Kozalak Boyama | Kozalak Nasıl Boyanır?

Salonumun bir köşesi irili ufaklı kozalaklarla dolu.

Doğal halleriyle sıcak bir kış dekorasyonu yaratmama imkan tanıdılar bugüne kadar. Ama artık yılbaşı dekorasyonu zamanı!

İşte bu yüzden kozalak boyama için bu üç rengi tercih ettim. (=

Kırmızı, yeşil ve beyaz…
Yılbaşı için boyadığım kozalaklar vesilesiyle de “kozalak nasıl boyanır” sorusuna kısa bir yazıyla cevap vermek istedim.kozalak-nasil-boyanir

Siz de çam kozalaklarını boyayarak dekoratif bir aksesuar olarak kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki 3 malzeme ile bu dekorasyon fikrinizi hayata geçirebilirsiniz.

Kozalak Boyama Malzemeleri:

Kozalak

Sulu boya fırçası

Akrilik boya

kozalak-boyama-malzemeleri

Ben yılbaşını düşünerek bu renkleri seçtim. Ancak siz tamamen zevkinize göre farklı renkteki boyalarla kozalakları boyayabilirsiniz. Hatta simli, parlak boyaları da kozalakları süslemek için tercih edebilirsiniz. Ayrıca sprey boyalarıyla da kozalakları renklendirmeniz mümkün.

Kısa bir video da hazırladım sizler için:

 


Kozalakları nasıl boyayacağınız da tamamen size kalmış. İster tamamını, isterseniz de aşağıdaki kozalaklarda olduğu gibi sadece uç kısımlarını boyayabilirsiniz. 
yilbasina-ozel-kozalak-boyama

 Bu arada yılbaşı kozalaklarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Beğenip beğenmediğinizi merak ediyorum. (=

Ona göre diğer kozalakları da farklı renklerde boyamaya devam edeceğim. 😛

(Ama yine de gönlüm ham halini korumaktan yana bilesiniz.)

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close