2023 Yılının Rengi Viva Magenta – Pantone 2023’ün Rengini Açıkladı

Pantone 2023 yılın rengi

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Pantone 2023 yılının rengini açıkladı! 2023’e damgasını vuracak rengin ismi: Viva Magenta! 18-1750 renk kodu ile eşleşen 2023’ün rengi Viva Magenta, Pantone websitesinde “Welcome to the Magentaverse” (Magentaverse’e hoş geldiniz) sloganı ile duyuruldu. Buradan anlaşılacağı üzere 2023’ün rengi, teknolojiye ve web 3.0 ile değişen dijital dünyaya gönderme yapıyor.

2023'ün rengi

Büyük veri, merkezsiz teknoloji, AI (Artificial intelligence/ yapay zeka) gibi hayatımızı dönüştüren dijital dünyayı daha da önemli hale getiren terimlere vurgu yapan Pantone 2023 rengine ait bu slogan, aslında en derininde doğayı, gerçek köklerimizi hatırlatmayı amaçlıyor.

Bu yüzden cesur, canlı, iddialı ve korkusuz bir rengi 2023’ün rengi olarak seçiyorlar.

Viva Magenta Nedir?

Viva Magenta,  saf neşeden zevk alan, denemeyi ve kısıtlama olmadan kendini ifade etmeyi teşvik eden, çarpıcı bir ifade olarak tezahür eden heyecan verici ve sınırsız bir gölge olan yeni bir animasyonlu kırmızıdır. PANTONE 18-1750 Viva Magenta, yaşam için aynı şevke ve asi ruha sahip herkesi ve herkesi memnuniyetle karşılar. Cesur, espri dolu ve her şeyi kapsayan bir renktir.

Viva Magenta’nın Anlamı

Pantone 2023 Viva Magenta, bizleri doğadaki köklerimizle bağlantımızı yitirmememiz için uyanmaya çağırıyor. Doğanın ve içimizdeki gücün farkına varmamız için bizi kırmızının en güçlü  tonuyla uyarıyor.

Dekorasyonda 2023 Yılı Rengi Nasıl Kullanılır?

Pantone’nin 2023 rengini ilan etmesi ile yeni yıldaki trend renkler de bu yönde değişiklik gösterecektir. Elbiselerden ayakkabılara, makyaj seçimlerinden duvar boyalarına kadar Viva Magenta hakimiyeti başlayacaktır. Tabii en çok dekorasyonda Viva Magenta ve kırmızı tonlarını kullanılacaktır.

Mobilyalardan tutun abajur, tablo, perde, yastık, biblo gibi aksesuarlara kadar kırmızıdan bordoya uzanan bir renk geçişini dekorasyonda görmemiz mümkün.

İşte 2023 renginin ev dekorasyonuna yansımalarına birkaç örnek:

dekorasyonda 2023 rengi

ev dekorasyonunda 2023 rengi

2023 yılı rengi dekorasyonda nasıl kullanılır

vivamagenta ev dekorasyonu 2023

dekorasyonda 2023 rengi viva magenta

dekorasyonda pantone 2023 rengi

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close