Şekerden Evler | Evsizlere Yardım için Tatlı Bir Proje

Sosyal sorumluluk kapsamında evsizlere yardım amaçlı hayata geçirilen bu proje oldukça yaratıcı. Zaten fikrin sahibi bir reklam ajansı: McKinney.

Şekerden evler projesinin ismi  Gingerbread BNB. Siz  “www.gingerbreadbnb.com” adresine giriyorsunuz. Kalmak istediğiniz ya da birine hediye  etmek istediğiniz evi seçip kiralayacağınız gün sayısı kadar ödeme gerçekleştiriyorsunuz.

Sanal olarak kiraladığınız bu ev, aslında New York’taki en büyük yoksullukla mücadele örgütü olan Robin Hood’a bağış yapmanızı sağlıyor.
Doğrudan bir yerlere bağış yapmak ya da yaptırmak her zaman için zordur. Ancak şekerden sanal evlerde kalmak için ödediğiniz para online bir oyunun karşılığı gibi. Üstelik bu oyunun özel bir amaca hizmet ettiğini bilmek de işin en keyifli yanı bence.
Hangi şekerden evi kiralayacağınıza gelince, sizin için evlerin fotoğraflarını bir araya getirdim. Modern, rustik bir de karavan seçeneği var. Dilediğinizi seçebilirsiniz, ama şimdiden uyarayım iştahınız açılabilir, canınız tatlı çekebilir 🙂

  

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close