Hediye Kutusu Nasıl Yapılır? | Hediye Kutusu Fikirleri

Rengarenk, desenli, farklı boyut ve formlardaki kutu tasarımları son dönemde ayrı bir sektör oluşturmaya başladı. Hâl böyle olunca hediye kutularının fiyatları, içine koyacağınız hediyenin fiyatıyla yarışır duruma geldi.

İşte bu noktada el becerileri ve kendin yap fikirleri devreye girerek hediye kutusu yapımı konusunda bizi zorlamaya başladı. İyi de oldu. Böylece bir konuda daha yaratıcılığımızı ortaya koyma fırsatı bulduk. (=

hediye-kutusu-fikirleri

Hediye kutusu yapma fikri aklınıza yattıysa, sizin için seçtiğim pratik önerilerden ilham alarak hediye kutusu yapmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda adım adım  “hediye kutusu nasıl yapılır?” sorusunun cevabını bulacaksınız.

Kağıttan Kutu Nasıl Yapılır?

Çatısı olan bir ev formuna sahip bu kutuyu desenli bir defter kabı, karton ya da gazete kağıdı ile yapmanız mümkün. Kutunuzun içerisine hediyenizi koyduktan sonra kapatma işlemi için yapıştırıcı yerine dekoratif mandallar kullanmanız da daha hoş bir hediye kutusu tasarlamanıza yardımcı olacaktır.

hediye-kutusu-nasil-yapilir

Karton Bardaktan Hediye Kutusu Nasıl Yapılır?

Karton bardaklardan hediye kutusu yapmak hiç aklınıza gelir miydi? Açıkçası benim hiç gelmedi ve bu hediye kutusu fikrini görünce de oldukça beğenip sizlerle paylaşmam gerektiğini düşündüm. =)

Bu hediye kutusunun yapılışı da oldukça kolay. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. (=

hediye-kutusu-yapimi

Kartondan Kutu Nasıl Yapılır?

Benim normal bir kutu yapmaya ihtiyacım var diyorsanız, işte aşağıdaki kutu yapımı da sizin için. Her boyuttaki kartonla çalışıp istediğiniz büyüklükte hediye kutusu yapabileceğiniz bu fikir çok işinizi görecek.

hediye-kutusu-yapilisi

 

Koli Bandınsan Hediye Kutusu Yapımı

Yuvarlak hediye kutusu yapmak isterseniz de koli bandını ya da onun yerini tutabilecek farklı bir şeyi kullanarak hediye kutusu yapabilirsiniz.

Aşağıdaki hediye kutusu fikrinde romantik bir tasarım göreceksiniz.

Unutmayın siz kendi kutunuzu istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Hatta hediye kutusu süsleme için öneri de isterseniz ilgili yazımı okuyabilirsiniz: Hediye Paketi Süsü Yapımı | Hediye Paketi Süsleme Fikirleri

hediye-kutusu-nasil-yapilir-

 

Eğer yılbaşı için hediye kutusu fikirlerine ihtiyacınız varsa aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz 🙂

Yılbaşı Hediye Paketi Nasıl Yapılır? | Yılbaşı Paket Süsleri

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close