Dantelden Neler Yapılır? | 10 Farklı Dantel Fikri

Bir dantelden istediğiniz her şeyi yapabilir, onu aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.

Giysilerinizde, takılarınızda, ayakkabı ve çantalarınızda, yastıkta, avizede, perdede, sepet yapımında, düğün davetiyesinde, kadeh süslemesinde… Kısacası her yerde dantelleri kullanabilir, dantellerden harikalar yaratabilirsiniz.

Ama malumunuz konumuz dekorasyon olunca, dantelin evde nerelerde kullanılabileceği ve dantelden neler yapılabileceği daha çok dikkatimizi çekiyor 🙂

Dekorasyonda dantelleri yaratıcı bir şekilde kullanmak ve onlarla çok farklı şeyler yapmak için önerilere göz atmaya başlayalım isterseniz.

1- Dantelden Tablo Yapımı

Dantellerinizi çerçeveleyip duvara asabilirsiniz. Bu sayede hem farklı hem de modern bir kullanım alanı yaratmış olursunuz dantelleriniz için.

2- Dantelden Bardak Altlığı Yapımı

Fincanlarınız ya da bardaklarınız için ister beyaz isterseniz rengarenk bardak altlıkları yapabilir, sunumu zenginleştirebilirsiniz.

3- Dantelden Amerikan Servis Yapımı

Dantel bardak altlıklarınızı tamamlayan amerikan servisleri de unutmayın. Dantellerinizi masa dekorasyonunun önemli bir parçası haline getirin.

4- Dantelden Avize Yapımı

Dantelleri kolalayarak onlardan avize yapabilirsiniz. Dantelden avize yapımı için daha önce yazdığım posta göz atabilirsiniz: //goo.gl/gz2vln

5- Dantelden Sepet Yapımı

Yine kolalama işlemi ile dantellerden boy boy sepetler yapabilirsiniz.

6- Dantelden Dekoratif Tabak Yapımı

Kolaladığınız dantelleri dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz.

7- Dantelden Takı Askılığı Yapımı

Takı askılığı yapımı için bir çerçeve içine dantel yerleştirmeniz yeterli.

8- Dantelden Abajur Yapımı

Abajur başlığınız eskidiyse kasnağın üzerindeki kumaşı söküp onun yerine dantellerini gererek sabitleyebilirsiniz.

9- Dantelden Halı Yapımı

Dantelden halı yapmak ilk akla gelen malzemelerin en kalınlarını bulmanızı gerektirebilir. Ama ortaya çıkan sonuca da değebilir 🙂

10- Dantelden Duvar Süsü Yapımı

Dantelleri kasnaklara gerin ve duvara asın. İster dekoratif amaçlı ister seperatör olarak kullanabileceğiniz bu dekorasyon fikri ile kendi dekorunuzu kendiniz yapın.
Bana bu fikirler yetmedi diyor ve örgü örmeyi çok seviyorsanız “örgü süsleme fikirleri“ne de göz atın 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close