22-28 Ocak Haftalık Burç Yorumları 2024 | Aslan Dolunayı Etkileri

22- 28 ocak haftalık burç yorumları

22-28 Ocak haftalık burç yorumları yazısında hem haftanın genel etkilerini hem önemli gezegen hareketlerini hem de tüm burçlar için haftanın gündemlerini okuyabilirsiniz.

Youtube kanalımdan dinlemek için abone olabilirsiniz: Astrolog Ülviye 

Bu Hafta Ruh Halimiz Ne Alemde?

Haftaya Ay İkizlerde başlıyoruz. Bol dedikodu, sohbet, haberlerle açılışı yapacağız.

Salı-Çarşamba Yengeç burcundaki Ay, evde ailemizle vakit geçirmekten keyif almamızı sağlayabilir. Aile sofraları, davetler, film geceleri için değerlendirilebilir.

Perşembe-Cuma Ay Aslan’da olacak. Kendimizi göstermek, ispatlamak isteyeceğiz. Egomuza yenik düşmemeye dikkat edelim.

Cumartesi-Pazar Ay Başak burcunda olacak. Evi derleyip toparlamak için kullanılabilir. Mükemmele kaçmadan kimseyi eleştirmeden gelecek haftanın planlaması yaparak geçirebiliriz.

Haftanın Gezegen Hareketleri

  • Güneş Plüton Kova burcunda kavuşum etkisi hafta boyunca etkili olacak.
  • 23 Ocak’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapacak.
  • 25 Ocak’ta Aslan Dolunayı yaşayacağız. Detaylıca yorumladım. Instagram’dan okuyabilirsiniz: Astrolog Ülviye
  • 26-27 Ocak Merkür-Mars tam kavuşumda olacak ve Uranüs’e olumlu açı yapacaklar. Maddi konularda ve işle ilgili sürprizler yaşanabilir.
  • Hafta sonu durağan pozisyondaki Uranüs ileri harekete başlayacak.  Sürprizler, şok haberler yağabilir.

Aslan Dolunayı Etkileri

25 Ocak 5′ Aslan Dolunayı İstanbul’a göre çıkarılan haritaya göre, akşam saat 7:53’te gerçekleşecek. Dolunay anının yükseleni 7’ Başak.

Başak yükselen bizlere genel temanın “çalışan sınıfları, halk sağlığı, silahlı güçler ve sivil hizmetler” olabileceğini anlatır.

Yükselen yöneticisi Merkür, Oğlak’ta ve 5.evde; Mars ile kavuşumda. Spor, eğlence, sanatçılar, sporcular, çocuklar, spekülatif yatırımlar…

Merkür, İkizler burcunu yani haritanın 10.evini de yönetiyor. Liderler, hükümet, toplum önündeki kişiler…

Merkür ve Mars’ın 8.evdeki Şiron ve Kuzey Ay Düğümü’ne kare açısı bulunuyor. 8.ev konuları, krediler, borçlar, vergiler, davalar…

Bu göstergelerin hepsini bir arada okuduğumuzda ise dolunay bizlere “Spor ve eğlence, çocuklar, sanatsal faaliyetler ve sanatçılar, borsa; yöneticiler, hükümet, krediler, borçlar, vergiler” gibi konularda yaşanacak olayların bolca konuşulacağını işaret ediyor. Vega sabit yıldızı ile de kavuşumda olan Merkür ve Mars’ın özellikle liderlerin kaza ve yaralanmalarına, sporcu ya da sanatçıların kaza haberlerini akıllara getiriyor. Ya da ünlü kişilerin, liderlerin özellikli maddi konulardaki krizlerine şahit olabiliriz. Bizler de dikkatli olup önlemlerimizi alalım her konuda.

Aslan Dolunay’ı 28 Ekim 2023’te gerçekleşen 5′ Boğa burcundaki Ay Tutulması’nı tetikliyor.

Büyütücü etkiye sahip Jüpiter Boğa burcunda ve dolunayın apeksinde yer alıyor. Haritada toprak teması baskın.

