Haziran Ayı Burç Yorumları 2024

Haziran ayı burç yorumları yazısında bu ayın önemli gezegene geçişleri, yeni ay, dolunay etkileri ve aylık burç yorumlarını bulacaksınız.

Eğer okumak yerine izlemeyi tercih ederseniz Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://youtube.com/@AstrologUlviye/

6 Haziran İkizler Yeniayı

6-haziran-ikizler-yeniay-haritasi

İstanbul’a göre çıkartılan yeniay öğleden sonra saat 3:37’de gerçekleşecek. Venüs ile kavuşumda gerçekleşecek bu yeniayı Venüsyen olarak tanımlayabiliriz. Venüs’ün yükselen yöneticisi olması da dikkat çekici. Rigel sabit yıldızının da eşlik ettiği yeniay, bilginin maddi-manevi güç kazanmamıza destek olacağını anlatır. Özellikle sanat, sanatçılar, entelektüel kişilikler hayatımızda ön plana gelebilir. Fikir alışverişinin ön planda olduğu ilişkilere daha çok çekilebiliriz. Uzaklardan, yabancılardan destek göreceğimiz, ufkumuzu genişletecek bilgilerle donatılacağımız bir yeni ay yaşayabiliriz.

22 Haziran Oğlak Dolunayı

22-haziran-oglak-dolunayi-haritasi

22 Haziran’da sabah saat 4:07’de Oğlak burcunun 1 derecesinde bir dolunay yaşanacak. Sonun başlangıcı olarak yorumlayabileceğimiz bu dolunayın sonuçlarını Temmuz ayındaki 29 derece Oğlak dolunayı ile birlikte göreceğiz. Son noktayı temmuzda koyacağımız bazı olaylara şahit olacağımız bu dolunayın etkileri genel hatlarıyla büyük ve hızlı olacak. Kazanç konularındaki dengeler, maddi-manevi değerler ön planda olacak. Duygu ve düşünçelerimiz arasında dengeyi kurmakta zorlandığımız bir süreç olabilir. Büyük hayal kırıklıkları sonrası yeni farkındalıklarla kararlar verebiliriz.

Haziran Ayı Önemli Gezegen Geçişleri

 • 3 Haziran Merkür İkizler burcuna geçiş yapacak. İletişimde hızlı ve pratik olacağımız 2 haftalık bir süreç bizi bekliyor.
 • 9 Haziran’da Mars Boğa burcuna geçiş yapacak. Eylemlerimizde daha kararlı ve inatçı tavırlar sergilemeye meyilli olacağız.
 • 17 Haziran Merkür ve Venüs Yengeç burcuna geçiş yapacak. İletişimde daha duygusal ve anaç olacağız. Yakınlarımızla sohbetten keyif alacağımız bir dönem olacak. Evle ilgili alışveriş yapmak hoşumuza gidecek bu dönemde.
 • 21 Haziran Güneş Yengeç burcuna geçiyor.

Haziran Ayının Önemli Açıları

 • 3 Haziran Jüpiter-Plüton üçgeni
 • 3 Haziran Merkür-Neptün sekstili
 • 3 Haziran Merkür İkizler burcuna geçiyor.
 • 4 Haziran Merkür Jupiter kavuşumu & Plüton üçgeni
 • 5 Haziran Güneş-Venüs kavuşumu
 • 6 Haziran 16′ İkizler Yeni Ayı
 • 8 Haziran Venüs-Satürn karesi
 • 9 Haziran Güneş-Satürn karesi
 • 9 Haziran Mars Boğa burcuna geçiyor.
 • 11 Haziran Mars-Plüton karesi
 • 11 Haziran Venüs-Şiron sekstili
 • 12 Haziran Merkür-Satürn karesi
 • 13 Haziran Güneş-Şiron sekstili
 • 14 Haziran Merkür-Şiron sekstili
 • 15 Haziran Güneş-Merkür kavuşumu
 • 17 Haziran Venüs-Neptün karesi
 • 17 Haziran Venüs Yengeç burcuna geçiyor.
 • 17 Haziran Merkür-Neptün karesi
 • 17 Haziran Merkür Yengeç burucuna geçiyor.
 • 17 Haziran Merkür-Venüs kavuşumu
 • 21 Haziran Güneş-Neptün karesi
 • 21 Haziran Güneş Yengeç burcuna geçiyor.
 • 22 Haziran 1′ Oğlak Dolunayı
 • 22 Haziran Merkür-Mars sekstili
 • 23 Haziran Merkür-KAD karesi
 • 27 Haziran Venüs-KAD karesi
 • 27 Haziran Merkür-Satürn üçgeni
 • 29 Haziran Venüs-Mars sekstili
 • 29 Haziran Merkür-Şiron karesi
 • 30 Haziran Merkür-Uranüs sekstili

