Her Şeyi Kendi Yapan Kadın Tarz Meselesi #BloggerEvleri’nde

O bir Youtuber, o bir Vlogger ama her şeyden önce o bir kendin yapçı, geri dönüştürücü 🙂 Eskileri değerlendiriyor, satın almak yerine kendi yapıyor.  Çok da güzel yapıyor. Videolar çekiyor, blog yazıyor. 10 parmağında 10 marifet anlayacağınız.

Kimden mi bahsediyorum, tabii Ki Tarz Meselesi’nden. Kendini geri dönüşüme adamış bu kadın evinin kapılarını Dekorolog.com okuyucularına açtı. Hadi yine iyisiniz. 🙂

 

Bakalım Tarz Meselesi, bize kendiyle ve dekorasyonla ilgili neler anlatacak. Hep birlikte okuyalım….

 

Bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhaba, Ben Yeşim Halıcı Tan. Profesyonel olarak Sosyal Medya ve İçerik Yöneticisi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda blogger ve youtuber olarak Tarzmeselesi adıyla içerik üretmeye devam ediyorum. Isparta doğumluyum ama 16 senedir İzmir’de yaşıyorum yani artık İzmirli sayılırım. Kronik bir DIY tutkunuyum.

Bu tutkunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum artık 🙂

 

Blog yazmaya nasıl ve neden başladın?

Mesleki hastalık benimki. Zaten kurumsal düzeyde içerik üretirken kendi zevklerimi yansıtabileceğim ve işi hem teknik hem içerik olarak daha iyi kavrayabileceğim bir alanım olsun istedim.

Benimkiyle çok benzer bir hikaye. 🙂

2010 yılında blogumun ilk temellerini attım. 2 sene önce de Youtube kanalımı açarak video içerik üretmeye başladım. Bir süre sonra kendin yap projelere kafayı taktım. Şimdilerde ağırlıklı olarak kendin yap projeler ve geri dönüşüm hikayeleri paylaşıyorum.

İyi ki de takmışsın. Ortaya enfes şeyler çıkıyor. Ayrıca tüketim değil de üretimi teşvik ettiğin için o da ayrı bir haz veriyordur sana 🙂

 

Evini dekore ederken etkilendiğin bir tarz oldu mu?

Minimalizm yani en bilinen haliyle İskandinav tarzı bana en çok hitap eden tarz diyebilirim. Evde az eşya olması, kullandığım eşyaların beni ele geçirmemesi her geçen gün çok daha fazla önem kazanıyor. Çünkü evde olmayı sevdiğim kadar seyahat etmeyi http://telefondasohbethatti.xyz de çok seviyorum. Bu yüzden pratik olduğu kadar beni ve eşimi yansıtan bir yaşam alanı öncelikli tercihim. Sıkı sıkıya takip ettiğim bir tarz olduğunu söyleyemem ama sanırım benim evim özgün bir “kendin yap” tarzı.

 

Dekorasyon aşamasında bir uzmandan destek aldın mı?

Hayır, almadım:) Zaten katalogdan fırlamışcasına görünen evlerden de pek hoşlanmıyorum.

Ay bende. Her daim fotoğraf çekimine hazır ev mi olur ya :/

Evin en sevdiğin köşesi hangisi?

Kesinlikle balkonum. Evi tutmamızı sağlayan yer balkon oldu. Çünkü tüm İzmir Körfezi ayaklarımızın altında ve en sıcak günlerde bile çok serin.  Ayrıca çok geniş olduğundan dekore etmesi de benim için çok keyifli oldu.

Çok kıskandım şimdi sizi 🙁 Bizi de alın yanınıza n’olur. 🙂

En sevmediğin yeri hangisi?

Evde çok gereksiz 3. bir tuvalet var. Tam kiler yapmalık ama ben kiracıyım:)

Kiracı olunca insan evde büyük değişiklikler yapmak istemiyor haklısın, seni çok iyi anlıyorum. :/

Evine aldığın eşyalardan memnun musun? 

Evimdeki eşyalardan gayet memnunum çünkü çok büyük bir kısmını kendim yaptım:) Satın aldığım eşyalardan fiyat ve performans açısından memnunum çünkü alışverişte çok aceleci değilim ve sade ama kullanışlı parçalar seçmeye çalışıyorum.

Hangi markalar var evinde?

IKEA, Mudo Concept ve bolca kendi yaptıklarım yani Tarzmeselesi 😉

Bence Tarzmeselesi de marka sayılır 😉

Peki en beğendiğin marka/lar hangisi?

İşlevesellik ve minimalizm açısından IKEA, Mudo Concept, Zara Home

 

Evine en son ne aldın?

Evime en son saksı olarak kullanmak için Ikea’dan sepet aldım.

Ben de Zara Home’da beğendim saksılık hasır bir sepet. Alıcam aklım hâlâ orada 🙂

Evlerini dekore edeceklere ne gibi tavsiyelerin var?

Bizde özellikle yeni evlenenlerde şöyle bir anlayış var; her şeyim eksiksiz olsun. Bence kendinize maddi manevi yapabileceğiniz en büyük kötülük bu. Temel ihtiyaçlar dışındaki her detayı zamana yayıp bütçe ve karar verme aşamasında kendinizi rahatlatmalısınız. Aceleci davranmak yerine evin tadını çıkartarak ve uzun süre görmekten sıkılmayacağınız seçimler yaparak ilerleyin. Yüksek bütçelere satın alabileceğiniz pek çok eşyayı kendinizden dokunuşlar katarak yapabilir veya eskileri yenileyebilirsiniz. Özgün olmaktan ve farklı tarzları karıştırmaktan korkmayın. Kalıplara göre değil rahatınıza göre seçimler yapın.

Kimleri takip ediyorsun dekorasyon alanında?

Dekorasyon ve kendin yap alanında kesinlikle en ilham verici sosyal ağ Pinterest, web sitesi olarak Brit+Co, Apartment Therapy, I Spy Diy, A Beautiful Mess, Youtube’da Sorry Girls, Instagram’da son dönemin en ilham verenleri deer.home, aylinsenceylan, urbanjungleblog, ifyouwanttobeall

Birkaç isim dışında benim de takip ettiğim hesaplar bunlar. Diğerlerini de hemen inceleyeceğim. Çok sağ ol.

Son olarak seni nerelerden takip edebiliriz?

www.tarzmeselesi.net adresinden www.instagram.com/tarzmeselesi Instagram hesabından ve www.youtube.com/tarzmeselesi kanalına herkesi beklerim.

Hemen geliyoruz 🙂 Değil mi dekorolog.com okuyucuları? 😉

***

Yeşim’e bu keyifli sohbet için teşekkür edip hemen kendin yap projelerini incelemeye başlayalım. Oradan ilham alınacak çok fikir var çok…

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close