Bu etkiler geçtiğimiz sene gerçekleşen 5 Şubat 16’ Aslan Dolunayı’nı hatırlatıyor. Etkilerinin benzer olmamasını umut ederek olasılıkların; toprak burcu temalarını kapsayan deprem, heyelan, maden olayları, para piyasalarındaki büyük hareketlilikler vb. olabileceğini belirtelim.

Balık burcundaki Satürn’ün Dolunay’a 150’lik açısı bulunuyor. Dolunay haritanın 12.evinde yer alıyor. Aynı zamanda Satürn Venüs karşılıklı ağırlamada. Satürn ve Venüs bizi Terazi burcu temalarına götürüyor. Burada gizli saldır, beklenmedik ülkelerin savaşa başlaması gibi gündemler de yine artarak devam edebilir. Hak, hukuk, adalet savaşları, toplumsal ayaklanmalar Plüton ve Güneş’in Kova burcundaki transiti nedeniyle de bu dolunay sürecinde ortaya çıkabilir.

Aslan Dolunayının Türkiye Gündemine Etkisi

Dolunayın ülkemize etkilerine bakacak olursak. Dolunay maddi kaynaklar evinde olacak. Ekonomi yine gündemde, ancak şu günlerde parlamento, belediyeler, gibi alanlarda daha büyük tonda konuşulacak. Yabancı devletler olan hem siyasi hem maddi ilişkiler yoğun bir gündem teşkil edecek.

Banka, kredi ve borsa gibi alanlarda bir kısıtlama, yeniden düzenleme getirilmesi de söz konusu olabilir.

22-28 Ocak Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Sevgili Koçlar

Bu hafta topluluklar, arkadaşlıklar ve gelecekle ilgili hedeflerle ilgili güçlü dönüşümler ve yoğun odaklanmalar sizi motive edecek. Aslan burcundaki dolunay, yaratıcılık, romantizm ve kendinizi ifade etme konularına vurgu yapabilir.  Mali konular ve kişisel değerlerle ilgili genişleme veya aşırılıkların hayattan keyif almanıza engel olması söz konusu olabilir. Venüs’ün Oğlak burcundaki 10. eve geçişi, kariyer, statü ve toplum önündeki ilişkilerde uyum ve değer arayışınızı arttırabilir. Kariyerde ve kişisel gelişimde dengeli büyüme ve olgunlaşmayı arzuladığınız bu dönemde Uranüs’ün de ileri hareketine geçmesiyle kariyer ve finansal konularda şans ve ani değişimleri önünüze getirebilir.

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar,

Bu hafta kariyer ve toplumsal statüde önemli dönüşümler ve güç dinamikleri, liderlik, otorite ve yenilikçi yaklaşımlar ön planda olabilir. Aslan burcundaki dolunay, aile, ev, taşınma ve duygusal güvenlikle ilgili meseleleriniz varsa bir tamamlanma getirebilir.  Venüs’ün Oğlak transitine başlamasıyla uzun mesafe seyahatler, yüksek öğrenim ve felsefi inançlarla ilgili konulardan daha fazla zevk almaya başlayabilirsiniz. Kişisel özgürlük ve bağımsızlık arayışınız güçlenebilir. Yüksek öğrenim, uzak seyahatler ve ruhsal konular arasındaki zihinsel çatışmaları sizi biraz zorlasa de kişisel alanda büyüme ve gelişim fırsatları getirecektir.

İkizler Burcu

Sevgili İkizler,

Bu hafta sizler için yüksek öğrenim, felsefi inançlar ve uzak seyahatlerle ilgili önemli dönüşümler olabilir.  Bu dönem, geniş bir bakışaçısı kazanma ve yeni fikirlerin keşfi açısından önemli görünüyor. Aslan burcundaki dolunay, iletişim, öğrenme ve yakın çevreyle ilgili konulara açıklık getirebilir. Bu farkındalık bilinçaltı, gizli düşmanlar veya maneviyatla ilgili zorlukları tetikleyebilir. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle finansal ortaklıklar, derin duygusal bağlar ve dönüşüm süreçleriyle ilgili uyum ve değer arayışınız artabilir. İkili ilişkiler ve kariyer hedefleri arasındaki dengeli büyüme arzunuz, sizi hem maddi hem manevi alanda büyütecektir.

