Banyo Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Etmeli, Nasıl Seçmelisiniz?

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Banyo her ne kadar bir kenara itilse de ev yaşamımızın önemli bir parçası… Seçeceğiniz banyo aksesuarları ile banyonuzu bu sıradanlıktan kurtarmaksa sizin elinizde! Hem şık bir görünüm kazandıran hem de dekorasyonunuzu tamamlayan aksesuarlar arasında seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Peki ya banyonuz için en doğru aksesuarlarları nasıl seçebilirsiniz? Banyonuzun davetkâr, göz alıcı ve istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için püf noktalarımıza göz atmaya hazır mısınız?

Banyo Aksesuarı Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Banyo aksesuarları arasında seçim yapmak zor bir iş değildir fakat size özel ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek aksesuarı seçmek dikkat gerektirir. Banyonuzu keyifli hale getirirken şu birkaç maddeye dikkat etmelisiniz:

  • Bütçe banyo aksesuarları seçiminde tartışmasız en belirleyici faktördür. Ucuz etin yahnisi yenmeyeceği gibi zarar dahi verebilir. Bu konuda alan araştırması yapmak ve uygun, kaliteli ürünlere yönelmek uzun vadede sizin için karlı bir seçim olacaktır.
  • Banyo aksesuarı seçiminde banyonuzun metrekare özellikleri size önemli ipuçları sağlayacaktır. Küçük bir banyoya sahipseniz, duvarlarınızda yaratacağınız nişler ve lavabo altında kullanacağınız dolaplar geniş depolama alanı sunacaktır.
  • Banyonuzun genel dekorasyonu önemli bir diğer faktördür. Banyonuzun genel renklerine dikkat etmelisiniz. O renkleri tamamlayacak ürünler seçmelisiniz. Duvar rengi ve fayanslar için seçeceğiniz açık tonlar küçük olan banyonuzu daha büyük gösterecektir. Ayrıca banyonuza koyacağınız ayna ile banyonuzun olduğundan büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Banyonuz için aydınlatma da önemli bir husustur. Banyoda tek bir aydınlatma yerine spot lambalar ile birden çok aydınlatma ürününü tercih edebilirsiniz. Bu şekilde banyonuz daha aydınlık görünecektir ve ışık tek kaynaktan yayılmadığı için yumuşak bir ışık geçişi sağlayabilirsiniz.  
  • Banyo aksesuarları seçerken uzun süreli bir kullanım istiyorsanız paslanmaz, kırılmaz ürünleri tercih etmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca kolay temizlenebilir ürünler ile enerjinizin çoğu size kalabilir.

Seçtiğiniz Banyo Aksesuarları ile Fark Yaratabilirsiniz

Banyo aksesuarları dekorasyon için kilit unsurlardır. Banyo aksesuarıyla yapacağınız ufak tefek değişiklikler banyonuzu olduğundan daha havalı gösterecektir. Peki hangi aksesuarlar banyonuza neler katabilir?

  • Yumuşak bir paspas ile konfor ayağınızın altında

Banyonuzda hızlı bir değişiklik, pratik bir yenilik istiyorsanız banyo paspası ile işe başlayın. Bal rengi bir paspas ile sıcak, misafirperver bir ruh hali yaratabilirsiniz. Yumuşak dokusuna ayak bastığınızda gevşemenize ve huzurlu hissetmenize de olanak sağlayacaktır. Seçeceğiniz çiçek desenli bir paspas ile de banyonuzda bahar havası yaratabilirsiniz.

  • Dekoratif aksesuarların gücünü hissedin

Doğal taş veya ahşap görünümündeki banyo aksesuarları ile sade fakat güçlü bir etki bırakabilirsiniz. Siyah ağırlıktaki banyonuz için beyaz renkte seçeceğiniz banyo aksesuarları ile zıtlığın uyumunu yakalayabilirsiniz.

  • Banyonuzu çiçeklendirin

“Keskin hatları sevmem daha romantik bir görünüm olsun,” derseniz banyonuzu çiçeklerle zenginleştirebilirsiniz. Beyaz ağırlıktaki banyonuz için kırmızı çiçekler iddialı bir etki yaratırken daha soft renkler romantik duygular uyandırabilir. Biraz daha rahatlamak için aynanın yanına dekoratif mumlar ve kokular koymayı ihmal etmeyin.

  • Cesur olun renklerden korkmayın

Banyolar evin en renksiz alanı olmak zorunda değil. Desenli zeminleri pek çok banyo dekorasyonunda görmüşsünüzdür küvetinizi renkli yapmayı düşündünüz mü? Beyaz ve metalik grinin uyumlu olduğu bir zemin üzerine pembe küvet düşünün… Pencere kenarına konumlandırdığınız yeşil bitkileriniz ile masal gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Etkili bir değişim isterseniz de banyo duvarlarınızı sarıya boyayarak daha ferah bir alan oluşturabilirsiniz. Banyo aksesuar setini ise duvar renklerinize uygun renklerde alırsanız, dekorasyonunuzu gerçek anlamda tamamlamış olursunuz.  

Banyo aksesuarları ile temiz ve düzenli bir görünüm elde ederken tasarımıyla da göz kamaştırabilirsiniz. Koçtaş’ın ilham verici banyo aksesuar modelleri ile hayalini kurduğunuz banyoya kavuşmanız mümkün. Geniş ürün yelpazesini görmek ve online alışveriş kolaylığını yaşamak için Koçtaş’a göz atabilir, banyo aksesuarları arasında banyonuza en uygun seçeneği sepetinize atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close