Sarı Koltuk Modelleri ile Farklı Salon Dekorasyonu Örnekleri

Ikea Sarı Köşe Koltuk

Eğer “ben kararımı verdim, kesinlikle salonumda sarı koltuk kullanmak istiyorum” diyorsanız, hangi dekorasyon stilinde hangi sarı koltuk modelini tercih etmeniz gerektiğinden, kumaşının, renk tonunun nasıl olması gerektiğinden ve en önemlisi halı, perde gibi diğer aksesuarları sarı koltuğunuzla nasıl kombinleyeceğinizden bahsedeceğim bu yazıda. Sıkılmadan okuyacağınızı umut ediyorum 🙂

Ikea Sarı Köşe Koltuk

Öncelikle enerjik sarıyı koltukta tercih etmek cesaret ister. Çünkü oturma odasının en önemli ve büyük parçası koltuklardır. Sarı rengi bu mobilyalarda kullandığınızda ortaya enerjik bir evim olsun derken göz yoran bir dekorasyon çıkarmamak için diğer objeleri seçerken oldukça dikkat etmek gerekir.

Tabii bu seçimleri sizi yansıtan stili ön plana çıkartarak yapmak da önemlidir. Sarı koltuklarınız ile modern bir salon mu dekore etmek istiyorsunuz yoksa klasik mi? Bu soruya vereceğiniz farklı yanıtlar koltuğun kumaş türünü bile değiştirecektir.

O zaman bana tarzınızı söyleyin size sarı koltuğunuzu söyleyeyim 🙂

İskandinav Salonda Rahat Minderli Sarı Koltuk mu?

Kuzey ülkelerinden ta buralara kadar gelen ve sevgili IKEA sayesinde vazgeçilmezimiz haline gelen İskandinav stilinde bir salon dekorasyonu için şöyle geniş oturumlu bir sarı koltuk tercih edebilirsiniz. Üstelik sadeliğin ön planda olduğu bu tarz koltuğu kombinlemekte de sizi zorlamayacaktır. Siyah – beyaz çizgili bir halı, sehpa ve vazo ile tüm oturma alanını fotoğraftan çıkmış gibi döşeyebilirsiniz pek tabii…

Klasik Tarz Salonda Sarı Chesterfield Koltuk mu?

Varaklı aynalar, oyma ayaklı sehpalar, yerde eskitilmiş vintage halılar… Klasik tutkunlarının vazgeçemediği bu detaylara handi sarı koltuk yakışır derseniz, hiç düşünmeden kadife kapitoneli chesterfield diyebilirim.

Retro Stilde Bir Salonda Hardal Sarısı Koltuk mu?

Her dekorasyon stiline her tonun gitmeyeceğini daha önceden de belirtmiştim. Peki retro tarzına en yakışan sarı tonu hangisi derseniz, hiç düşünmeden hardal derim. Koltuğun modeli zaten belli… İğne ayaklı, sırtı yüksek… Peki bu dekorasyon stilindeki salonumuza başka ne gibi renkler ve objeler dahil edelim derseniz, bordolar, lacivertler, kahvenin tüm tonları, yeşilin koyuya çalanları ne güne duruyor derim. Materyal olarak da pirinçler, süetler, ahşap kaplamalar iyi gider derim.

Modern Oturma Odasında Sarı L Koltuk Takımı mı?

Modern dekorasyonun vazgeçilmez koltuk modeli köşe koltuktur. Eğer seçiminiz bu tarz bir takımdan yana olacaksa siyah büyük bir orta sehpa, duvarda kanvas tablolar, yerde geometrik desenli bir halı tercih edebilirsiniz. Unutmadan modern seçimlerde gri-siyah-sarı üçlüsünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sarı Koltuk Modelleri ile Dekorasyon Fikirleri

Yok hayır benim tarzım daha farklı diyenler için de bir sürü sarı koltuk ile döşenmiş salon fotoğrafı derledim. Galeriye göz atmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close