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler,

Bu hafta sizler için derin dönüşümler, gizli sırlar ve psikolojik analizlerle ilgili temaları işaret edebilir. Finansal ortaklıklar ve duygusal bağlar bu dönemde önem kazanabilir. Aslan burcundaki dolunay, finansal kaynaklar ve kişisel değerlerle ilgili konularda bir tamamlanma yaşatabilir. Yeni bir gelir kapısı açılabilir ya da sonlanabilir. Sosyal çevre ve gelecek hedefleriniz bu etkiyle birlikte gerilebilir. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, romantik ilişkiler, iş ortaklıkları, evliliğiniz ve danışmanlık alıp verdiğiniz kişilerle uyum ve değer arayışınızı artırabilir. Bu etkiyle birlikte dünyaya bakış açınızın da değiştiği, olgunlaştığınızı hissettiğiniz bir süreci deneyimleyebilirsiniz.

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar,

Bu hafta ortaklık, evliliğiniz ve yakın ilişkilerde güçlü dönüşümleri ve yoğun etkileşimleri deneyimleyebilirsiniz. Bu dönem, ilişkilerde derinleşme ve güç mücadeleleri açısından önemli olabilir. Aslan burcundaki dolunay, kişisel kimliğiniz, dışa gösterdiğiniz yüzünüz, sağlığınız ile ilgili farkındalıklar yaşayacağınızı gösteriyor. Bu farkındalıklar kariyer ve toplumsal statünüzde birtakım gerilimlere neden olabilir. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, iş ve günlük rutinlerde denge arayışına gireceğinizi gösteriyor. Özellikle bu dönem, iş hayatındaki ilişkileriniz açısından önemli olabilir. Kariyerde beklenmedik fırsatlar veya değişiklikler getirebilir.

Başak Burcu

Sevgili Başaklar,

Bu hafta günlük işler, sağlık ve hizmet alanlarında güçlü dönüşümler ve yoğun etkileşimler hissedebilirsiniz. Bu dönemde, iş ve sağlıkla ilgili sorumluluklar ön plana çıkabilir. Aslan burcundaki dolunay, iç dünyanızın, bilinçaltınızda çözmek istediğiniz konuların ve ruhsal meselelerinizin sonuçlanmasına yardımcı olabilir. Özellikle inançlar, eğitim ve uzak seyahatlerle ilgili konulardaki gündemleriniz ruhsal olarak zorlanmanıza sebep olabilir.  Bu zorlanmanın bir büyüme fırsatı olduğunu unutmayın. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, aşk, yaratıcılık, çocuklar, hobileriniz ve zevkleriniz ile ilgili konuları ön plana çıkarabilir. Bu dönem, romantik ilişkilerde ve kendinizi ifade ederek değerinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz. Size bu konuda sürprizlerin de destek olacağı bir haftadasınız.

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler,

Bu hafta yaratıcılık, aşk, hobileriniz, çocuklar ve sahne önüne çıkıp kendinizi ifade etme konularında güçlü dönüşüm fırsatları önünüze gelebilir. Bu dönemde, yaratıcı projelerde veya romantik ilişkilerde yoğun bir süreç yaşanabilir. Aslan burcundaki dolunay, sosyal çevre, arkadaşlıklar ve gelecek hedefleri ile ilgili konularınıza tamamlanma getirebilir. Bu tamamlanma sizi finansal ortaklıklar, psikolojik konular veya derinleşen ilişkilerle ilgili biraz zorlasa da gelişim fırsatı olarak görmeniz de fayda var. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, aile, ev içerisinde büyüklerle ve kendi içinizde güvende hissetme konularında denge arayışınızı artırabilir. Bu dönem, ev ve aile hayatınızdaki girişimleriniz finansal ortaklıklar veya psikolojik anlamda beklenmedik fırsatlar veya değişiklikleri önünüze getirebilir.

