Kova Burcu Ekim Ayı Yorumları 2022

kova burcu ekim yorumları

Sevgili Kovalar,

Ekim ayının 4’ünde retrosuyla meşhur iletişim gezegeni Merkür düz seyrine geçiş yapacak. Sizlerin 8.evinde yer alan Başak burcundaki bu transit miras, nafaka, kredi gibi başkalarının kaynaklarından elde edilecek kazançlar konusunda yaşanan ufak pürüzlerin ortadan kalkmasına vesile olabilir. Ayrıca süren bir davanız varsa yine benzer şekilde ilerleme kaydedildiğini görebilirsiniz.

9 Ekim tarihinde Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Siz bu dolunayı 3.evinizde yani iletişim, kardeşler, eğitimler, kısa seyahatler alanında yaşayacaksınız. Bu konularla ilgili bir bitiş, sonlanma gerçekleşebilir. Dolunayın etkisini bir farkındalık olarak da hissedebilirsiniz. Dolunaya yaralı şifacı Şiron da eşlik ettiği için dil yarası açmamaya aksine varsa bu tarz bir yaranız onu çözmeye özen göstermelisiniz.

Aynı tarihte jenerasyon gezegeni Plüton, Oğlak burcundaki retro hareketini bitirerek düz seyrine geçiş yapıyor. Oğlak sizin 12.eviniz. Plüton uzun yıllardır orada. Sizi ruhsal anlamda dönüştürmek için pek çok zorlu olay yaşatmış olabilir. Ama burada son demleri ve sizin burcunuza geçmeye hazırlanıyor. Öncesinde sizleri de 12.ev transiti ile psikolojik olarak hazırlıyor.

11 Ekim tarihinde Merkür yine yeniden Terazi burcuna geçiş yapıyor. 9.ev konularıyla ilgili son kararı verme, imza atma gibi süreçleri karşınıza getirebilir. Nedir bu konular derseniz, yurt dışına gitmek, yabancılarla iş yapmak, vize, pasaport başvurusu yapmak, yüksek lisansa başvurmak, bakış açınızı değiştirecek bir rehberlik hizmeti almak gibi konuları kapsamaktadır.

23 Ekim’e geldiğimizde Venüs’ün Güneş’le birlikte Akrep burcuna geçiş yaptığını görüyoruz. Güneş bir ay boyunca burada seyahat edecek ve sizlerin kariyerle ilgili konularınıza ışık tutacak. Hemen 2 gün sonra yine 10.evde bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Yılın en etkili olaylarından biri olan tutulma sizleri yeni başlangıçlara sürükleyebilir. Yaklaşık 6 ay bu etkilerle karşılaşmanız mümkün. Toplum önündeki statünüzle ilgili değişimler söz konusu. Gitmeniz gereken yer ise ait olduğunuz, köklenmek istedikleriniz.

Retro Jüpiter 28 Ekim tarihinde Koç burcundan gerileyerek Balık burcuna geçiyor. Balık sizin 2.eviniz yani parasal konular, kazançlarınız, maddi manevi sahip olduğunuz her türlü değeri anlatan alanınız. Bu konularda kendinizi şanslı hissedeceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Kazançlarınız artabilir, maaş zammı, terfi gibi durumlar söz konusu olabilir. Ya da siz ek gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Eğer konu maddi değilse, kendinizi yeniden değerli hissettiğiniz bir dönem olarak da yaşayabilirsiniz bu transiti.

29 Ekim tarihinde Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor. İş hayatınızı daha çok düşünebilir, üstlerinizle daha çok iletişim kurabilirsiniz. Stratejik davranmaya ve aklınıza gelen her şeyi zikretmemeye özen gösterin. Kadınların manipülasyonuna karşı da dikkatli olun.

Ayın son gününde Mars İkizler burcunda retro hareketine başlıyor. İkizler sizin aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren konular, sahne önünde olmanız gereken işler ve paranızı değerlendirdiğiniz yatırım araçlarını gösteren 5.evinizdir. Bu alanda işlerin yavaşlaması mümkün. Bu yavaşlık sizi strese sokup hayattan keyif almanızın önüne geçebilir. Özellikle eşinize ve çocuklarınıza karşı sabırlı olup kalp kırmamaya özen göstermelisiniz.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close