Akıllı Klozet – Temizlik Hastaları Buraya!

Akıllı klozet, kendimi bildim bileli hayalini kurduğum bir şeydi. Aslında tuvaleti erkeklerle ortak kullanmak zorunda olan tüm kadınların da hayali diyebiliriz bence buna. Klozet kapağını kaldırmaya üşenen erkekler, üstüne üstlük bir de kapağın kenarlarına işeyince; bir kadını, hele de temizlik hastası bir kadını, çığrından çıkartıp delirtebilir. Tıpkı beni delirttiği gibi. Neyse ki eşimle bu konuda evlenmeden önce konuştuk ve yukarıda belirttiğim nahoş durum benim için geçerli değil. Ama yine de akıllı klozetin tüm evlere, AVM’lere, kurumlara, iş yerlerine girmesini hatta mümkünse zorunlu olmasını istiyorum. İşte bu konuda bu kadar hassasım!

O yüzden bu yazıda dekorasyonu bir kenara bırakıp inovasyon odaklı bir konunun derinliklerine inmeyi planlıyorum. Smart ya da akıllı klozet, hijyenik klozet kapağı, elektrikli klozet kapağı… Adına ne derseniz deyin bu yeni klozet, bence bir lüks değil, ihtiyaç! Dileğim, akıllı klozet fiyatlarının da kullanımının artmasıyla birlikte bir an evvel azalması 🙂

Neyse gelelim asıl konuya…

Nedir Bu Akıllı Klozet Olayı?

Elinizi klozetin herhangi bir noktasına değdirmeden kapağını kaldırabildiğiniz, iç temizliğini otomatik olarak kendi yapabilen, kapağını istediğiniz ısıya getirebildiğiniz vs. bir klozet çeşidi akıllı klozet. Aslına bakarsanız şu an için klozetlerin kraliçesi benim için 🙂 (Resmen şu anda bir klozetle aşk yaşıyorum. 😀 )

Akıllı klozetlerde ya bir kumanda yardımı ile ya da telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama ile klozetin işlevlerini kolayca hayata geçirebiliyorsunuz.

Akıllı Klozetin Özellikleri Nelerdir?

Özellikler, akıllı klozetin markasına, modeline göre farklılık gösterebilir. Ancak sahip olabileceğiniz maksimum özelliklerden bahsetmek gerekirse;

  • Otomatik hareket eden kapaklar
  • Ayarlanabilir kapak sıcaklığı
  • Ayarlanabilir akış yolu
  • Masaj yapan titreşimli akış
  • Ayarlanabilir sıcak su
  • Fotoselli kullanıcı algılama
  • Farklı yıkama seçenekleri, kurutma ve koku emme
  • Klozet içi ve dışı gece aydınlatması
  • IOS ve Android uygulamalar ile uzaktan kumanda kontrolü

Akıllı Klozet Markaları

Yukarıda uzun uzun özelliklerini saydığım akıllı klozete sahip olmak için Grohe, Vitra, Geberit, Dobidos gibi bu alanda uzman markaları araştırabilirsiniz.

Peki, Fiyatları Nasıl Akıllı Klozetlerin?

Akıllı klozet fiyatları markadan markaya değişiyor. Farklı özelliklere sahip klozet modelleri arasında da fiyatta farklılıklar oluyor. Ama şu anda piyasaya baktığımızda 15.000TL ilâ 1.000TL olduğunu görüyoruz.

***

Umarız bu fiyatlar düşer ve herkes banyoda en olabilecek hijyenik ortama kavuşur.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close