Engince’den Ergonomik ve Şık Yemek Odası Modelleri

engince modern yemek odasi takımı

Sponsorlu İçerik

Şık ve göz alıcı yemek odası takımları kalabalık aileleri tek bir masa etrafına topluyor. Gerek klasik modeller gerekse de modern çizgilere sahip seçenekler gündelik ihtiyaçlarınızın yanı sıra misafir ağırladığınız zamanlarda da aradığınız her şeyi bir arada bulmanızı sağlıyor. Peki yemek odası seçenekleri arasında neler öne çıkıyor?

Zamana Yenilmeyen Yemek Odası Takımları

engince modern yemek odasi takımı

Zevkle tasarlanan yemek odası çeşitleri renk kombinasyonlarıyla da farkını ortaya koyuyor. Klasik tasarımlardan yana olanlar için beyaz mobilya üzerine altın yaldızlı detayların bulunduğu takımlar, her döneme damgasını vuruyor. Yemek masasının ayaklarında kullanılan metallerin konsol kulplarında kullanılması takımlarda bütünlük oluşturuyor. Modern tasarımlarda ise özellikle siyah ve füme gibi koyu tonlar biraz daha öne çıkıyor. Yemek masası, yemek sandalyesi ve konsol ayaklarında kullanılan metallerin birbirini tamamlayan nitelikte olması takımların göz alıcı özelliğine vurgu yapıyor.

 

Yemek Odası Dekorasyonunda Şık Tasarımlar Konforlu Kullanım

Tasarımlarda şıklığın yanı sıra konfor ve kullanışlılığı da dikkate alındığını gösteren modellerde yemek masasının açılır olduğunu görmek mümkün. Özellikle kalabalık ailelerin aradığı özelliklerin başında gelen açılır yemek masası aynı anda tüm aile ile birlikte sofraya oturma imkanı veriyor. Yemek masası gibi yemek sandalyesi de konfora vurgu yapıyor. Yemek sandalyelerinde son yıllarda daha çok metal ayaklar kullanılıyor.

engince şık yemek odası takımları

Dayanıklı metal ayaklar sandalyeye hem şıklık hem de ergonomiklik kazandırıyor. Yemek sandalyelerinin farklı formlarda olması yenilikten yana olan kullanıcılar için çeşitlilik sağlıyor. Yemek odası dekorasyonu için zenginlik sunan konsollar ise aynı zamanda pek çok ihtiyaca cevap verebilecek kapasiteye sahip. Birden fazla saklama dolabına ve raflı bölmelere sahip konsollarda misafirlik yemek takımlarınızı ve çatal bıçak takımlarınızı muhafaza edebilirsiniz. Böylece misafiriniz geldiğinde takımlarınıza hızlıca erişim sağlarsınız hem de gündelik kullanımı olmayan takımların mutfakta yer kaplamasını engellersiniz.

Yemek Odası Takımlarında Tamamlayıcı Detaylar Neler?

Kullanışlılık kadar zarafete de önem verenlerin taleplerine cevap veren yemek odası modelleri, şık detaylarıyla göz kamaştırıyor. Konsol ve aynalarda tercih edilen ışıklandırma sistemi özellikle akşam saatlerinde yemek odasına romantik bir hava kazandırıyor. Fonksiyonel yapılarıyla öne çıkan yemek odası takımlarında mermer detaylı masaları görebilirsiniz. Siz de minimal fakat şık bir yemek masası arayışındaysanız mermer detaylara sahip takımlar size hitap ediyor; gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

engince beyaz yemek odası takımı

Kullanışlı ve rahat bej rengi sandalyelerle uyum içinde olan masalar klasik salonlarda dekorasyona büyük bir katkı sağlıyor. Ahşaptan vazgeçemeyenler için ise tamamen ahşap kullanılarak tasarlanan seçenekler mevcut. Gerek kalabalık toplantılarda gerekse de aile yemeklerinde ihtiyaçlarınızı cevap verme kapasitesine sahip modern modeller kullanılmadığı zamanlarda kusursuz birer dekoratif objeye dönüşüyor. Özellikle özgün formlara sahip ayna tasarımları yemek odasına farklı bir hava kazandırıyor. Tekli yuvarlar ve dikdörtgen ayna tasarımlarının yanı sıra ikili ya da çoklu parçaya sahip ayna modelleri kullanıldıkları mekana çağdaş bir görünüm kazandırıyor. Spesifik tarzı bulunan aynaları dilerseniz konsol üzerinde dilerseniz de yemek odasının farklı bir noktasında kullanabilirsiniz. Yemek odası ile uyumlu sehpa seçeneklerini kullanarak yaşam alanlarında bütünlüğü koruyabilirsiniz.

 

Country Modellerle Göz Alıcı Şıklık

Otantik tasarımlarla alışılmışın dışında dekorasyonlara imza atmak isteyenlerin tercihlerini daha çok country modeller oluşturuyor. Beyaz rengin hakim olduğu modeller kahvenin farklı tonlarıyla harmanlanıyor. Alaturka fakat sıcacık bir görünüme sahip modellerde farklı renklerde tasarlanan sandalyeler görüntüsü gibi rahatlığıyla da dillerden düşmüyor. Huzur verici country yemek odası modellerinde yemek masası ve konsolun dışında büfe veya minimal bir vitrin yer alıyor.

Engince kalitesiyle satın alabileceğiniz modellerin her biri uzun ömürlü özelliğiyle öne çıkıyor. Yemek odası takımı modellerindeki zenginlik, tasarımlarıyla kendini ortaya koyuyor.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close