Yay Burcu Ekim Ayı Yorumları 2022

yay burcu ekim yorumları

Sevgili Yaylar,

Ekim ayına kariyer evinizdeki Merkür’ün ileri harekete geçmesi ile rahat bir nefes alarak başlıyorsunuz. Üstleriniz, patronlarınız ya da çalışmıyorsanız otorite olarak gördüğünüz kişilerle aranızdaki iletişim sorunlarının kendiliğinden düzeldiğine şahit olabilirsiniz.

9 Ekim tarihinde Koç burcunda bir dolunay yaşayacaksınız. Bu dolunay sizlerin yaratım ve hayattan zevk aldığınız alanları anlatan evinizde gerçekleşiyor. Aşk, çocuklar, hobileriniz, yatırım yaptığınız konularda bir şeylerin farkına varabilir ve o konuda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Dolunaya Şiron da eşlik ettiği için yukarıda belirttiğim konularda bir yara almanız ya da yaranıza merhem bulmanız söz konusu olabilir. Kişisel haritalarınızın aldığı etkiye ve aldığınız tavra göre etkilerin yönü değişecektir.

Yine aynı gün jenerasyon gezegeni Plüton, retrosunu bitirip ileri hareketine devam edecek. Etkileri gözle görülür şekilde hissedilmese bile uzun süredir kendi kazançlarınız ve değerlerinizle ilgili sizi zorlayıp bu alanda farklı bir yapılanmaya gitmeniz konusunda ittiriyor. Eğer hâlâ bir şeyleri farklılaştırmak için adım atmadıysanız bundan sonraki süreci değerlendirebilirsiniz.

İletişim gezegeni Merkür 11 Ekim tarihinde Terazi burcuna geçiyor. Sizlerin 11.evinde yaşanacak olan bu geçiş sosyal çevrenizi, bağlı olduğunuz dernekleri, hayattan beklentilerini işaret edecek. Düşünceleriniz bu konular üzerinde yoğunlaşacak. Arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçireceksiniz.

23 Ekim’de Venüs ve Güneş birlikte Akrep burcuna yani sizin 12.evinize geçiş yapacak. Güneş bir ay boyunca burada seyahat edecek. Sizlerin doğum gününe kadar da gizli saklı konulara, bilinçaltınıza, hastalıklarınıza, sanatsal faaliyetlere, meditatif aktivitelere yönelmenize neden olacak. Yeni yaşınıza girmeden önce içinize dönüp bir yılınızın muhasebesini yapmak için verimli bir şekilde kullanabilirsiniz Güneş’in bu transitini. Yalnızca bu bir ay kadınların düşmanlıklarına karşı uyanık olmanızda fayda var. Fark etmeniz güç olabilir.

24 Ekim tarihinde Kova burcunda gerileyen karmanın lordu Satürn ileri harekete geçecek. 3.evinizdeki bu transit iletişimle ilgili her türlü konuda yaklaşık 2 senedir sizleri zorladı. Kardeşler, taşıtlar, kısa yolculuklarda sorunlar çıkardı. Ama Satürn’ün yapmak istediği burada sağlam olmayanları gözden geçirmenizdi. Eğer bunu yapıp aksiyon da aldıysanız artık daha kolay bir süreç sizi bekliyor demektir.

Kolay derken, yılın en önemli olayları arasında yer alan Akrep burcundaki Güneş tutulmasının 25 Ekim’de yaşanacağını hemen hatırlatalım. Etkileri uzun sürelere yayılan tutulma sizin 12.evinizde olacak. Bu ev gizli düşmanlar, hastalıklar, hastaneler, hapishaneler, inziva, kolektif bilinç altı, sanatsal yaratımlarla ilgilidir. Hem kör noktamız hem de şifamızdır. Tüm konuları aynı anda düşündüğümüzde tutulmanın sizi huzursuz bir ruh haline sokabileceğini, ancak içinize dönerek belki de gerçek sizle karşılaşmanın dönüştürücü gücünü deneyimleyeceğinizi söyleyebiliriz. Aynı zamanda çalışma hayatınıza odaklanmanız, sağlığınızı, günlük rutinlerinizi ön planda tutmanız konusunda da uyarıyor tutulma sizi.

28 Ekim’de retro Jüpiter gerileyerek Koç burcundan Balık burcuna geçiş yapacak, aile ve yuva konularında kaçırdığınız şanslar önünüze gelebilir. Bu evinizde bir tadilat yaptırmak da olabilir, bir eşya almak da. Hatta taşınma da söz konusu olabilir. Aile büyükleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Kökleriniz, atalarınız, kendinizi ait hissettiklerinizle ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz.

29 Ekim’de Merkür de Akrep burcuna geçiş yapacak. Zihniniz daha çok manevi alanlara kayacak. Bu geçişi kişisel gelişim kitapları okuyarak ya da düşüncelerinizi yazıya dökerek atlatmayı deneyebilirsiniz.

Ayın son gününe geldiğimizde ise karşıt burcunuz olan İkizler’de Mars retro hareketine başlayacak. Evliliğiniz, ilişkiniz, iş ortağınız ya da bire bir danışmanlık aldığınız kişilerle bazı gerginlikler, alınması gereken kararlarda hatalar ve yavaşlıklar olabilir. Birlikte yapmak istediklerinizi hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz. 2023’ün ocak ayında bitecek olan bu retro 7.ev konularında sabırla ilerlendiğinde meyvelerini de verecektir. Aceleci davranmamaya çalışın.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close