Gri Sarı Ev Dekorasyonu

Evini dekore ederken renk uyumunu ön planda tutmak isteyenlerin göz önünde bulundurabileceği alternatiflerden biri de gri ve sarı renk kombini.
Daha önceki yazılarımdan birinde pembe gri ev dekorasyonu konusunu ele almıştım.  Ancak gri rengin yanına sarı, mavi, yeşil gibi canlı renklerin de çok yakıştığını göstermek için  ikili renk kombinlerinin kullanıldığı ev dekorasyon örneklerini sizinle paylaşmak istedim.
Gri ve sarı, salonda, yatak odasında, mutfakta kısacası evinizin tüm bölümlerinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir ikili.
Yalnız sarı ve griyi bir arada kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey birini daima ön planda tutmak. Bunu da en iyi şekilde renklerden birini fon yaparak başarabilirsiniz.
Dilerseniz sarı ve griyi ev dekorasyonunda nasıl kullanabileceğinizi örnekler üzerinden görelim:
Bebek odasında sakin bir ortam oluşturmak çok önemlidir. Bu yüzden griyi arka plan olarak kullanmak mantıklı bir seçim. Sarıyı küçük objelere serpiştirerek donuk havayı dağıtmak mümkün.
Gri sarı salon dekorasyonuna hoş bir örnek. Ancak burada da baskın renk gri. Sarı dekorasyonda enerji patlamalarıyla yer alıyor. Bunda kullanılan tonun da yeri büyük.
Sarının yumuşak tonu salona hakim. Koltuk ve ufak objelerde kullanılan gri ise iki rengin ne kadar uyumlu bir şekilde kullanılabileceğini gözler önüne seriyor.
Daha modern bir salon dekorasyonu için gri – sarı ikilisinin koyu tonlarını kombinleyebilirsiniz.
Ancak söz konusu yatak odası ise rahat bir uyku için bu iki rengin soft tonlarını kullanmanızı öneririm.

1 Yorum

Bu ikiliyi seviyorum. Fakat canlı neon sarı veya açık limon sarısı değil de hardal sarısı favorim 😉

Bir cevap yazın

Başka Yazı Yok