Banyo Duvar Boyama Fikirleri: Farklı, Renkli ve Cesur

renkli cesur banyo duvar boyama

Banyo duvar boyama fikirleri konusunu 2 farklı başlıkta ele alacağım. Tabii ileride belki farklı konularla da bu sayıyı yükseltebilirim. Kim bilir 🙂  Ama bu yazıda sizi “farklı, renkli ve cesur” duvar boyama önerileri bekliyor olacak.  Eğer aradığınız daha sade, basit ve uygulaması kolay banyo duvarı fikirleriyse sizi diğer yazıya bekliyorum: Sade, Basit ve Kolay Banyo Duvar Boyama Fikirleri

cesur banyo boyama fikirleri

Renkli Banyo Duvar Boyama Modelleri

Renk derken burada kesinlikle 1 veya 2 renk kombinasonundan bahsetmiyorum 🙂 Sınırları kaldırın, renkleri ve şekilleri iç içe geçirmekten korkmayın. Birbirine benzeyen banyo dekorasyonu klişelerinden kurtulun.

Çizgiler, üçgenler, daireler, fırça darbeleri, çiçekler, böcekler… Aklınıza gelen her şeyi banyo duvar boyama modelleri arasına sokabilirsiniz.

renkli cesur banyo duvar boyama

Genellikle ıslak zeminlerde yerden tavana kadar seramik fayans uygulamaları yapılıyor. Ancak bu artık kırılmaya başlanıyor. Eğer banyo duvarlarınızda seramik yoksa kolayca bu örnekleri akrilik boyaları kullanarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Seramik üzerine de boyama yapılabilir ancak istediğiniz sonucu almak biraz daha zor alacaktır. Uygulamayı 2 hatta 3 kat yapmanız her katın kuruması için en az bir gün beklemeniz ve boyama üzerine vernik uygulamanız gerekir.

cesur renkli banyo duvar boyama

 

 

Ama bu yazıda olduğunuza göre banyo duvar boyama fikrine sıcak bakıyorsunuz ve karar aşamasındasınız, hatta desen ve renk seçiyorsunuz demektir 🙂 Bakalım ne kadar cesursunuz?

Cesur Banyo Duvar Boyama Fikirleri

Sizin banyonuz, sizin kararlarınız. İster duvara en sevdiğiniz sloganı grafiti fontlarında yazın ister stencil uygulayın ister sevdiğiniz çizgi karakterleri boyayın. Banyo duvarınızda özgün olmak için size sunulanın dışına çıkın ve birkaç farklı renk boya ve fırça ile kendi dünyanızı yaratın.

grafiti banyo dekorasyonu

çizgi karakterli banyo duvar boyama

Bu arada banyo duvar boyama örnekleri sunuyorum şu an ama bu örnekleri çok rahat salon, yatak odası, mutfak, antre, ofis gibi farklı alanların duvarlarına da çok rahat bir şekilde uyarlayabilirsiniz.

Farklı Banyo Duvarı Boyama Örnekleri

Hepimiz birbirimizden farklıyken evlerimiz neden IKEA’dan çıkmış gibi aynı olsun ki! Bence olmasın 🙂 Fırçalarla aranız iyiyse su bazlı akrilik boyalardan sevdiğiniz uyumlu olabileceğini düşündüğünüz birkaç renk alıp çizdiğiniz şekillerin içini boyamaya başlayabilirsiniz.

Sonuca siz bile inanamayacaksınız.

renkli cesur banyo duvar boyama fikirleri

banyo duvar boyama fikirleri çiçekli banyo duvarı boyama modelleri

Eğer resim çizme konusunda yetenekliyseniz banyo duvarınızı tablo gibi de kullanabilirsiniz tabii 🙂

banyo duvar boyama örnekleri

BONUS: Banyo için Duvar Kağıtları ya da Yapışkan Folyolar

“Beni boyayla, fırçayla uğraştırma, hiç yeteneğim de yok” diyorsanız duvar kağıdını tercih edebilirsiniz banyo ya da tuvaletlerde. Ayrıca duvar kağıtlarından daha kolay uygulanabilir sticker ve yapışkan folyoları da önerebilirim.

Şu yazıma da göz atabilirsiniz: Yapışkanlı Folyo ile Neler Yapılır?

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close