Dekorasyonda Mantar Tasarımlar

2017 dekorasyon trendlerine şöyle bir göz attığımızda tasarımlarda en çok karşılaşacağımız malzeme olarak mantar dikkatleri çekiyor. Mantar kaplama ile yapılan mobilyalar, mantar panolar hatta mantar duvar kaplamaları göze çarpıyor.

Ucuz bir materyal olan mantar, dekorasyonda uygun fiyatlara harikalar yaratmamıza yardımcı oluyor. Sadece pano olarak kullanmaya alıştığımız mantar levha, 2017 ev dekorasyon trendlerinde başı çekerek karşımıza tabure, koltuk, sehpa, avize, mutfak gereci gibi formlarda çıkıyor.

mantar-tasarimlar

Mantar meşesi ağacının en dışındaki kabuktan elde edilen mantar, ısı izolasyonunda, akustik düzenlemelerde, titreşim yalıtımında, gıdasal, kimyasal ve tıbbi madde depolanması esnasında, soğuk hava depolarında, klima cihazlarında, rutubet yoğunlaşmasının önlenmesinde, istenilen sıcaklıkların korunmasında, ayakkabı sektöründe ve daha pek çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Ama tabii ben işin dekorasyon kısmında kalıp mantarın evlerimizi güzelleştirmek için nasıl kullanabileceğinden bahsedeceğim. 🙂

mantar-dolap-mutfak

Mutfağa doğal bir hava katan mantar dolap kapakları, aynı zamanda suyu emmeme özelliği ile kullanışlıdır da.

mantar-mobilya

Mantardan yapılan tablasıyla tabure ve yuvarlak mantar panolar home ofis dekorasyonu için trend bir seçim.

Home Story

Burada pano olarak tüm duvarın kullandığı görülüyor. Mantar duvar kaplaması ofisler için yaratıcı bir çözüm oluşturuyor.

mantar-sehpa

Demir ayaklı mantar sehpa salonun tamm ortasında kullanışlı bir hava sergiliyor.

mantar-tabureKısaca belirtmek gerekirse mantar, önümüzdeki sene birçok mobilya ve aksesuarda kullanılarak dekorasyondaki yerini alacak.

Meraklılarına şimdiden duyurulur 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close