Yeni Nesil Kahve Makineleriyle Güne Keyifli Başlayın!

filtre kahve makinesi modelleri

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Kahve, tarihi çok eski zamanlara dayanan içeceklerdendir. Ana kaynağı Etiyopya’nın yüksek yaylaları olsa da dünyanın hemen hemen her yerinde aromalı, aromasız, filtre, sütlü gibi birçok çeşidi mevcuttur. Uyarıcı özelliği özellikle sabahları tüketilmesinin başlıca sebebi iken dinlenmek için ya da keyifli sohbetlerin eşlikçisi olarak da öne çıkar. Bunun yanı sıra misafir ağırlama, söz ya da nişan töreni gibi özel günlerinde de vazgeçilmez içecekleri arasında yer alır. Cezvede yapılan köpüklü bir fincan Türk kahvesi kokusuyla iştah kabartırken günümüzde manuel cezvelerin yerini alan elektrikli cezveler ve otomatik cihazlar da pratik kullanımlarıyla öne çıkar. Otomatik modellerde cihazı sadece ayarlamak yeterlidir. Kullanıcı beklenti ve ihtiyaçları dikkate alınarak üretilen cihaz modelleri hayatı kolaylaştırır. Yeni nesil cihazlar arasında yer alan tam otomatik kahve makinesi sadece evlerde değil ofislerde de tercih edilen modeller arasında yer alırken otomatik, sütlü gibi kullanıcı dostu modeller de pratik kullanımlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanır.

Türk Kahvesi Makinesi Modelleri

Türk kahvesi makinesi modelleri

Kahve, közde, ocakta gibi farklı pişirme teknikleriyle günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise geçmişi 1800’lü yıllara dayanan makine çeşitleri, gelişmiş modelleriyle kullanıcılarıyla buluşur. Yeni nesil cihaz modellerinde öne çıkan özellik kullanıcıya ek bir iş yükü yüklemeden kendi işini kendinin yapabilmesidir. İnsanlar alışkanlıklarına ve damak tatlarına uygun lezzetleri tercih ederler. Geleneksel damak tadına hitap eden, pratik kullanımlı Türk kahve makinesi, birçok evde en çok kullanılan cihazlar arasında yer alır. Tekli olduğu gibi çiftli olarak da kullanıma sunulmuştur. Tekli modeller bir ya da iki kişi için uygunken çiftli modellerin ise 6 fincan kapasitesi vardır. Su deposu doldurulduktan sonra pişirme haznesine kahve ve istenirse şeker eklenir. Suyu hazneden alacağı için hazneye ayrıca su eklemeye gerek yoktur. Kişi sayısı da tanımlandıktan sonra pişirme düğmesine basılır. Sonrasında ise sadece ikaz sesini dinlemek ve ikaz ışığının maviye dönmesini beklemek kalır. 

Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Her ne kadar ülkemizde Türk kahvesi geleneksel lezzetlerden biri olsa da yeni nesil cihazlarda pişirilen filtre kahve çeşitleri de evlerde ve ofislerde çok fazla tüketilir. 1,2 litrelik hacme sahip bazı cihazlar ise 10 büyük ya da 15 küçük fincan kapasitesiyle birden fazla kişi için uygundur. Daha az kapasiteli modeli tercih edenler için ise 300 ml hacmi olan cihazlar idealdir. Her cihazın çalışma sistematiği farklıdır. Bazı cihazlar demleme yöntemine göre çalışırken bazı cihazlarda ise kapsül kullanılır. Demleme usulüyle çalışan modellerde su haznesini doldurduktan sonra haznesine çekilmiş kahve eklemeniz yeterlidir. Isınan su kahvenin damıtılarak demlenmesine olanak sağlar. Otomatik kahve makinesi ise espressodan, mocha ve latteye kadar farklı lezzetler konusunda kolaylık sağlar. 

Kahve Makinesi Fiyatları

Kahve makinesi alırken makineden ne beklediğinizi bilmeniz önemlidir. Türk kahvesi yapmasını isterseniz elektrikli cezve veya tekli ya da ikili modellerden birini seçebilirsiniz. Ayrıca sade değil de sütlü halini tercih ediyorsanız sütlü kahve makinesi modelleri tam size göre… Diğer yandan iyi demlenmiş bir fincan filtre kahve günün her saatinde ihtiyaç duyduğunuz lezzet olabilir. Bu durumda cam demlik içine damıtarak demleme yapan cihaz ihtiyacınıza cevap verebilir. Barista tecrübesine sahipseniz daha profesyonel modelleri tercih edebilirsiniz. Çekirdeğini istediğiniz şekilde çekerek süt köpürtme aksesuarlarıyla süslediğiniz lezzetli içecekleri sevdikleriniz ikram edebilirsiniz. En iyi kahve makinesi beklentinize göre değişeceğinden, ihtiyacınıza cevap veren her makine iyidir demek yerinde olur. 

Aradığınız kahve makinesi modelleri için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun cihaz modellerinden birini seçerek sepetinize ekleyebilir; kısa sürede Koçtaş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close