Yatak Başı için Şık Bir Boyama Fikri

Epeydir bir “kendin yap” fikri paylaşmamıştım. Belki de paylaşılmaya değer yaratıcı ve tabii ki dekoratif bir öneriyle karşılaşmamıştım. Kim bilir…

Ancak yatak başı için farklı olan bu çözümle karşılaştığımda, ilk olarak onun akla gelebilecek her ortamda ve farklı renklerle uygulanabilir olması dikkatimi çekti.

Evet, belki nasıl yapıldığını anlatacağım örnek bir yatak başı, ancak bu boyama tekniğini evinizin farklı odalarında da deneyebilirsiniz.
Ayrıca yaldızlı bir sarı ile şık bir hava yaratılmış. Siz daha farklı renkler kullanarak istediğiniz etkiyi yakalayabilirsiniz.
Artık malzemeleri vererek yatak başı boyama fikrini anlatmaya başlayabilirim 🙂
Malzemeler:
1. İki farklı renk duvar boyası (örnekte sarı ve beyaz tercih edilmiş)
2. Rulo fırça
3. Duvar bandı
Yatağınızı konumlandıracağınız duvarı belirleyip bantlarla dikdörtgen bir alan çizin. Ardından bu alanı yaldızlı sarı boya ile boyayın.
Daha sonra bantlarla istediğiniz şekilleri oluşturmaya başlayın.
Bantları yapıştırırken onları söktüğünüzde ortaya çıkacak olan görüntüyü de göz önünde bulundurun. Aksi takdirde hayal ettiğinizden çok daha farklı bir yatak başınız olabilir.
Bantları yapıştırdıktan sonra diğer renkler komple yatak başı için ayrılan alanı boyayın.
Boya kuruduktan sonra bantları dikkatlice sökün.
Ortaya çıkan görünüme siz bile inanamayacaksınız 😉
Ne dersiniz, denemeye değer, öyle değil mi?

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close