Kozalak ile 10 Farklı Yılbaşı Süslemesi Yapımı

Yılbaşı hazırlıkları başladı! Bu süreci olabildiğince doğal ve masrafsız bir şekilde tamamlamak istiyorsanız kozalaklar bir numaralı yardımcınız olabilir 🙂

“Kozalaklarla ne yapılabilir ki?” diye düşünüyorsanız ve konsept yılbaşıysa sizin için çok yaratıcı fikirleri bir araya getirdim. Kozalakları topladıysanız  yapması birbirinden kolay ve eğlenceli yılbaşı süsü fikirleri ni anlatmaya başlıyorum.

1- Kozalaklar ile Yılbaşı Sofrasını Süsleme

Yeni yılı karşılayacağınız akşam masanın güzel görnmesi çok önemli. Bunun için kozalakları kullanarak harika bir masa dekoru yapabilirsiniz.

2- Kozalaklardan Çerçeve Yapımı

Kozalakları kullanarak en güzel fotoğraflarınızı sergileyeceğiniz öeröeveler yaparak yılbaşına özel bir anı köşesi tasarlayabilirsiniz.

3- Kozalaktan Sandalye Süsü Yapımı

Genellikle sofrada lezzetli yemekler eşliğinde sevdiklerimizle karşıladığımız yeni yıl için sandalyeleri kozalaklar ile süslemek çok iyi bir fikir değil mi sizce de? 😉

4- Kozalaklar ile Kapı Süsü Yapımı

Kozalaklar kapı süsü yapmak için çok sık kullanılan bir malzeme. Hele de sonbahar – kış aylarında kozalaktan kapı süslerini her yerde görebilirsiniz. İster yuvarlak bir çelenk şeklinde isterseniz resimdeki gibi bir ipe dağınık halde bağlanmış olarak kozalakları kullarak ucuz ve basit bir şekilde yılbaşı için kendi kapı süsünüzü yapabilirsiniz.

Bu arada bu süsü kapı dışında farklı bir yere asarak da kullanabilirsiniz.

5- Doğal Yılbaşı Ağacı Süsü: Kozalak

Yılbaşı ağacınızı renkli süsler yerine doğal kozalaklarla süsleyebilirsiniz.

6- Kozalaklar ile Yılbaşı Vazosu Yapımı

Evdeki farklı eşyaları yılbaşı konseptinde hazırlamak için yine kozalaklardan
yardım alabilirsiniz. Örneğin vazonuzu kozalaklar ile doldurarak hem yılbaşı sofranız hem de genel dekorasyonunuz için orijinal bir süsleme yapabilirsiniz.

7- Kozalaklarla Runner Süsleme

Yılbaşı sofrasında kullanacağımız runnerı kozalaklarla farklı bir konsepte sokabiliriz.

8- Kozalaklar ile Pencere Süsleme

Kozalakları pencerelerinize asarak yılbaşı dekorasyonu için yaratıcı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

9- Çam Ağacı Yerine Kozalak Süsleme

Bu fikir çok basit diyenler için aşağıya daha zahmetli bir versiyonunu bırakıyorum 🙂

//www.dekorolog.com/kozalak-ile-kucuk-yilbasi-agaci-yapalim-mi/

10- Kozalaktan Yılbaşına Özel Mumluk Yapımı

Kozalakarı kullanarak yılbaşına özel mumluklar tasarlayabilirsiniz. Ortaya nasıl bir şey çıkacağı tamamen yaratıcılığınıza kalmış 😉

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close