Temmuz Ayı Burç Yorumları 2024 Yengeç Yaniayı Oğlak Dolunayı

2024 yılının ortasındayız, Temmuz ayına giriş yapıyoruz ve yine dolu dolu bir ay bizleri bekliyor.  Temmuz ayı burç yorumları videomu izleyerek ya da aşağıdaki açıklamadan burcunuzun yorumunu okuyarak nasıl bir ay sizi bekliyor öğrenebilirsiniz.

Temmuz Ayı Genel Astrolojik Gündemler

Bu ay Yengeç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Ardından, Haziran’daki konuları kapatmak üzere ay sonunda bir Oğlak dolunayı yaşayacağız. Merkür ve Venüs Aslan burcuna geçiş yapacak. Mars İkizler burcuna geçecek, ancak öncesinde Uranüs bir kavuşum gerçekleştirecek. Bu da ayın önemli kavuşumlarından bir tanesi.

Ay sonunda Merkür Aslan’ı terk edip Başak burcuna geçecek. Böylece Temmuz ayını tamamlamış olacağız. Ayın önemli tarihleri ve açıları bu kadar değil. Ben burayı kısa tutmak adına özet geçiyorum.

Eğer astrolojiyle yakından ilgileniyorsanız, burç yorumlarına geçmeden önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum: Haziran sonunda Satürn retro hareketine başladı. Bununla ilgili detaylı bir video da çektim ve burç burç Satürn retrosunun bizlere neler getirebileceğini anlattım. Onu da Satürn Retrosunun Burçlara Etkileri linkinden izleyebilirsin.

4,5 aylık bir süreç bizi bekliyor olacak Satürn retrosunda ve burada tekrar çeşitli sınavlarla karşı karşıya kalabiliriz. Belki size yardım edebilecek ipuçları alabilirsiniz videoda. O yüzden videoyu izlemeyi unutmayın 🙂

Aylık burç yorumlarına geçmeden önce tekrar kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Eğer Astrolog Ülviye kanalıma abone değilseniz, abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınızı da bekliyorum.

Temmuz Ayı Burç Yorumları

Koç Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Koçlar,

Temmuz ayında gökyüzü sizlere biraz daha keyif almanız gerektiğini söyleyecek. Hobilerinize, çocuklarınıza ve belki aşk hayatınıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Bu konularla ilgili yapacağınız harcamalar belki artış gösterebilir. Sonrasında hayatınıza böyle kısa seyahatler girebilir; bol bol seyahat ettiğinizi ve kardeşlerinizle bir araya geldiğinizi göreceğiniz bir sürece adım atacaksınız.

6 Temmuz’da yaşanacak olan yeni ayla birlikte, evle ilgili yapmak istediğiniz bir yenilik varsa bunu hayata geçirmeyi tekrar düşünebilirsiniz. Ev satmak, ev almak, tadilat yapmak veya eve yeni bir eşya almak gibi konular bu dönemde gündemde olabilir.

Haziranın sonunda gerçekleşen dolunayla hayatınıza giren bir gündem varsa, bunu kapatmak adına bir adım atabilirsiniz. Hangi konularla ilgili olabilir? Kariyerle, iş hayatınızla veya evliliğinizle ilgili olabilir. Toplum önündeki sıfatınız ve şu anda bulunduğunuz konumla ilgili bir kapanış yaşayabilirsiniz.

Boğa Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Boğalar,

Bu ay Temmuz ayında odağınız eviniz, aileniz ve yuvanız olacak. İçsel huzurunuzu sağlamak için evdeki güvenliğinizi sağlamak adına çeşitli adımlar atabilirsiniz. Evde zaman geçirmekten keyif alabilirsiniz. Ailenizde çeşitli organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Eğer taşınmak veya ev almak gibi gündemler varsa, Temmuz ayında bunların önünüze geldiğini görebilirsiniz.

6 Temmuz’da yaşanacak olan yeni ayla birlikte, kardeşlerinizle ilgili yeni bir haber duyabilirsiniz. Belki yeni bir seyahat planlayabilirsiniz. İletişim konularıyla ilgileniyorsanız veya bir ticaretle ilgileniyorsanız, bunlarla ilgili yeni adımlar atmanız mümkün. Bu süreçte gökyüzü sizleri destekliyor.

