Gri Sarı Ev Dekorasyonu Fikirleri

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Evini dekore ederken renk uyumunu ön planda tutmak isteyenlerin göz önünde bulundurabileceği alternatiflerden biri de gri ve sarı renk kombini. Gri sarı ev dekorasyonu yapmaya sıcak bakıyorsanız farklı tonlar ve textüreleri bir arada kullanarak nasıl evin her odasında uyumu yakalayabilirsiniz bu yazıda biraz değinmek istiyorum.
Daha önceki yazılarımdan birinde pembe gri ev dekorasyonu konusunu ele almıştım.  Ancak gri rengin yanına sarı, mavi, yeşil gibi canlı renklerin de çok yakıştığını göstermek için  ikili renk kombinlerinin kullanıldığı ev dekorasyon örneklerini sizinle paylaşmak istedim.
Gri ve sarı, salonda, yatak odasında, mutfakta kısacası evinizin tüm bölümlerinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir ikili.
Yalnız sarı ve griyi bir arada kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey birini daima ön planda tutmak. Bunu da en iyi şekilde renklerden birini fon yaparak başarabilirsiniz.
Dilerseniz sarı ve griyi ev dekorasyonunda nasıl kullanabileceğinizi örnekler üzerinden görelim:

Gri Sarı Oturma Odası Fikirleri

Gri sarı salon dekorasyonuna hoş bir örnek. Ancak burada da baskın renk gri. Sarı dekorasyonda enerji patlamalarıyla yer alıyor. Bunda kullanılan tonun da yeri büyük.
Sarının yumuşak tonu salona hakim. Koltuk ve ufak objelerde kullanılan gri ise iki rengin ne kadar uyumlu bir şekilde kullanılabileceğini gözler önüne seriyor.
Daha modern bir salon dekorasyonu için gri – sarı ikilisinin koyu tonlarını kombinleyebilirsiniz.

Gri Sarı Yatak Odası Fikirleri

Ancak söz konusu yatak odası ise rahat bir uyku için bu iki rengin soft tonlarını kullanmanızı öneririm.

Gri Sarı Bebek Odası Fikirleri

Bebek odasında sakin bir ortam oluşturmak çok önemlidir. Bu yüzden griyi arka plan olarak kullanmak mantıklı bir seçim. Sarıyı küçük objelere serpiştirerek donuk havayı dağıtmak mümkün.
Gri rengi seviyorsanız Gri Salon Dekorasyon Fikirleri yazısına da bakmanızı tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

1 Yorum

Patrizia Papi  -  Haziran 8, 2015 / 8:15 pm

Bu ikiliyi seviyorum. Fakat canlı neon sarı veya açık limon sarısı değil de hardal sarısı favorim 😉

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close