Kiralık Evler için 10 Dekorasyon Önerisi

Kiralık bir eve taşındığınızda dekorasyon konusunda bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. O ev sizin değildir ve evde yapacağınız düzenlemeler ev sahibinizi de ilgilendiriyor olabilir.

Bu yüzden hem ev sahibi ile aranızı açmayacak hem de kendi evinizdeymiş gibi rahat etmenizi sağlayacak kiralık ev dekorasyonu önerileri hazırladım sizler için.

Kiraya çıkmayı düşünüyorsanız, önerilerime mutlaka göz atın derim 🙂

1. Depolama Alanları Ekleyin!

Kiraya çıktığınız evde hayat kurtaran çözümlerden biri depolama alanları yaratmaktır. Kitaplıklar, raflar, kutular yeni evinizde ıvır zıvırı derler toparlar. Üstelik sırf yer olmadığı için eşyalarını atma derdinden de sizi kurtarır.

 

2. Dolap Kulplarını Değiştirin!

 

Eğer kiraladağınız evin dolap kulpları eski ya da kırıksa bunları yenileri ile değiştirin.

 

3. Pencere Pervazlarını Gizleyin!

 

Pencere pervazları kiralık evlerin değiştiremeyeceğiniz, daha doğrusu böyle bir masrafa girmek istemeyeceğiniz bölümleridir. Bu yüzden eski, kırık dökük pervazları perdelerle örtmek en mantıklı çözümdür.

 

4.  Dolapları Boyayın!

 

Özellikle kiralık evinizdeki mutfak dolaplarını boyayabilir ya da astar atabilirsiniz. Hijyenin önemli olduğu bu alan için biraz emek ve zaman harcamanız sizin yararınıza olacaktır.

 

5. Tarzınızı Yansıtan Aksesuarlar Kullanın!

 

Kirada oturuyor olabilirsiniz ama bu durum dekorasyon tarzınızdan taviz vermenizi gerektirmez. Kiralık evinizde de kişiliğinizi yansıtan aksesuarları kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

 

6. Duvar Kağıdından Kaçının!

 

Duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız, bu konuyu bir kez daha düşünün! Çünkü ev sahibiniz bundan pek hoşlanmayabilir. Duvar kağıtları yerine  çıkartırken duvara zarar vermeyecek yapışkanlı folyoları tercih edebilirsiniz.

Yapışkanlı folyolarla yapabileceğiniz farklı projeler için şu yazıma da göz atabilirsiniz:

Yapışkanlı Folyo ile Neler Yapılabilir?

 

7. Duvarda Kendi Sanat Galerinizi Oluşturun!

 

Kiraya çıktığınızda duvarlarınızı kişiliğinizi yansıtan tablo, ayna, saat gibi duvar dekorasyon ürünleri ile doldurmayı unutmayın! Bu size kendinizi evde daha rahat hissettirecektir.

 

8. Yerleri Kilimlerle Doldurun!

 

Kiralık evde halı yerine kesinlikle kilimleri tercih etmelisiniz. Halılar hem pahalı hem ağır hem de her mekana uymayacak ölçülerde olabilir. Bu yüzden kilimlerle sorununu daha uygun bir şekilde çözebilirsiniz.

 

9. Aydınlatmayı Unutmayın!

Genellikle kirada oturanların göz ardı ettiği bir şeydir aydınlatmalara özen göstermek. Özellikle tavan aydınlatmaları takıp çıkartması zor olduğu için daha çok kolay taşınabilir lambader, abajur gibi aydınlatmaları tercih ederek bu sorunu da kolayca çözebilirsiniz.

 

10. Çiçeklerinize Yer Açın!

Sırf taşınıyorsunuz diye çiçeklerinizden vazgeçmeyin! Kiraladığınız evde onlara da yer vermeyi unutmayın!

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close