Bu arada önemli bir uyarım var: Mars ve Uranüs ay ortasında, 15 Temmuz’da sizin burcunuzda bir kavuşum gerçekleştirecek. Bu dönem kazalara karşı açık olduğunuz veya sinirli, agresif olduğunuz bir dönem olabilir. Kendinize dikkat etmeniz gerekiyor. Önlem almanız gereken konular varsa, bunlara odaklanabilirsiniz.

Ay sonunda Oğlak burcunda bir dolunay yaşanacak. Eğer yurt dışı ile ilgili, vizeyle ilgili veya akademik kariyerle ilgili konular varsa, bu süreçte bu konuları tamamladığınızı göreceğiniz bir süreç olacak. Belki vizenizin kabulüyle karşılaşacaksınız veya yurt dışına taşınma gündeminizde bunun sonuçlanması önünüze gelebilir. Belki akademik kariyer veya üniversiteye tekrar başlamak veya yüksek lisans yapmak gibi gündemler bu dönemde sizin için önem kazanabilir.

İkizler Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili İkizler,

Temmuz ayında kardeşler, yakın çevre ve komşularınız oldukça aktif olacak. Yakınınızdaki insanlarla bolca vakit geçireceğiniz, belki kısa seyahatlere çıkacağınız bir dönemdesiniz. Yaz dönemindeyiz, belki kısa tatil planları yapabileceğiniz bir süreç olacak. Bu alanlarda paralar harcayabilirsiniz.

Ancak 6 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek yeni ayla birlikte yeni bir kazanç kapısı veya yeni bir işe başlama fırsatı yaratabilirsiniz. Yeteneklerinizi değerlendirerek farklı hobilerinizle birlikte belki para kazanma gündemi olabilir.

Ay ortasında Mars ve Uranüs bir kavuşum gerçekleştirecek. Bu sizi ruhsal olarak zorlayabilir. Belki psikolojik olarak takıntılarınız tekrar gün yüzüne çıkabilir. Bir hastalık sizi belki eve bağlayabilir ve sosyal ortamlardan uzaklaştırabilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken şeyler varsa, önlemler alabilirsiniz.

Ayın 21’inde Mars’ın burcunuza geçişiyle birlikte zihniniz ve hareketleriniz hızlanacak. Zihninize yetişecek bir fiziksel boyuta ulaşacaksınız. Aynı anda birçok işi halledebilir olacaksınız.

Ay sonunda Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte, krizli bir gündem olabilir veya ameliyatlık bir konu gündeminize gelebilir. Bu konuları kapatmak için gökyüzü bizlere bir fırsat sunacak.

Yengeç Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Yengeçler,

Temmuz ayında ana gündeminiz para olacak. Yeteneklerinize odaklanacak, yeterince kazanıyor musunuz, değerlerinizin karşılığını alabiliyor musunuz, kendinizi değerli hissedebiliyor musunuz gibi konular ana gündeminizde olacak. Aynı zamanda beslenmenize de odaklı olabilirsiniz. Bu süreçte kilo alımıyla ilgili endişeniz varsa dikkatli olmakta fayda var.

6 Temmuz’da burcunuzda yaşanacak yeni ayla birlikte, hayallerinizi tekrar gözden geçireceğiniz, dileklerinizi dileyeceğiniz ve kendinizle ilgili dış görünüşünüzle ilgili yapmak istediğiniz şeyler varsa bunlar için para harcamaktan çekinmeyeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Ay ortasında sosyal çevrenizle ilgili beklemediğiniz ani bir gündem yaşanabilir. Bir arkadaş ortamında kavga veya tartışma yaşanabilir. Bu konuları yönetmek zorunda kalabilirsiniz.

Ay sonunda tam karşıt burcunuzda Oğlak burcunda bir dolunay yaşanacak. Haziranda da karşıt burcunuzda bir dolunay yaşamıştık. Burada, Haziranda çözmeniz gereken bir konuyu tamamen sonlandırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde, evliliğinizde veya ortağınızla ilgili konular bu dönemde bekleyebilir. Belki hayatınızdan belli başlı kişileri çıkartabilirsiniz.

