işleyerek palmiye desenli birçok ürünü satışa sunmaktadır.

Ancak para harcamadan da farklı do it yourself (kendin yap) projesiyle dekorasyona palmiye desenini dahil edebilirsiniz. Nasıl mı? Örneğin beyaz bir kırlent kılıfını palmiye figüründe kestiğiniz bir karton yardımı ile yeşile boyayarak. Aynı kalıbı duvarlarınız ya da mobilyalarınız için de kullanabilirsiniz.

palmiye-duvar-kagidi

Palmiye Deseni Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Evde tropikal bir etki oluşturmak için palmiye desenini kullanmaya karar verdiniz. Peki ama evinizin hangi bölümlerinde bu desene nasıl yer vermeniz gerektiği konusunda kararsızsınız. Size birkaç öneri ile dekorasyonda palmiye desenini en doğru şekilde nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalışacağım.

  • Salonda palmiye desenli kırlent, tablo ve perdeleri tercih edebilirsiniz. Ancak salondaki diğer tekstil ürünlerinin desensiz düz renklerde olması gerektiğinin altını çizmeliyim. Aksi takdirde kendinizi bir karmaşanın içerisinde bulabilirsiniz.

dekorasyonda-palmiye-deseni

  • Yatak odasında ise nevresim takımı, dekoratif yastık, tablo, duvar kağıdı olarak palmiye desenini tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey odanızdaki tüm objelerde aynı desenin tekrar etmemesine özen göstermek.

palmiye-desenli-nevresim

  • Banyoda havlu, paspas gibi tekstil ürünlerinin yanı sıra duvar dekorasyonunda da palmiyelerden yardım alarak tropikal orman etkisini yakalayabilirsiniz.

banyoda-palmiye

  • Balkon dekorasyonunda palmiyeleri yine yastık, masa örtüsü gibi tekstil tasarımlarında tercih ederek ve bu görünümü canlı bitkilerle destekleyerek botanik bahçe etkisi yaratabilirsiniz.

palmiye-desenli

Dekorasyonda palmiye deseni kullanımı fikirleri:

palmiye-deseni

Palmiye Desenli Kırlent ve Yastıklarpalmiye-desenli-yastik
palmiye-kirlent

palmiye-yastik

Palmiye Desenli Duvar Kağıtları

Palmiye Desenli Halı ve Kilimler

palmiye desenli halı

palmiye desenli mavi halı

Palmiye Desenli Mutfak Ürünleri

palmiye desenli runner

palmiyeli masa örtüsü

palmiye desenli tabak

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close