Koç Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

koc-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Koçlar,

Kendinize dönük bir ay sizi bekliyor. Kendi işiniz, kendi paranız, ruh haliniz önemli olacak. Daha fazla kendiniz ve yakınlarınızla ilgili olacaksınız. Bu etki 3-4 Haziran’da hız kazanacak. Yine bu günlerde elinize para geçebilir ya da mevcut paranızla güzel bir yatırım yapabilirsiniz. Maddi kazanımlar noktasında destekleneceğiniz bir aydasınız. Sadece biraz sabırsız olabilirsiniz, bunu doğru yönetmeye çalışın.

6 Haziran’daki yeni ayla, ticaret, reklam, sosyal medya alanında ön plana çıkacaksınız. Girişimciliğiniz artacak. Cesur tavırlarınızla dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.  8-9-10-11 Haziran’a dikkat. Yakın çevrenizdeki olayların sizi etkilediğinize şahit olabilirsiniz. Haziran başı biriyle tanışma potansiyeliniz de yüksek. Böyle bir gündeminiz varsa fırsatı iyi değerlendirin.

22 Haziran’daki dolunayla kariyer hayatında bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Toplum önündeki statünüzü ilgilendiren olaylar açığa çıkabilir. İş, patronlarla olan ilişkiler ve projelerle ilgili hızlı bir tamamlanmaya gidilebilir.

Boğa Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

boga-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Boğalar,

Verdiğiniz kararları uygulamanız gereken bir dönemdesiniz. İsteksizliğinizi toparlamaya odaklanın. Merak etmetin Haziran ayo enerjinizi yerine getirmek için sizi destekleyecek. 6 Haziran’daki yeni ay sonrası kendi gücünüzü tekrar bulacaksınız. Kazançlarınızla ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Odağınız para olacak. Önemli birinden fayda görebilirsiniz.

Ayrıca evle ilgili bir konuyu çözüme kavuşturabilirsiniz. Çevrenizdeki insanları gözden geçirip bir elemeye gidebilirsiniz.
11-12 Haziran’da bir işinizde duraklama olabilir. Canınızı sıkmayın. Aklınıza gelenin karşınıza geleceği bir aydasınız. Olumlu tarafta kalmaya özen gösterin.

Ay sonu bir seyahat ya da eğitim konusu önünüze gelebilir. Bu koonu her ne ise, meyvesini bir ay sonra alabilirsiniz. Ek olarak dolunayla birlikte  yabancılarla olan işleriniz de önem kazanacak. Uzaklara ve yabancı kaynaklara odaklandığınız bir dönem sizi bekliyor.

İkizler Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

ikizler-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili İkizler,

Şanslı bir dönem sizler için başladı diyebiliriz. Olumsuzluklardan çok kolay arınacağınız bir aydasınız. İkili ilişkiler, iş birlikleri noktasında aldığınız kararları kazanca dönüştürebilirsiniz.

İşinizden memnuniyetsizlik duyabileceğiniz bir dönemle birlikte işinizi ölçüp tartacaksınız. Kendinizi çok fazla yıprattığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca arkadaş bağlantılarınız da size yorabilir. Maneviyata önem verdiğiniz bir süreçte olacaksınız. Fazla fedakar olduğunuz alanları görüp davranışlarınızı yeniden düzenleyeceksiniz.

Ay sonu parasal konularda bir başlangıç söz konusu olabilir. Özellikle de miras, nafaka, kredi gibi konularda bir karar aşaması yaşayabilirsiniz. Sonucunu 23 Temmuz’daki dolunayla birlikte görebilirsiniz.

Yengeç Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

yengec-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Yengeçler,

Dikkatli olmanız gereken bir aydasınız. İçe dönüyorsunuz. Dünyevi konularla uğraşmak istemeyeceksiniz. Kendinizi kalabalık ortamlardan çekeceksiniz. Bir yandan kurslara, eğitimlere katılmak isterken enerjinizin hemen bittiğini fark edeceksiniz.

Yeni ayla beraber gözlemci olun, sırlarınızı kimseye vermeyin, arkanızdan dönenlere şahit olabileceğiniz günlerdesiniz. Fark edin; ancak henüz harekete geçmek için erken olduğunu da bilin.

Bunların yanı sıra çevrenizden güzel haberler alabilirsiniz. Dava gündeminiz varsa güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yurt dışıyla ilgili konularda da şanslısınız. Uzaktaki akrabalarınızdan haberler alabilirsiniz.