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler,

Bu hafta aile hayatı, ev ve duygusal temellerle ilgili güçlü dönüşümleri ve yoğun etkileşimleri işaret edebilir. Bu dönemde, aile ilişkilerinde ve yaşam alanında taşınma gibi değişiklikler olabilir. Aslan burcundaki dolunay, kariyer, toplumsal statü ve hedeflerle ilgili konularınızda bir tamamlanma, bitiş, aydınlanma yaşatabilir. Eş ya da iş ortağınızla aranızda bu konular bir gerilime sebep olabilir. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, iletişim, öğrenme ve yakın çevre ile ilgili konularda denge ve değer arayışına girmenizi gerektirebilir.  Bu dönem, kardeşler ve yakın çevreyle olan ilişkilerde önemli gelişmeler olabilir. Ani teklifler, birlikte iş yapma gibi öneriler gelebilir.

Yay Burcu

Sevgili Yaylar,

Bu hafta sizlere iletişim, öğrenme ve yakın çevre ile ilgili konularda derin dönüşümler ve yoğun etkileşimleri işaret edebilir. Bu dönem, fikirlerin ve düşüncelerin radikal şekilde değişebileceğini gösterebilir. Aslan burcundaki dolunay, yüksek öğrenim, inançlar ve uzak seyahatlerle ilgili meseleleri önünüze getirebilir. İş ve sağlık alanlardaki zorluklar donulay gündemleriyle ilgili fırsatlar sunabilir. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, finansal kaynaklar ve kişisel değerlerle ilgili konuları ön plana çıkarabilir. Yeteneklerinizin size çalışma ortamında beklenmedik şekilde fırsatlar getirdiğine şahit olabilirsiniz.

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar,

Bu hafta sizlere finansal kaynaklar, kişisel değerler ve maddi güvenlikle ilgili dönüşümler getirebilir. Bu dönemde, maddi konular üzerinde önemli değişiklikler ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Aslan burcundaki dolunay, finansal ortaklıklar, eşin geliri, kredi, borç, davalar ve psikolojik dönüşümle ilgili konularda tamamlanma veya sonlanma sunabilir. Bu gündemler hayattan keyif aldığınız alanları zorlasa da sonrasında beklenmedik fırsatları da beraberinde getirebilir. Venüs’ün burcunuza geçişiyle, cazibeniz artacak, daha çekici ve bakımlı olmak isteyeceksiniz. Kişisel görünüşünüzle ilgili adımlar atmak isteyebilirsiniz. Kendinize olan güveninizin ve verdiğiniz değerin artığına şahit olabilirsiniz.

Kova Burcu

Sevgili Kovalar,

Bu hafta kişisel kimlik, kendini ifade etme ve dış görünümle ilgili yoğun etkileşimler gündemde. Bu dönemde, kendinize dair fikirlerde ve kişisel projelerinizde dönüştürücü değişiklikler olabilir. Aslan burcundaki dolunay, ortaklıklar, evlilikler, yakın ilişkiler ve hukuki meselelerle ilgili konularda tamamlanma getirebilir. Dolunay, aile hayatı ve ev ortamında zorlasa da sonrasında beklenmedik fırsatların önünüze geldiğini görebilirsiniz. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, bilinçaltı, spiritüel konular ve geri planda kalan ilişkilerle ilgili konuları ön plana çıkarabilir. Bu dönem, ruhsal dengenizi bulmak için farklı arayışlara girebilirsiniz.

Balık Burcu

Sevgili Balıklar,

Bu hafta bilinçaltı, gizli düşmanlar ve spiritüel konularla ilgili derin dönüşümler yaşayabileceğinize işaret ediyor. Bu dönemde, ruhsal ve bilinçaltı alanlarda önemli farkındalıklar yaşanabilir. Aslan burcundaki dolunay, sağlık, günlük rutinler ve hizmet alanlarıyla ilgili konularda bir tamamlanma, bitiş, aydınlanma yaşatabilir. İletişim, eğitim ve yakın çevrenizle ilgili sorunlar olduğundan daha fazla büyüyebilir. Ancak sonrasında sosyal çevrenizdeki çalışmalarınızın size bu alanda beklenmedik fırsatlar veya değişiklikler getirdiğine şahit olabilirsiniz. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, arkadaşlıklar, sosyal gruplar ve gelecek hedefleriyle ilgili konuları ön plana çıkarabilir.

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close