Her Dekorasyon Tarzını Tamamlayan Avize Modelleri Koçtaş’ta

koçtaş salon avizeleri

Halk arasında evi gösteren en önemli parçanın perdeler ve avizeler olduğu söylenir, doğrudur! Tamamen özenerek dekore ettiğiniz eviniz veya ofisinizin asıl süsü mekanın genel havasına uygun olarak seçilen avizelerdir. Metal, halat, porselen, şapkalı, taşlı, ledli, sarkıt birçok modeli bulunan bu ürünlerden dekorasyonunuza en uygun olanı seçerek hayallerinizdeki evi ya da ofisi tamamlayabilirsiniz.

koçtaş avize modelleri

 

Her Dekorasyonun Tamamlayıcısı: Avizeler

Evinizin her odasını büyük bir titizlikle dizayn ettikten sonra hala bir eksiklik olduğunu mu düşünüyorsunuz? Evet, avizenizi yeni şık modellerden biriyle değiştirmenin tam zamanı. Evinizin tüm odalarına birbirini tamamlayan tarzda aydınlatma aksesuarlarıyla bütünlük sağlayabileceğiniz gibi her odanın tarzına uygun farklı bir tanesini seçerek de canlılık katabilirsiniz. Emin olun her iki durumda da kendilerine aşık etmek gibi bir huyları olduğunu göreceksiniz. Bu ışıltılı objeler evinizin aydınlanma ihtiyacını karşılarken görsel bir şölen sunarlar.

Salon Avizesi için Renkli Alternatifler

Çoğu insan küçüklüğünde ya da gençliğinde bazı akrabalarının elmas kesimli taşları bulunan o ışıltılı kocaman avize modellerine hayranlık duymuştur. Hatta “gerçek elmas” oldukları da çocuklar arasında gizemli bir efsanedir. Sizin de gözünüzde canlandı değil mi o gösterişli ışıltılı aksesuarlar? İşte onlar geri döndü, üstelik artık bütün ev dekorasyonlarına uyabilecek şekillerde. Gösterişli cam taşları ve şamdan görünümlü kollarıyla gizemli şato yaşamını evlerinize taşıyan elmas kesimli katlı modeller bunlardan biridir. Genellikle büyük, işlemeli ve varaklı mobilyaları tamamlaması için tercih edilen bu modeli ağaç dokularının hakim olduğu salonlarda da zevkle kullanabilir, mistik bir hava katabilirsiniz.

Fakat sizin aradığınız değerli taşlarla bezenmişçesine gösterişli ve modern bir aydınlatma ürünü ise modern cam püsküllü modeller tam size göre. Bronz renkli eskitme metal kısımları ve çubuk kesimli yüzlerce cam aksesuarıyla salonunuzda ilk dikkat çeken obje olmaya adaydır. Zengin ve modern havasıyla evinizi bir anda lüks mekanlardan birine çevirebilir.

Gösterişten uzak, nefes alan, sakin bir yaşam alanı hayal ediyorsanız salon avizesi modelleri arasından halatlarla ve ahşap aksesuarlarla süslenmiş olanlara göz atabilirsiniz. Doğayı ve sakinliği yaşam alanlarınıza getirebilecek bu dekorasyon ürünleri sizi kendisine aşık edebilir. Oturma odası avizesi olarak da halatlı, ahşap aksesuarlı ya da metal olanları tercih edebilirsiniz.

Göz Alıcı Mutfak Avizesi Önerileri

Salonlar en çok zaman geçirilen yerlerdir klişesine inanmayın, eve girildiği an ilk koşulan, koridordan geçerken sürekli sebepsizce ziyaret edilen yerler asıl mutfaklardır. Hatta tüm ailenin en konforlu koltukları dururken zaman geçirmeyi tercih ettiği yerlerden biri olabilir. Bunun için mutfak dekorasyonuna ayrıca özen gösterilir.

koçtaş salon avizeleri

Country, avangarde, modern ya da klasik mutfak dolapları en hoş ve konforlu masa takımıyla tamamlanır. Bunların yanında küçük aksesuarlar, hoş perdeler ve olmazsa olmaz mutfak avizesi modellerinden biriyle dekore edilir. Mutfaklarda hem zaman geçirirken hem de yemek yapma sırasında daha aydınlık bir alana ihtiyaç duyulur. Bunun için eğer imkan varsa birbirine uyumlu iki avize, yoksa da tüm alanı aydınlatabilecek kolları bulunan bir model ya da büyük ampullerle kullanılabilecek sarkıtlar tercih edilir. Minimalist ve modern mutfaklarda metal ya da cam şapkalı tek kaynaktan çıkan güçlü ışıklandırmalar kullanılabilir.

Dekorasyonda Son Sözü Avizeler Söyler!

Evinizi ne kadar hoş düzenlerseniz düzenleyin son sözü avizeler söyler! Genel havaya uyumlu şık bir aydınlatma aksesuarı görenleri kendine hayran bırakırken uyumsuz eski bir avize adeta yürüyüp gitmek için can atar. Bırakınız, gitsinler! Çünkü bütçenize de dekorasyonunuza da uyum sağlayacak bir model mutlaka vardır. Oldukça çeşitlenen ve teknolojik gelişmelerle durmadan ilerleyen aydınlatma sektörü her bütçeye uygun güzel işler çıkarır.

Her dekorasyon akımının içinde kendine yer bulabilecek farklı modellere ve her bütçeye uygun avize fiyatlarına göz gezdirmek isterseniz Koçtaş web sitesine uğrayabilirsiniz. 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close