Ay sonundaki dolunay karşı evinizde yaşanacak. İkili ilişkilerde yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Eşinizin aldığı kararlar hayatınızda etkili olacak. Ayrıca taşınma ve ortaklık yapma gibi konular de gündeminize gelebilir.

Aslan Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

aslan-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Aslanlar,

Bu ay sosyal çevreniz çok aktif. Bol bol gezip sosyalleşeceğiniz bir ay olacak. Bir gruba, derneğe dahil olmak istiyorsanız bu ay tam sırası.

9 Haziran sonrası kariyerde gücünüzü ortaya koyacaksınız. İş hayatında önünüze gelen tekliflere hazır olun. Kazançlarınızı artırmaya odaklanın. Ancak bu ay spekülatif kazançlar için uygun değil. Özellikle 8-9 Haziran’a yatırımlık konularınızı denk getirmeyin.

22 Haziran’daki dolunayda sağlığınızla ilgili bir düzenleme yapmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvan ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili de önemli kararlar alabilmeniz mümkün. Kötü alışkanlıklarınızı bırakmak, aksayan rutinlerinizi düzenlemek için bu dolunayı kullanın.

Başak Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

basak-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Başaklar,

Sizler için kariyer fırsatları bu ay çok yüksek. Kendinizi yaptığınız işte göstereceksiniz. Mücadele vermeniz gerekse de sonunda kazanan siz olacaksınız. Önemli insanlarla bir araya gelebilir, pozisyonunuz yükselebilir, yaptıklarınızla takdir görebilirsiniz. Statü değişiklikleri size bekliyor.

Eğer evliyseniz eşin ailesi ile ilgili korkularınızın yersiz olduğunu fark edeceksiniz. Özel hayatınızda gerginlikler olabilir 8-9-10-11 Haziran tarihlerine özellikle çok dikkat edin. Ortağınızın sizin kadar sorumluluk sahibi olmadığını görebilirsiniz.

Yurt dışı, seyahat gibi konularınız önünüze gelebilir. Bu tarz konularda harekete geçmek istediğiniz şeyler varsa bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Ay sonundaki dolunayla birlikte çocukla ya da aşkla ilgili konularda güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Hobileriniz ya da sahne önü işlerinizle ilgili de yaşanan farkındalıkla yepyeni bir tarafa yönelebilirsiniz.

Terazi Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

terazi-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Teraziler,

Haziran, sizin için ilişkiler ayı. İlişkide özgürlükçü tarafınız devreye girebilir. Karşı tarafın bağımsızlığını ilan ettiğini görebilirsiniz; ancak bu ay rüzgar sizden yana esmeye başlayacak. Merak etmeyin.

6 Haziran’daki yeni ayla birlikte bir dava açma, hakkınızı arama, eğitime başlama, yabancı dil öğrenme, uzaklardan güzel haberler alma, yurt dışı ile iş yapma gibi konular gündeminize gelebilir. Bol bol seyahate çıkabilirsiniz. Bavulunuzu hazır tutun. Bu ay sosyal çevrenizden çok destek görebilirsiniz.

8-9-11 tarihlerinde yakın akrabaların sorunlarıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ay sonu aile, baba ve evle ilgili bir konuda karar vermeniz gerekebilir. Bu kararın sonuçlarını bir ay sonra alabilirsiniz.

Akrep Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

akrep-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Akrepler,

Keyifli bir zaman dilimine giriş yapıyorsunuz. Para ve alacak verecek dengesi ön planda olacak. Aynı zamanda ilişki, teklif, evlilik gibi konuları da değerlendireceğiniz bir süreç olacak. Dikkatler üzerinizde! Hayatınıza biri girebilir, biri varsa da ona düşkünlüğünüz artabilir. Birbirinize destek olacağınız bir ay olacak. Sadece 11 Haziran’da gerginlik yaşamamaya dikkat edin.

Bir borcun altına girme, vergi gibi ödenmesi gereken bir para konusu varsa 6 Haziran sonrasında yapmaya dikkat edin. Elinize beklenmedik bir paranın geçmesiyle çok daha rahat ödeyebilirsiniz.

22 Haziran’daki dolunay sonrası yakın çevrenizle ilgilenmeye başlayacaksınız. Onların hayatındaki önemli kararlar sizi de etkileyecek. Alım satım gibi konularda bir şeyler başlatma potansiyeliniz var ancak sonuçlarını bir ay sonra alabileceksiniz. Sağlık konularında ise aldığınız ani haberlerin tansiyonunuzu yükseltme potansiyeli var. Dikkatli olun.