Aslan Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Aslanlar,

Her ne kadar Güneş 22’sinde burcunuza geçiş yapıyor olsa da, sizler şimdiden parlamaya başlıyorsunuz. Herkes sizi konuşmaya başlayacak ve gözler üzerinizde olacak. Merkür ve Venüs burcunuza geçecek ayın başında. Bununla birlikte, kendinizi daha iyi ifade edecek, karşı tarafı daha iyi yansıtacak ve bakışları üzerinizde toplamaya başlayacaksınız. Sizin dönemine yavaş yavaş giriş yapıyorsunuz.

Ancak ayın 6’sında tam 12. evinizde bir yeni ay gerçekleşecek. Ruhsal konularla ilgili yeni bir gündem önünüze gelebilir. Belki bir tedaviye başlayacaksınız. Belki uzaklarla ilgili bir gündeminizde bir yerle ilgili bir başlangıç söz konusu olabilir.

Ay ortasında Mars ve Uranüs’ün bir kavuşumu olacak. Bu, tam tepe noktanızda gerçekleşecek ve kariyerinizle ilgili olabilir. Babanızla veya hayatınızda baba olarak gördüğünüz figürlerle ilişkilendirebiliriz. Olmak istediğiniz kişi miyiz, bulunduğunuz konumda mıyız gibi konularla ilgili gelişmeler önünüze gelebilir. Krizli bir süreç olabilir.

Ay sonunda 6. evinizde, çalışma ve sağlık evinizde bir dolunay gerçekleşecek. Eğer Haziran sonunda benzer bir gündem önünüze geldiyse, bunu artık çözmek zorunda olduğunuzun farkına varın. Çalıştığınız kişilerle, sağlık koşullarınızla ilgili planlama ve yönetimle ilgili nihai bir karar vermeniz gerektiğini fark edeceksiniz.

Başak Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Başaklar,

Temmuz ayı sizin için biraz daha içe dönüş ve nadas dönemi olarak geçebilir. Doğum gününüze doğru giderken, bazı şeyleri ölçüp tarttığınız bir süreç sizi bekliyor olacak. Merkür, Venüs ve sonrasında Güneş 12. evinize seyahat edecek. Daha fazla kendinize odaklanacak, belki meditasyona yöneleceksiniz. Ruhsal olarak kendinizi geliştirmeniz gereken konulara eğileceksiniz. Aynı zamanda 11. evinizde bir yeni ay gerçekleşecek 6 Temmuz’da. Hayallerinizle, aşk hayatınızla ilgili yeni bir şeyler yapmanız gerektiğini göreceksiniz.

Ay ortasında Mars ve Uranüs 9. evinizde bir kavuşum gerçekleştirecek. Beklemediğiniz konular gündeminizde gelebilir. Belki yurt dışı ile ilgili, eğitimle ilgili veya tanımadığınız yabancı kişilerle ilgili bir gündem olabilir. Mars’ın İkizler’e geçişiyle birlikte kariyer eviniz aktifleşecek. Mars burada önce Plüto’ya, ardından Jüpiter’e yakın hareketlerde bulunacak. Kariyerde veya evlilikle ilgili konularda atmak istediğiniz adımları atabilmeniz için Mars size burada enerji verecek.

Ay sonunda Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Haziran sonunda Oğlak burcunda gerçekleşen dolunayla ilişkili konuları gözden geçirin. Temmuz ayındaki dolunayı daha sağlıklı yönetebilmek için bu önemli.

Terazi Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Teraziler,

Temmuz ayında hayat sizi sosyalleşme konusunda desteklerken, bir yandan da ev ve iş hayatı ile ilgili denge bulmanız gerektiği konusunda uyaracak. 6 Temmuz’da kariyer evinizde bir yeni ay gerçekleşecek. Belki yeni bir işe başlayacaksınız, belki eşinizin ailesiyle ilgili yeni bir gündem olacak veya babayla patronlarla ilgili yeni bir gündem önünüze gelebilir.

Ay ortasında Mars’ın Uranüs ile bir kavuşumu gerçekleşecek. Bu, 8. evinizde gerçekleşecek ve krizleri anlatan bir ev olduğu için ani bir gündemle karşılaşabilirsiniz. Belki beklemediğiniz bir borç çıkabilir veya ameliyatlık bir gündem aniden önünüze gelebilir.

