Rengarenk Bir Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları uyku ve dinlenme alanı olduğu için bu alanı dekore ederken genellikle soft renklerin kullanılması  gerektiğinin altı çizilir. Lila, leylak, açık pembe skalasındaki renklerin yatak odasında ağırlıkta olması önerilir.

Ama bazen kişisel zevklerimiz uzman görüşlerinin önüne geçebilir. Tıpkı bu rengarenk yatak odası gibi…

Floral desenli duvar kağıdı, fuşya rengi abajuru, komodin yerine kullanılan sarı baş ucu sehpasıyla bu renkli yatak odası ilk bakışta cesur bir görünüm sergiliyor. Ancak daha dikkatli bakıldığında bu cesaretin içerisinde bir uyumun da olduğu ortaya çıkıyor.
Bu renkli yatak odasının diğer köşelerini merak ediyorsanız, okumaya devam 🙂
Yatak odasını dekore ederken daha çok koyu tonların bir arada kullanıldığını görüyoruz. Odada avize, tabure gibi sadece birkaç obje canlı renklere sahip.
Halıfleks koyu renk, gardırobun sürgü kapakları da koyu… Ama bu karanlık havayı aralardan sıçrayan renk patlamaları dağıtmayı başarıyor. Tıpkı dolabın içinden fırlayan kırmızı gibi…
Detaylardaki desen ve renkleri de unutmamalı! Yatağın üzerinde yer alan yastıkların her biri birbirinden farklı. Bu da renkli yatak odası dekorasyonu için oldukça doğru bir tercih.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

1 Yorum

Güzel bir paylaşım. Teşekkürler.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close