Kanallı ya da Kanalsız Klozet Modellerinden Hangisini Tercih Etmelisiniz?

kanallı kanalsız klozet

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Yeni bir klozet almak istiyorsanız veya mevcut klozetinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız kanallı ve kanalsız gibi farklı seçenekler ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada iki klozet türüyle alakalı bilgi elde etmeniz seçim sırasında avantajlı olmanızı sağlar. 

kanallı klozet mi kanalsız klozet mi

Kanallı Klozet

Kanallı klozet rezervuardan gelen suyun klozet içerisinde dolaşması için kapalı ya da yarı kapalı kanala sahiptir. Çoğu evde yer alan klasik klozetler olarak da nitelendirilebilir. Bu klozetlerin içindeki kanallar temizleme işlemini yapar. Fakat özellikle kireçli suya sahip olan evlerde kanal iç kısımlarının kireç tutması ve temizlik gerektirmesi gibi durumlar söz konusudur.

Aynı zamanda klozet gibi bir tasarımda ne kadar fazla çıkıntı, kenar ve köşe bulunursa mikroorganizmaların çoğalabileceği yerler de çoğalabilir. Kanallı klozeti temizlemek biraz zor olabilse de çoğu kişi evde ve işyerinde bu tür klozeti seçebilir. Fiyatları ise seçilecek ürünün türüne göre değişkenlik gösterebilir. 

 

Kanalsız Klozet

Kanalsız klozetler rezervuardan gelen suyu kanallar vasıtasıyla değil, suyun basıncıyla içerisinde dolaştırır ve klozetin temizliğini sağlar. Bu durum kanalsız klozetlerin su tasarrufu isteyenlerin dikkatini çekmesine yol açabilir.Kanalsız klozetlerde kanal yer almadığı için kıvrımlar ve kenar kısımları yoktur. Temizliği bu açıdan değerlendirildiği zaman pratiktir. 

vitra kanalsız klozet

Kanalsız klozetler görsel açıdan farklılık arayanlara da hitap eder. Alternatif tasarımlar ile dekorasyon stilini canlandırmak isteyenler kanalsız klozetleri tercih edebilirler. Kanalsız modeller özellikle yeni nesil dekoratif stiller arayanlar için ideal seçenekler arasında yer alır.

Kanallı klozetler alışılmış, uzun yıllardır üretilen klozetler olduğundan dolayı vazgeçmek biraz zor olabilir. Fakat işlevsellik ve dekorasyon açısından farklılık arayışı içerisindeyseniz kanalsız klozet modellerini de deneyebilirsiniz. İki klozet modelinin de kendi içerisinde belirli avantajları ve dezavantajları vardır. 

Seçim sırasında burada kullanıcı olarak istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız bir hayli önemlidir. Klozet seçimini yapacağınız zaman iki türün hangi materyallerle üretildiği ve marka güvencesi de dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Klozet modelleri için dilerseniz VitrA’da yer alan seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Böylelikle modern, işlevsel ve şık klozetlere sahip olabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close