10 Adımda Dekorasyonda 2017 – 2018 Kış Trendleri

Her ne kadar kışı sevmesem de dekorasyonu sevdiğim için 2017 – 2018 kış trendleri hakkında bir yazı yazmadan edemedim 🙂 Her senenin başında hatta her sezon moda ve tasarım sektöründe trendler açıklanır, vitrinler yeni baştan dekore edilir.

Pek tabii bu trendlerin hepsini kıyafetlerimize ya da ev dekorasyonuna uygulamamız mümkün değil. Buna bütçemiz dışında, tarzımız da el vermeyecektir. Ancak trendi takip etmek isteyenler için “ev dekorasyonunda kış trendleri nelerdir” diye kısa bir araştırma yaptım ve 10 adımda dekorasyon trendlerini listelemeye çalıştım.

Trendlerden bahsetmeye başlamadan önce şunun altını çizmek istiyorum: Nasıl ki moda insanın kendine yakışanı giymesi ise, dekorasyon da insanın evine yakıştırdığını almasıdır. 🙂

Bakalım 2017 – 2018 kış sezonunun ev dekorasyon trendleri arasından evinize yakıştıracağınız ve uygulamak isteyeceğiniz bir şeyler çıkacak mı?

Hadi başlıyoruz…

#1 Monokrom

Dönem dönem kendini hatırlatan monokrom, sezonun öne çıkan dekoroasyon trendleri arasında başı çekiyor. Asil siyah ile saf beyazın tartışılmaz uyumunu evlere taşımak isterseniz, büyük mobilyalar yerine birkaç ufak parçayı kombinleyerek monokrom etkisini yakalamanızı tavsiye ederim.

#2 Cam göbeği…

Turkuaz ve mavi arasında kalan cam göbeği rengi 2017 – 2018 sonbahar kış sezonunda çokça göreceğimiz renkler arasında. Bu rengi beyaz ile birlikte kullandığınızda aydınlık atmosfere biraz rahatlama hissi katmanız mümkün. Beyaz dışında farklı bir arıyorsanız da soluk sarıyı öneririm.

#3 Milenyal Pembe

Milenyal yani bin yıllık pembe tabirini açıkçası ilk defa duydum. Ama pembenin tonu oldukça tanıdık ve huzur verici… Öyle değil mi?  Bu rengi özellikle yatak odasında kullanarak daha sakin bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

#4 Green is the new black!

 

Bitkiler epey bir zamandır içeride. Ne demek istiyorum? Yani balkonda, bahçede görmeye alıştığımız bitkiler artık salonda, mutfakta, holde hatta yatak odasında. Ama burada asıl önemli olan sayıları! Yeni trend evin her yerini yeşil bitkilerle donatmak. Çiçeklerin dilinden anlıyorsanız bence bu dekorasyon trendini uygulamayı deneyebilirsiniz gönül rahatlığıyla.

#5 Kadife zamanlar…

Mevsimle birlikte malzemeler de değişir. Tıpkı yazın ketenin kullanılması gibi kışın da kadife alır sahnedeki yerini. Bir de baharat tonları ile birleştiğinde değmeyin ortaya çıkan görsel şölene…

#6 Floral duvar kağıdı

Çiçek desenli duvar kağıtları birkaç sezondur moda. Uzun bir süre de moda kalmaya devam edeceğe benziyor. Ancak havaların soğumasıyla doğadaki renk değişimi bu trende de yansıyor ve duvar kağıtlarında daha soluk tonlar tercih ediliyor.

#7  Zümrüt yeşili

2017 – 2018 kış dekorasyon trendlerine damgasını vuracak olan renk hangisi? diye sorarsanız size hiç tereddüt bile etmeden zümrüt yeşili diyebilirim. Siz de hiç tereddüt etmeyin ve mevsim bahara dönmeden birkaç ufak zümrüt yeşili parçayı dekorasyona dahil edin.

#8 Geometrik Karolar

 

Uzun zamandır etkisini sürdüren bir diğer dekorasyon trendi de geometrik karolar… Bu karoları mutfak ve banyo dışında evinizin diğer alanlarına da dahil edebilirsiniz. Evet, uygulaması biraz zahmetli ve masraflı olabilir ama ortaya çıkan sonuca memnun kalacağınıza eminim.

#9 Doğaya dönüş…

Doğa benim için her zaman trend; ancak yine de gösterişi ve şaaşayı sevenler için hatırlatmak da yarar var: 2017 – 2018 kışında dekorasyon mağazalarında doğal malzemeleri çok göreceksiniz.

#10 Bloklanmış renkler

Simetri hastası değilseniz, farklı renkleri farklı biçimlerde bir araya getirmeyi amaçlayan bu dekorasyon trendini de çok seveceğinize eminim. Renklere aşık biri olarak benim kalbimi çaldılar bile 🙂

***

Yazının başında da söylediğim birileri size moda diye bir şeyleri dayatmaya çalışsa da siz sadece sizin işinize yarayanı ve sizi en iyi anlatanı çekip alın içlerinden ve onu hayatınıza dahil edin.

Olur mu? (=

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close