Ay sonunda Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Haziran ayında yaşanan dolunayın etkilerini tamamlayarak, belki ilişkilerinizde veya evliliğinizde bir konuyu tamamen sonlandırmanız gerekebilir. Umarım Temmuz ayı sizin için de keyifli geçer. Kanala abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın.

Akrep Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Akrepler,

Temmuz ayı sizler için oldukça önemli bir ay. Tepe noktanızda gezegenler bikiyor: Merkür ve Venüs, Aslan burcuna geçiş yapacak. Sonrasında Güneş de Aslan burcuna geçiş yapacak. Burada, yazın ortasında kariyer, kariyer, kariyer diyeceksiniz ya da toplum önündeki statünüzle ilgili belli başlı kararlar almanız gerekebilir. Evlenme, boşanma, aile olma, anne veya baba olma kararı gibi konular gündeme gelebilir.

Aynı zamanda Temmuz ayındaki ana gündemimiz uzak yakınlar, yolculuklar ve eğitimler olacak. Yeni bir ülkeye seyahat etme, taşınma, yeni bir eğitime başlama veya yeni bir dil öğrenme gibi gündemler önünüze gelebilir.

Ay sonundaki Oğlak dolunayı ile birlikte eğer kardeşlerinizle ilgili tamamlamamız gereken bir gündem varsa, iletişim veya ticaretle ilgili bir iş yapıyorsak, bunlarla ilgili finale gitmemiz gereken bir dönemdeyiz. Bu konular Haziran sonunda yaşadığımız Oğlak dolunayı ile ilişkilidir. Buradaki gündemleri tekrar gözden geçirin ve Temmuz ayındaki dolunayı daha sağlıklı yönetebilmek adına krizli bir dolunay olabilir, çünkü 19 derecede gerçekleşiyor.

Yay Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Yaylar,

Temmuz ayında ana gündeminiz kendinizi geliştirmek, eğitim almak, eğitim vermek, farklı insanlarla bir araya gelmek ve farklı kültürleri tanımak olacak. Belki üniversite sınavına girdiniz, üniversite tercihleri yapacaksınız, yüksek lisansa başlayacaksınız ya da öğretmenlik yapmaya başlayacaksınız. Herhangi bir alanda koçluk vermeye başlayacaksınız, başkalarına yol gösterici olacaksınız. Temmuz ayında vizyonunuzun değişeceğini ve bakış açınızı değiştirecek olaylarla karşılaşacağınızı unutmayın. Kendinizi geliştirirken, Temmuz ayı bir yandan da parasal konuda denge sağlamanız gerektiği ile ilgili bazı gündemler getirebilir. Eşin parası, kredi çekmek veya mirasla ilgili konularda yeni bir gündem oluşabilir. Belki estetik operasyon yaptırmakla ilgili bir konu varsa, bu ay ciddi ciddi düşünmeye ve araştırmalar yapmaya başlayabilirsiniz.

Ay sonunda ise Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Haziran sonunda da Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşmişti. Bu dolunay 1 dereceydi, bu dolunay 29 derecede. Haziran sonunda yaşanan olaylar artık burada bir bitişe gitmek zorunda. Parasal konularla ilgili tamamlamanız gereken bir konu olabilir. Bu, yetenekleriniz veya kendinizi değerli hissetmeniz ile ilgili olabilir. Aynı zamanda ikinci ev beslenmeyi de anlatır. Belki beslenme düzeninizle ilgili tamamen bir değişikliğe gitmeniz gerektiğini anlatıyordur bu süreç.

Oğlak Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Oğlaklar,

Temmuz ayı sizler için biraz karışık ve kaotik geçebilir. 8. evinizde yoğunlaşan gezegenlerle birlikte krediler, borçlar, vergiler, miras konuları veya ameliyatlarla uğraşmanız gerekebilir.

6 Temmuz’da Yengeç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. İlişkiler konusunda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Evlilikte yeni bir sürece adım atmak, anne veya baba olmak gibi konular gündeme gelebilir. Eğer bir ortağınız varsa, ortağınızla yeni bir sürece girebilirsiniz. Yeni bir ortak edinebilir veya bir işi ortaklı bir şekilde yapmaya karar verebilirsiniz.

