Dekorasyonda Mutfak Karo Seramiklerinin Yeri

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Sponsorlu içerik

 

Mutfak dekorasyonun ana unsurları içinde yer alan zemin ve duvar döşemesi, dekorasyonda arzu edilen etkinin yakalanmasına yardımcı oluyor. Geniş ürün çeşitliliği ve kullanım kolaylığı sunan mutfak karo seramikleri, zemin ve yer döşemeleri özelinde en fazla tercih edilen materyaller arasında bulunuyor. Dünya kültürlerinden, doğal taşlardan ve doğadan ilham alınarak hazırlanan VitrA karo seramik ürünleri, zengin dokuları sayesinde mutfağınızın atmosferine modern bir şıklık katıyor.  

Karo Seramikten Gelen Doğal Şıklık

Mat ve parlak renklerde seçim yapabileceğiniz mutfak seramik ürünleri, zengin renk ve desen alternatifleri içinden seçim yapma fırsatını sunuyor. Sadeliğin ön planda olduğu VitrA mutfak karosu çeşitleri, doğal renk geçişleri ve zarif detaylarıyla mutfak dekorasyonuna modern ışıltılar katıyor. Birbiriyle uyumlu renklerin kullanıldığı ürünler, modern ve özgün havalarıyla dekorasyonunuzu zenginleştiriyor.

Doğal taş ve mermerlerin sahip olduğu ışığın yansıtıldığı VitrA mutfak karo seramik serileri, bu özellikleriyle çok doğal bir görünüm sergiliyor. Beyaz, bej, gri, krem, vizon ve moka renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı seriler; sundukları uzun kullanım ömrü, aşınma dayanımı ile kullanım keyfini üst seviyelere taşıyor. Calacatta, Inside ve Versus serileriyle doğal mermer ışıltısını mutfağınıza taşıyan VitrA; Ash and Burn, Newcon, Clay-Cement ve diğer serileriyle sofistike bir görünüm yakalamanıza izin veriyor.

Doğadan İlham Alınan Zarafet

Antik çağlardan bu yana asaletin sembolü olan mermer, günümüzde de mutfak dekorasyonunda en fazla tercih edilen dokular arasında yer alıyor. Kendine has doğal ışıltısı ve desenleri sayesinde kullanıldığı ortamlara lüks bir hava katan mermer dokusu, VitrA’nın özgün yorumlarıyla modern bir görünüme bürünüyor. İtalya’nın dünyaca ünlü Calacatta mermerinden esinlenerek hazırlanan Calacatta serisi, beyaz mat zemin üstünde yer alan özgün desenleriyle mutfağınıza minimal ve modern bir hava katıyor. Ünlü İspanyol mermeri Eprador’un floral desenlerini barındıran Inside serisi, doğal ve uyumlu renkleriyle mutfağınızın soylu bir havaya bürünmesine yardım ediyor. Soğuk mermer görünümü için tercih edilen Versus serisi, Silver Fantasy mermerlerinin doğal tonlarını mutfağınıza taşıyor ve zamana hiç yenilmeyen bir görünüm yakalamanızı sağlıyor.

Mutfağında doğal bir ışıltı yakalamak isteyenler, mermerin yanı sıra doğal taş dokularından da faydalanıyor. Sıcak ve soğuk farklı renk tonlarının kullanıldığı özel seriler, zamana meydan okuyan görünümleriyle tercih ediliyor. Atrasit ve gri gibi doğal taş renklerinin kullanıldığı Slate Mix koleksiyonu, sofistike bir görünüm yakalamanıza yardım ediyor. Son dönemlerin trend dekorasyon malzemesi Blue Stone taşından esinlenerek hazırlanan Urban Blue serisi, fosil yapılı zengin dokusu sayesinde antik çağların zarafetini mutfağa yansıtıyor. Mutfağının atmosferine sıcak bir hava katmak isteyenlerse ahşap dokulu seramik Aspenwood serisinin doğallığını kullanmayı tercih ediyor. Doğal ahşap renklerini bulabileceğiniz seri, yalın görünümüyle sadelik sunuyor.

İlham Veren Modern Dokular

Yenilikçi beton dokulu yüzeyler, mutfak duvar ve zemin kaplamalarında yükselen trendler arasında yer alıyor. Mutfağa minimalist bir hava kazandıran uygulamalar, yalın ve modern şıklığı yansıtıyor. Mutfağında modern olduğu kadar sakin bir atmosfer yaratmak isteyenlerin tercih edebileceği Newcon serisi, doğal renk geçişleriyle bezeli dokusuyla mutfağınıza şıklık katıyor. Endüstriyel beton görünümünü sıcak renk tonlarıyla yeniden yorumlayan Ash and Burn serisi, betonun soğuk görünümünü tümüyle yıkıyor. Kemik ve acı kahve renk seçeneklerinin yer aldığı seri, kullanıldığı ortama modern bir sıcaklık katmayı başarıyor.

Betonun zamansız ve sofistike görünümünü kullanmak isteyenlere çok sayıda alternatif sunan VitrA, özgün yorumları sayesinde kullanılan ortamlara zarafet ve sıcaklık katmayı başarıyor. Kilin doğallığından gelen sıcaklıkla harmanladığı Clay-Cement serisi, hibrit beton görünümüyle fark yaratıyor. Gri, fildişi, taupe ve toprak gibi modern ve sıcak renk tonlarına yer verdiği seri, beton dokusunun en doğal yorumunu mutfağınızda değerlendirme şansı tanıyor. Mutfağında daha sıcak ve modern bir görünüm arzu edenler için hazırlanan Bricx serisiyse, tuğlanın sıcak dokusuyla mutfakları buluşturuyor. Mat dokusuyla ön plana çıkan seri; beyaz, gri, taba ve bej renk seçenekleriyle mutfağınıza doğal şıklığı yansıtıyor.

Mutfağınızın atmosferine özgün bir hava katmayı planlıyorsanız size en yakın VitrA mağazasını ziyaret edebilir, zamansız dokuların modern yorumlarıyla mutfağınızın çehresini tümüyle değiştirebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close