Kara Tahta Boyası (Chalk Board Paint) ile Yazı Tahtası Yapımı

Aylar önce aldığın kara tahta boyasını dün deneme şansı buldum. Ve ilk işim kendime ve iki tatlı yeğenime yazı tahtası yapmak oldu. =)

Vakit kaybetmeden kara tahta boyasını nasıl kullanacağımızı anlatmaya başlayayım.

karatahta-yapimi

Ama önce malzemeler (=

1- Chalk Board Paint – Siyah

2- Mukavva

3- Fırça

karatahta-yapimi-boyama

Chalk board paint diye de bilinen kara tahta boyasını mahallenizdeki kırtasiye dahil her yerde bulabilirsiniz. Ben internetten sipariş vermiştim. Bu boyayı mukavva, cam, tahta, plastik gibi yüzeylerde kullanabilirsiniz. Ancak her yüzeyde aynı fırçayı kullanamazsınız. Bunun için ben ponpon fırçaları çok seviyorum. Eşit dağılım sağlıyor ve fırça izi bırakmıyor kuruduğunda.

yazi-tahtasi-yapimi

Boya yaparken etrafa bulaştırmamak için gazete kağıdı yaymayı unutmayın =) Ama şunun da altını çizeyim kara tahta boyası su ve sabunla kolayca çıkan bir boya. Gördüğünüz üzere ellerimde eldiven bile yok =)

Yazı tahtasını elde etmek için 2 kat boya sürmelisiniz. Ayrıca her bir kat arasında boyanın 1 saat kurumasını beklemeniz gerekiyor.

Tabii yazı yazmak için bir de tabeşire ihtiyacınız olacak =) Onu da kırtasiyeden kolayca bulabilirsiniz.

İşte ortaya çıkan sonuç:

yazi-tahtasi-yapilisi

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close