Yay Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

yay-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Yaylar,

Çok hareketli bir süreçtesiniz. İlişkilerden yana yüzünüzün güleceği 1 yıllık bir dönem sizi bekliyor. Karşı cinsle olan ilişkinizde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ortaklı bir işiniz varsa önemli işler ortaya koyabilirsiniz. Popülerliğiniz artacak.

9 Haziran sonrası çalışma ortamınızda hareketlilik artabilir. Sorumluluklarınız çoğalabilir. Ancak sinirlerinize hakim olmanız gereken de bir dönemde olacaksınız. Boğaz ağrıları, ses kısılmaları gibi bedensel yansımalarını görebilirsiniz.

Oğlak burcundaki dolunay ay sonunda parayla ilgili konularınızı hızlandıracak. Kazançlarınızı değerlendirip bazı kararlar alacaksınız.

Sağlıkla ilgili konularda 9 ve 11 Haziran’a dikkat edin. Yakın çevrenizdekilerle kavgaya girmemeye özen gösterin.

Oğlak Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

oglak-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Oğlaklar,

Çalışma hayatınızın çok önemli olduğu bir aydasınız. Günlük rutinleriniz ön planda olacak. İş arkadaşlarınızdan büyük destekler görebilirsiniz. Projeler başlatabilir, özellikle kadınlardan yana şanslı etkiler alabilirsiniz. Baba tarafıyla ilgili meseleler çözülebilir. Kalbiniz boşsa, özellikle iş hayatından biriyle yakınlaşabilirsiniz. Spora başlamak gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

10-11 Haziran’da parayla ilgili konulara dikkat edin. Dolandırılma potansiyelinizin yüksek olduğu bir zaman dilimi olarak görülüyor.

22 Haziran’da burcunuzdaki dolunayla sağlık ve görüntünüzle ilgili kararlar alacaksınız. Diz, diş, kemik, eklem vb. bölgelerdeki sorunlar nedeniyle kendinize odaklanmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Özel hayatınızdaki gelişmelerle birlikte dış görüşünüze de ayrı bir önem vermeye başlayacaksınız.

Kova Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

kova-haziran-ayi-burc-yorumu

Sevgili Kovalar,

Keyif dolu etkilerin olduğu bir ay. Aile hayatınızdaki beklenmedik durumların hayatınızda yarattığı zorluklar sonrası kendinize vakit ayıracağınız bir sürece giriyorsunuz. Yakın çevrenizle bol bol görüşebilirsiniz. Hoşlandığınız biri varsa tanışma gibi durumlar gündeme gelebilir. Bir kursa başlayabilir, hobilerinize odaklanabilirsiniz. Eğlenmeye daha fazla vakit ayıracaksınız. Ayrıca cebinize beklemediğiniz bir para da girebilir.

Mars’ın ev-yuva-aile alanine girişiyle bu konularda tepkisel davranaabilirsiniz. Tadilat, tamirat, boya gibi işler gündeme gelebilir. 11 Haziran’da aile bireyleriyle inatlaşmamaya dikkat edin. Ev kazalarına da açıksınız. Dikkatli olun.

Dolunay kadersel alanınızda gerçekleşecek. Beklenmedik bazı olaylar içinde kendinizi bulabilirsiniz. Ruhunuzu yoran kararlar almanız gerekebilir; ancak bir ay sonra sonuçlarını göreceksiniz. Arkanızdan dönen çok fazla olaya şahit olabilirsiniz. Sakin kalmaya özen gösterin.

Balık Burcu Haziran Ayı Burç Yorumları

balik-burcu-haziran-ayi-yorumu

Sevgili Balıklar,

Bu ay parayla ilgili konular ön planda olacak. Ana gündeminiz maddi konular olacak. Ama ay boyunca genel anlamda evle ilgili konularla ilgileneceksiniz. Boya badana, tamirat, komşu ağırlamak gibi gündemler olacak. Eve ve ailenize para harcayacaksınız diyebiliriz.

Evde, ailenizle mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz. Bu ay, dışarı çıkmak ilginizi çekmeyebilir. Daha çok sosyal çevrenizi eve davet eeceksiniz.

9 Haziran sonrası enerjiniz yakın çevrenize kayacak. Gerginliklere karşı dikkatli olun. Sosyal medyayı aktif kullanıyorsanız burada yaşayacağınız gerginliklerden de sakının.

Sağlıkla ilgili konularda 8-9-10-11 Haziran’da bağışıklık sisteminize ve aile bireylerinizin sağlığına özen gösterin.

Dolunay sosyal çevre evinizde gerçekleşecek. Bu alandaki ilişkileri düzenlemeniz gerekebilir. Bir derneğe üye olabilir, bir grubun liderliğini üstlenebilirsiniz. Çevresel faktörler hayatınızda hız kazanacak.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close