dekorolog’un Ev Dekorasyonu Nasıl? – Blogger Evleri

Eveti yeni bir yazı dizisi ile karşınızdayım 🙂

“Blogger Evleri” ismini verdiğim yazı dizisinde bloglarındaki bir sonraki yazıyı merakla beklediğimiz bloggerların, videoları ile izlenme rekorları kıran youtuberların ya da sosyal medyada fenomenlerinin (adına ne derseniz deyin) ev dekorasyonlarına yer vereceğim. Biraz ev gezmesi tadında, biraz röportaj havasında onların evleri nasılmış, eşyalarını nerelerden almışlar, kimleri takip eder, hangi dekorasyon tarzından etkilenirler gibi merak ettiğiniz soruların cevabını da alacaksınız.

Ve tabii ki bu serinin ilk konuğu benim 🙂 

 • Bize biraz “dekorolog”dan bahseder misin?

Adım Ülviye, 1987 doğumluyum. Başak burcuyum. Edebiyat ve Felsefe bölümlerini bitirdim. Şu anda özel sektörde Dijital içerik uzmanı olarak görev alıyorum. Köpekleri (tabii diğer hayvanları da ama köpekleri daha fazla) ve denizi çok seviyorum. 

 • Blog yazmaya nasıl ve neden başladın?

Ben kendimi bildim bileli yazan biriyim. Şiir yazarım, kompozisyon yazarım, denemeler yazarım. Dijital dünyayla birlikte yazdıklarımı online ortama taşımak istedim. Tabii eşim biraz da vesile oldu. Kendisi bilgisayar mühendisi, web siteleri ile ilgili hemen her konuyla ilgileniyor. Beni bu işe biraz da o bulaştırdı. 🙂 Ve  sonrasında farklı farklı konularda pek çok blog açtım. Ama en uzun ömürlüsü dekorolog.com oldu. 🙂

 • Evini dekore ederken etkilendiğin bir tarz oldu mu?

Aslında bu işin içine girdiğimde yani dekorasyon blogu yazmaya başladığımda en çok etkilendiğim tarz endüstriyeldi. Ama sanırım evlere değil, daha çok kafe, restoran tarzı mekanlara yakışıyor bu tarz. Ya da loft bir eviniz varsa güzel durabilecek bir dekorasyon stili. 

Sonrasında bohem ve eklektik arasında kaldım 🙂 Ve daha sonra şu fark ettim ki ben güzel uygulanmış olan her tarz dekorasyonu beğeniyorum. O zaman bir tarza bağlı kalmak zorunda olmadığımı anladım. Beğendiğim şeyleri alıp koymaya çalıştım evime. Aslına bakarsanız eklektiğe daha yakınım sanırım 🙂 Neyse yine çok geveledim.

(komodinler yatak odasına sığmadığı için orta sehpa oldular 🙂 )

 

 • Dekorasyon aşamasında bir uzmandan destek aldın mı?

Ailemden aldım. O sayılır mı? 🙂

 • Evin en sevdiğin köşesi hangisi?

Galiba… Yatak odasındaki aynalı şifonyerin üstü 🙂 

 • En sevmediğin yeri hangisi?

Küçük odayı sevmiyorum. Orada sırf yorgan yastık için duran bir dolap var, bir de misafirlerin yatması için bir çekyat. Onlar da ta annemlerden benim evlenmeden önceki evime gelen eşyalar mesela.

Param olsa ilk işim o odayı düzenlemek olacak.

 • Evine aldığın eşyalardan memnun musun? Kullanım, kalite, fiyat vb. açıdan.

Memnunum da değilim de… Ben bu işlere meraklı biri olarak istediğim gibi dekore edemedim evimi. Zaman baskısı, maddi olanaklar, eş ile ortak görüş arayışı hepsi birden içime sinmeyen kararlar vermeme sebep oldu. Ama ben dekorasyonun zamanla oluşması gereken bir şey olduğuna inandığım için dert etmemeye çalışıyorum bu durumu. Gün geçtikçe yapılan değişikliklerle içime sinen en son halini alacaktır diye düşünüyorum. 🙂

Kullanıma gelince çok fonksiyonelliği düşünmediğim için kızıyorum kendime. Biraz görünüşe aldanıp karar verdik. Fiyat konusunda da kazıklandığımızı düşünüyorum 😀 Ama kaliteyi düşündüğümde herhangi bir sorun yaşamadık şimdiye kadar. 

 • Hangi markalar var evinde?

Koltuğum Loda, TV ünitem ve yatak odamın karyolası dışındaki parçaları Enza Home, yemek masam Doğtaş, aksesuarların çoğu Step Collection, aydınlatmaların bir bölümü IKEA, salondaki MadamVila, halım da Merinos.

 • Peki en beğendiğin marka/lar hangisi?

Ben Zara Home ve HM Home’u yakın buluyorum kendime. 

 • Evine en son ne aldın?

Yapışkanlı folyo 🙂 Ondan önce de kuşlarımın evini yeniledik 🙂

 • Evlerini dekore edeceklere ne gibi tavsiyelerin var?

Kesinlikle ama kesinlikle bir günde tüm evi döşemeye kalkmasınlar. Önce bir yatak alsınlar ve sonra yavaş yavaş sindire sindire evlerini kimseye kulak asmadan döşesinler. 

 • Son olarak seni nerelerden takip edebiliriz?

Instagram’da @dekorolog_ hesabını, Facebook’ta dekorolog sayfasını takip edebilirsiniz. Pinterest ve Google+ hesabımda var ama onları pek kullanmıyorum.

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close