TV Arkası Dekorasyon: TV Arkası Duvar Dekorasyon Fikirleri

tv duvarı panel ahşap

TV arkası dekorasyonu özellikle salonda televizyonun konumlandırıldığı duvar odak olacağı için çok önemlidir. Hem bir şeyler izlerken algıyı dağıtmayacak hem de salon dekorasyonu ile bütünleşek ve odaya tarz katacak TV arkası duvar dekorları araştırıyorsanız size farklı malzemeler ile yapılan öneriler sunmaya çalışacağım.

tv duvarı boyama örnekleri

İster bir ustadan, mimardan destek alın isterseniz de kendiniz uygulayın ama  TV ünitesi arkası duvar fikirleri arasından seçim yapmadan önce salonunuzdaki mobilyalara, renklere, tarza ve en önemlisi televizyonun duvara asılı ya da sehpa üzerinde olup olmasını dikkate alın. Ortaya çıkacak sonucun sizi mutlu etmesi için bu kriterleri göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır.

TV Ünitesi Arkası Dekorasyonu

İtiraf edelim televizyon çoğumuzun salonunun vazgeçilmez eşyası. Hatta bazılarımızın yatak odasında bile var. Peki dekorasyonu simsiyah kocaman ekranıyla bölen bu teknolojik cihazı evimizin sıcak samimi dekorasyonuna nasıl adapte edebiliriz?

Tv arkasındaki duvarı doğru kullanarak  televizyonu değil duvarı daha dikkat çekici hale getirebiliriz. Bunu yapmak için pek çok farklı yöntem var. TV ünitesi arkası dekorasyonu için boya yapmak, çıta uygulaması, pano ve panel kullanımı, duvar kağıdı, seramik, taş tuğla, metal ve daha başka malzemeler kullanılabilir.

Şimdi bu malzemelerden en çok merak edilenlere örnekler vererek aktaracağım:

TV Arkası Çıta Modelleri

TV duvarı çıta uygulaması birkaç malzeme ile sizin de yapabileceğiniz kolay bir çalışmadır. Ahşap çıta, strafor ya da alçıpan levha, plakaları istediğiniz ölçüde kesip yapıştırarak TV  arkası çıta modellerini kullanabilirsiniz.

İşte ilham alacağınız fikirlerden bazıları:

TV duvarı çıta modelleri

TV duvarı çıta uygulaması

TV duvarı çıta nasıl yapılır

TV duvarı alçı fikirleri

TV Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı dekorasyonun klasiği. Her dönem moda. Desenler, renkler değişse bile duvar kağıdı uygulaması dekorasyonda her zaman tercih edilir durumda.

TV arkası duvar için de duvar kağıdı uygulaması boşluk hissini ortadan kaldırmak için risksiz bir tercih olabilir. Bakalım ne tarz duvar kağıdı uygulamalar tarzınıza hitap ediyor.

tv arkası duvar kağıdı

tv arkası duvar kağıdı

tv duvar kağıdı fikirleri
TV Arkası Tuğla Taş Uygulama Örnekleri

Televizyon ardındaki duvarı farklı taşlar ve tuğlalar ile örerek de harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Dekoratif taşlarla yapılabileceği gibi bu etkiyi duvar kağıdı ya da yapışkanlı folyolarla da daha ucuza mal edebilirsiniz. Ama aynı etkiyi verir mi sanmıyorum.

tv duvarı tuğla uygulaması

tv arkası taş örme

tv arkası taş duvar

tv arkası taş fikirleri

tv duvar siyah tuğla

TV Ünitesi Arkası Ahşap Kaplama

Ahşap ortama sıcak bir hava katan malzemelerin başında geliyor. Ahşap palet ya da paneller ile televizyon arkasındaki duvarı süslemeyi de değerlendirebilirsiniz. Önerilerden birkaçı:

ahşap palet TV duvar dekoru

tv arkası ahşap panel

ahşap palet TV arkası

TV Duvarı Boyama Fikirleri

Televizyonu konumlandırdığınız duvar çok büyük ve bu büyük boşluğu nasıl dolduracağınızı kestiremiyorsanız renklendirmek iyi bir çözüm olabilir. TV duvarını boyayarak salonda harika bir odak da oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz renge, renk kombinasyonlarına ve şekillere göre tarzınızı yansıtacak dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

tv arkası boyama fikirleri

tv arkası boyama yeşil

tv arkası boyama

tv arkası boyama fikirleri yuvarlak

tv arkası boyama iki renkli

tv arkası boyama önerileri

TV Ünitesi Arkası Panel

Televizyonun arkasına uygulanan genellikle ahşap ve strafor ile yapılan paneller TV ünitesi havası katıyor. TV’nin ardında kalan boş duvarı nasıl dolduracağınızı düşünmekten de bir anda sizi kurtarıyor. Bu uygulama özellikle daha çok modern dekorasyonun bir parçası olarak tercih ediliyor. Otel, ofis gibi mekanlarda karşımıza çıkıyor. Ancak evlerde kullanımı da giderek yaygınlaşıyor.

Modern ve minimal bir salon ya da yatak odasına sahipseniz TV arkası panel önerisini değerlendirebilirsiniz.

tv duvarı panel ahşap

tv duvarı panel uygulama

tv duvarı panel

TV Duvarı 3D Kaplama Modelleri

Aslında üç boyutlu etkisi katan tüm uygulamaları 3d olarak nitelendirmek mümkün. Buna ahşap paneller, alçıpan niş uygulamaları ve taş-tuğla döşemeleri dahil.

Duvara bir katman daha ekleyen 3D kaplama modellerini TV duvarı dekorasyonu için yüzlerce farklı şekilde uygulamak mümkün. Ben sizler için daha geometrik ve modern tasarımları tercih ettim.

3d tv duvar dekorasyonu

TV Duvarı Süslemeleri

Büyük bir tadilat ve masrafın altına girmeden birkaç aksesuar kullanarak da tv duvar süslemesini bambaşka bir boyuta taşımanız mümkün.

Makrome, hasır şapka ya da tablo asmak ilk akla gelen tv duvarı süsleme fikirlerinden. Hasır tabaklar özellikle bohem stille çok fazla dekorasyona dahil olmaya başladı. Bunları da tv arkasında kombinleyerak o boş duvarı doldurabilirsiniz.

tv arkası süslemeleri

tv duvar çerçeve dekorasyonu

BONUS: Televizyonu Saklayın

TV duvarını süsleyerek televizyonu arka plana itmek yerine onu saklayarak ondan ve duvara ne yapsam hissinden kurtulabilirsiniz 🙂 Böylece koca bir duvara uygulama yapmak yerine sadece TV’yi saklamaya odaklanarak hem çok farklı hem de orijinal bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

tv saklama fikirleri

tv saklama dolabı

tv gizleme çözümleri

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close