“Zeynep’in Evi”nin Ev Dekorasyonu Nasıl? – #BloggerEvleri

“Bana iyi gelecek, ruhumu, içimi güzelleştirecek bir şeyler aradığım dönemde ev dekorasyonuna olan tutkumu keşfettim. Hayatımı güzelleştirmeye evimle başladım aslında. Evi yaşanılır kılmaktan ziyade hayat katmaktı istediğim. Bunun için yeni bir şeyler satın alma yolunu değilde, mevcut olanı dilediğim yerde dilediğim haliyle görmeyi seçtim.” diyor dekorasyon bloğu “Zeynep’in Evi”ni yazmaya nasıl başladığını anlatırken Zeynep. 🙂

Cümlelerinden de anlaşıldığı üzere çevresini güzelleştiren (tıpkı evi gibi) bir blogger Zeynep. Dilerseniz bir an evvel röportaja geçelim ve ev dekorasyonu ile ilgili detayları kendisinden dinleyelim.

Ama önce teşekkür 🙂

Beni kırmayıp sorularımı yanıtladığın için teşekkürler Zeynep.

 • Bize biraz kendinden bahseder misin?

1985 yılında doğdum. Öğretmenim. Anneyim. 4 yaşında İpek adında bir kızım var ve Ankara’da yaşıyorum.

 

 • Blog yazmaya nasıl ve neden başladın?

Babamı kaybettiğim dönemde anksiyete bozukluğu sebebiyle yardım almaya ve ilaç kullanmaya başlamıştım. Doktorumun da önerisiyle bir şeylerle meşgul olmam gerekiyordu. Blog beraberinde gelişti. İlk yazdığım yıl ve akabindeki yıl blog ödüllerinde derece alınca kendime inancım daha da arttı ve devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır blog yazıyorum.

 

 • Evini dekore ederken etkilendiğin bir tarz oldu mu?

Hayır, aslında olmadı. Evimin tarzı budur diyemem. Sadece ferah, sade, beyaz bir ev hayal ettim. Buna uygun seçimler yaptım.

 • Dekorasyon aşamasında bir uzmandan destek aldın mı?

Almadım. Benim dekorasyon zevkimin gelişmesinde halamın katkısı büyüktür. Evimi ilk yerleştirirken beni şuanda bildiğim birçok marka ile o tanıştırdı. Onunla alışveriş yapmak büyük keyifti. 

 

 • Evin en sevdiğin köşesi hangisi?

Koltuktaki abajura en yakın köşe 🙂 Yaydığı ışığı çok seviyorum. Bana huzur veriyor.

 • En sevmediğin yeri hangisi?

Oturduğum ev bir lojman evi. 1980 yılında yapılmış. Camlar elinizi sürseniz dökülüyor, kapılar da öyle… Hatta kalorifer peteğinin yanında bir vana var, kocaman kırmızı bir su vanası 🙂 Bazen misafirlerimiz geldiğinde onu gösterip gülüyoruz, bakın yangın çıkarsa şanslıyız biz diye 🙂 

Ama tüm samimiyetimle cevap veriyorum ki evde sevmediğim hiçbir şey yok. Hepsini her köşesini bağrıma bastım. Sevmeme gibi bir lüksümün olmadığını düşünüyorum galiba 🙂

 • Evine aldığın eşyalardan memnun musun? Kullanım, kalite, fiyat vb. açıdan.

Köşe koltuk kullanıyordum yedi senedir, onu değiştirdim ve normal koltuğa geçtim. Çok konforluydu fakat misafirlerimiz gelince boncuk gibi diziliyorduk. Karşılıklı sohbet ortamı olmuyordu. Böylesi daha iyi oldu.

 • Hangi markalar var evinde?

 Kelebek mobilya, Lazzoni, Tepe Home, Ikea mobilya alışverişleri yaptığım markalar. Aksesuar ve diğerleri için Zara Home, Chakra, Bernardo, Karaca Home markalı ürünlere elim gidiyor. Daha çok bize hitap ediyor.

 • Peki en beğendiğin marka/lar hangisi?

 Chakra ve Zara Home vazgeçemediklerim arasında sanırım.

 

 • Evine en son ne aldın?

 Mutfağıma el havlusu aldım.

 • Evlerini dekore edeceklere ne gibi tavsiyelerin var?

En büyük tavsiyem kesinlikle evlerini eşya ile doldurmasınlar. Sadece gerekeni alsınlar. Yıllar geçtikçe ihtiyaçlar ve zevkler değişiyor. 

 • Kimleri takip ediyorsun dekorasyon alanında? Marka, mimar, websitesi, sosyal medya hesabı vb.

Türk ve yabancı birçok blogger var takip ettiğim bana ilham veren. Web sitesi Homify’nin harika bir içeriği var, onları çok sık okuyorum. Home Art ve House Beautiful eve her ay girenler. Dekorasyonu güncel anlamda buralardan irdeliyorum.

 • Son olarak seni nerelerden takip edebiliriz?

Blogum zeynepinevi.com’dan,  Instagram’da @zeynepinevi hesabımdan, ayrıca dekorasyon editörlüğünü yaptığım popvizyon.com’dan bana ve yazılarıma ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close