Moskova’da Pastel ve Fonksiyonel 45 Metrekare Bir Ev

kucuk-ev-dekorasyonu-pastel-renkler

Moskova’da pastel tonlarla dekore edilmiş, her köşesinde farklı bir fonksiyonellik barındıran harika bir ev. Int2 mimarlık tarafından dekore edilen bu 45 metrekarelik evde pratik zekanın hat safhada kullanıldığını göreceksiniz. Özellikle akıllı depolama çözümlerinin dikkat çektiği evdeki küçük gezintimize vakit kaybetmeden başlayalım dilerseniz.

kucuk-ev-dekorasyonu-45metrekare

Küçük ama bir o kadar da ferah bir atmosfere sahip evde mutfak, salon ve yatak odası bir arada! Ancak bu üç farklı alan fonksiyonel çözümlerle birbirinden akıllı bir şekilde ayrılıyor. Tabii bu yapılırken bütünlüğün bozulmaması ön planda tutuluyor. Yatak odası salondan perde ile ayrılıyor. Yatağın üzerinde bulunduğu yüksek platform da buranın ayrı bir alan olarak algılanmasına yardımcı oluyor.

pastel-yatak-odasi-ev-turu

Gardırop yerine platforma gizlenmiş çekmeceler kullanılıyor. Duvarlarda beyaz tuğlalar tercih edilerek aydınlık ve geniş bir mekan algısı yaratılıyor. Beyaz fona pamuk şekeri tadında pastel renkler eşlik ederken, eşya seçimlerinde modern tasarımlar ahşabın doğal sağlığı ile harmanlanıyor.

pastel-1+0-ev-dekorasyonu

Salonda gri rahat bir koltuk yer alıyor. Onun hemen önünde mavi metal bir sehpa, karşısında ise beyaz bir TV ünitesi bulunuyor. Aydınlatma olarak endüstriyel bir lambader kullanılırken, beyaz duvarı siyah – beyaz resimler ve pastel renkli büyük bir pano dolduruyor.

renkli-kucuk-mutfak-dekorasyonu

Mutfağa geçtiğimizde beyaz dolaplar, renkli geometrik fayanslar ve onlarla uyumlu sarı halı ilk başta dikkat çekiyor.

kucuk-mutfak-fonksiyonel

Ama mutfağın en orijinal tarafı onu salondan ayıran tarafı! Bu alan hem yemek bölümü, hem mutfak rafı hem de yazı tahtası olarak tasarlanmış. Üç farklı işlev tek bir noktada toplanmış ve bu sayede üç farklı sorun tek hamlede çözüme kavuşturulmuş.

kucuk-balkon-dekorasyonu

45 metrekarelik evde yer alan daracık balkon için de sandıklı puflarla derli toplu bir alan yaratılmış.

banyo-dekorasyonu-sari-gri

Yine banyoda evin bütününe hakim olan yaratıcı hava dikkatleri çekiyor. Fayanslarla yapılan bulmaca banyoyu daha keyifli bir hale getiriyor.

 

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

1 Yorum

Tek başına yaşayacaksa insan, harika biryer
Hatta ne kadar küçük- o kadar iyi :)))

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close