Gelin Damat Kadehi Nasıl Yapılır? | Düğün Kadehi Süsleme Fikirleri

Bir kere evleniyor insan. Bu yüzden her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor. Hatta o kadar ileri gidiyor ki kadehleri bile süslüyor. Gelin ve damat yapıyor kadehlerden. Onları boyuyor, giydiriyor, papyon ve duvak takıyor. 🙂
Süslü püslü şeyleri pek sevmem ben.  Düğün süslemelerinin de genellikle bizde abartıldığını düşünürüm ancak yapılan her şeyin daha sade ve basit şekilde de yapılabileceğini ve öyle olduğunda ortaya daha şık bir görüntü çıkacağını da bilirim. 🙂
İşte bu sebeple gelin damat kadehlerinin de bana göre en güzel olanlarını bir araya getirdim sizler için. Yani sade ve şık düğün kadehi süslemelerini bulacaksınız bu yazıda.
Düğününüzde böyle bir ayrıntıya yer vermek istiyorsanız düğün kadehi süsleme fikirlerine bakmadan geçmeyin derim 😉
Bu gelin damat kadehini yapmak için tek ihtiyacınız hasır ip, dantel ve yapışkan. Eğer düğününüzün konseptini çuvallar ve hasır ipler oluşturuyorsa kadehleriniz de mutlaka böyle olmalı bence 🙂
Buzlu cam boyası ile de sade ve şık bir gelin damat kadehi tasarlayabilirsiniz.
Biraz daha kişiye özel bir düğün kadehi yapmak isterseniz düğün tarihinizi ya da isimlerinizi kadehlerin üzerine yazabilirsiniz.
Marin düğün temasının gelin damat kadehi de bunlar 🙂 Buzlu cam boyası ile kadehlere şekil verin ve süslemeleri deniz yıldızı, kabukları ve incilerle yapın.
Gelin kadehi için tülle duvak, damat kadehi içinse siyah bir kurdele ile papyon yapabilirsiniz.
Damat bey şampanya yerine birayı tercih ediyor olabilir ya da tam tersi 🙂 O zaman böyle bir ikili ortaya çıkartabilirsiniz.
Çizim yeteneğinize güveniyorsanız düğün kadehiniz için daha farklı şeyler de deneyebilirsiniz.
Bir bıyık bir öpücük… Gelin damat kadehi yapmak için bu iki figür bile yeterli bence 🙂
Son zamanlarda moda olan kavanoz bardaklardan da düğün kadehi yapabilirsiniz. Bence çok orijinal duruyorlar 😉

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close