Ayın ortasına geldiğimizde Mars ve Uranüs, aşk ve çocuklarla ilgili evinizde bir kavuşum gerçekleştirecek. Beklenmedik bir konu gündeme gelebilir. Ani bir hamilelik haberi olabilir, hayatınıza bir aşk girebilir veya spekülatif yatırımlarınızla ilgili aksiyon almanız gerekebilir. Burada bir krizi yönetmek durumunda kalabilirsiniz.

Ay sonunda yine burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Haziran sonunda 1 derece Oğlak burcunda yaşanan dolunayın ardından, burada kapatmanız gereken bir dönemdesiniz. Sağlığınızla veya kişisel gelişiminizle ilgili konular olabilir. Dış görünüşünüzle ilgili yapmak istediğiniz bir değişiklik varsa, bu dönemde tamamlayabilirsiniz.

Ay boyunca 8. evinizdeki yoğunlaşma, sizi dış görünüşünüzle ilgili bir estetiğe, botoksa veya dolgu işlemine yönlendirebilir. Umarım Temmuz ayında sağlığınız yerinde olur ve istediğiniz sonuçları alırsınız. Eğer kanala abone değilseniz, abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın.

Kova Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Kovalar,

Temmuz ayında ana gündeminiz Aslan burcuna geçiş yapan gezegenlerle birlikte ortaklarınız ve açık düşmanlarınız olacak. Taşınmakla ilgili bir gündeminiz varsa, bununla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

6 Temmuz’da gerçekleşecek yeni ay, çalışma ve günlük rutinler evinizde gerçekleşecek. Ruhunuza iyi gelmeyen şeyleri hayatınızdan çıkartma kararı alabilirsiniz. Beslenme düzeninizi değiştirebilir, işinizi değiştirme kararı alabilir veya çalıştığınız insanları değiştirme kararı alabilirsiniz.

Ay ortasında önemli bir gezegen olayı gerçekleşecek: Mars ve Uranüs, 4. evinizde bir kavuşum gerçekleştirecek. Evle, aile büyükleriyle, yer değişikliği veya taşınmakla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Bunlar öngörülemeyen olaylar olduğu için sizi biraz gerebilir.

Ay sonunda Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay, ruhunuza iyi gelmeyen şeyleri tamamen hayatınızdan çıkartacağınız bir döneme işaret ediyor. Haziran sonunda yaşanan Oğlak dolunayı ile ilgili gündemler tekrar önünüze gelirse, bunları tamamen bitirmeniz gerektiğini göreceksiniz.

Balık Burcu Temmuz Ayı Burç Yorumları

Sevgili Balıklar,

Temmuz ayında ana gündeminiz çalışma ortamınız, sağlığınız, beslenmeniz ve günlük rutinleriniz olacak. Eğer hizmet aldığınız kişilerle ilgili iletişimlerinizi geliştirmek istiyorsanız, buraya odaklanabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla keyifli vakit geçireceğiniz bir Temmuz ayı sizi bekliyor olabilir. Belki evcil hayvanlarınızla ilgili çeşitli şeylerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Hayat sizi hastalıklar, sağlık ve günlük rutinlerle oyalarken, bir yandan da aşk hayatınız ve hayallerinizle ilgili denge kurmanız gerektiği konusunda uyaracak.

Yengeç burcundaki yeni ay ile hayatınızda keyif aldığınız, size keyif verecek bir olay önünüze gelebilir. Belki bir hamilelik haberi alabilirsiniz, bu sizin hamileliğiniz veya sevdiğiniz bir arkadaşınızın, kardeşinizin hamilelik haberi olabilir. Çocuklarınızın hayatlarında önemli yeni başlangıçlar olabilir.

Ay sonunda Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayallerinizle ilgili bir finale gidiyorsunuz. Gerçekleştirmek istediğiniz bir hayale ulaşabilirsiniz. Ancak bu biraz krizli ve sancılı olabilir. Belki o hayali yerine getirmek için bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Sosyal çevrenizi değiştireceğiniz bir sürece adım atabilirsiniz. İşten gelen kazançlarınızı değerlendirecek ve belki yeni bir işe geçerek yeni bir kazanç yoluna doğru adım atacaksınız. Umarım Temmuz ayı sizin için de çok keyifli geçer.

Astrolog Ülviye kanalıma abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close