2024 Portmanto ve Vestiyer Modelleri

2024 portmanto modelleri dekorasyona önem verenler dışında da üstünde durulması gereken bir konu. Neden? Çünkü kapının hemen girişinde bizi karşılayan, üstümüzdeki yükleri bırakıp evin huzuruyla bizi baş başa bırakan vestiyerler… Böyle anlatınca aslında evde ne kadar önemli bir yeri olduğu anlaşılıyor, öyle değil mi?

Montlar, şapkalar, atkılar, şemsiyeler… Evden içeriye girdiğinizde üzerinizdeki tüm ağırlığı antrenizdeki vestiyere emanet edebilirsiniz. İşte bir vestiyer hayatımızda bu kadar önemli aslında.

O zaman biz de hem evimize yakışan hem de işlevini sevdiğimiz bir vestiyer modeli seçmek için gereken önemi gösterelim. Aynalı mı sürgülü mü, modern mi klasik mi? Bakalım hangi vestiyer modelini beğeneceğiz. Ama önce “vestiyer/portmanto nedir, nerede kullanılır, vestiyer/portmanto seçerken nelere dikkat etmek gerekir” gibi birkaç önemli bilginin altını çizelim.

Portmanto ve Vestiyer Nedir?

Vestiyer; otel, lokanta gibi birçok kişinin girip çıktığı yerlerde ve evlerde palto, pardösü, şapka, şemsiye gibi eşyaların bırakıldığı yer anlamına gelir.

Portmanto da tıpkı vestiyer gibi palto, şapka vb. şeyleri asmak için yapılmış, raflı, bazıları aynalı askılık anlamına gelir.

Ancak görüldüğü üzere portmanto özellikle ev dekorasyonu için daha uygun modellere sahiptir.

Vestiyer ve Portmanto Nerede Kullanılır?

Vestiyer daha çok antre, hol ve koridor olarak nitelendirdiğimiz ev ve ofislerin giriş kapılarının açıldığı bölümde kullanılan bir mobilyadır.

Ancak vestiyerleri sadece antrede kullanmak zorunda da değilsiniz. Onu nerede konumlandıracağınız tamamen evinizin müsaitliğine ve seçtiğiniz vestiyer modeline bağlıdır. Dilerseniz yatak odasında, dilerseniz çocuk odasında da bir vestiyere yer verebilirsiniz.

2024 Portmanto ve Vestiyer Modelleri

Henüz bir vestiyeriniz yoksa ve almayı düşünüyorsanız farklı modeller arasında kaybolmadan önce 2024 yılında ön plana çıkacak olan tasarımlar hangileri, onlara bir göz atabilirsiniz.

2024 vestiyer modellerine baktığımızda daha minimalist tasarımların dikkat çektiğini göreceksiniz. Renkler çoğunlukla beyaz ve kahve tonlarının hakimiyetinde olmakla birlikte desenli daha genç tasarımlar da mevcut modeller arasında. Aynalı, sürgülü kapılı vestiyer modelleri de her sene olduğu gibi önümüzdeki sene de favorilerden biri, çünkü fonksiyon güncelliğini hiçbir zaman yitirmiyor.

Portmanto Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birbirinden güzel modeller arasından seçim yapmak zor öyle değil mi? O zaman işinizi kolaylaştırmak için vestiyer seçerken modelden başka dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedelim:

  • Alacağınız vestiyeri nereye koyacağınıza karar verin. O alana uygun boyuttaki modellere yoğunlaşın.
  • Küçük ve karanlık bir alanda kullanacaksınız renk seçiminizi açık tonlardan yana kullanın.
  • Dar alanlarda sürgülü kapılı modellerin daha geniş hareket alanı sağladığını unutmayın.

Sizin için seçtiğim vestiyer modelleri ile harika bir antre dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Antre dekorasyonu için farklı önerilere ihtiyacınız varsa şu yazıma göz atmayı da unutmayın:

Antre Dekorasyonu için Farklı Örnekler

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close