1 Yeşil Kadife Koltuk ile 15 Farklı Salon Dekorasyonu

Bir yeşil kadife koltuk ile kaç farklı salon dekore edebilirsiniz?

Ben sizler için 15 farklı salon dekorasyon örneği hazırladım. Ama her zaman daha fazlası olabileceğini sakın unutmayın 😉

Aslında “1 Kahverengi Deri Kanepe 15 Farklı Salon”  yazısı o kadar çok okundu ve beğenildi ki bu tarz fikir veren yazılara daha çok ağırlık vermem gerektiğini düşündüm 🙂 Yani bir eşyanın kaç farklı dekorasyon tarzında kullanabileceğini gösteren yazılara daha çok ağırlık vereceğim bundan sonra 🙂

Sizler de yazmamı istediğiniz konuyu yorumda belirtirseniz onlar için de araştırma yapıp dekorasyon fikirlerini paylaşırım.

Ama önce yeşil kadife koltukta sıra… Hadi bakalım “Yeşil koltuk nasıl kombinlenir?” sorusuna nasıl cevaplar bulacağız 🙂

Yeşil kadife koltuk ile yapabileceğiniz salon dekorasyonu örneklerine geçmeden önce birkaç şeyin altını çizmek istiyorum.

Her fotoğrafta kadife koltukların modelleri ve renkleri değişiklik göstermektedir.  Zümrüt yeşilinden fıstık yeşiline uzanan skalada farklı model koltuklarla döşenmiş salonlar Bonus Veren Siteler hemen her zevke hitap edebilecek tarzlarda seçilmiştir. Yani 15 farklı salon örneği içerisinden mutlaka biri sizin dekorasyon stilinize göre diyebilirim 🙂  Bakalım hangisi sizin içinmiş. 🙂

1# Yeşil Kadife Koltuk ile Sofistike Bir Salon Dekorasyonu

Siyah şömine, fon perdeler, beton görünümde bir fon… Ve tabii ki başrolde yeşil kadife kanepe…. Tüm bakışlar onun üzerinde…

yeşil koltuk nasıl kombinlenir

2# İskandinav Stilinde Bir Yeşil Kadife Kanepe

Bu koltuğu IKEA’dan hatırlıyorsunuz. Stockholm isimli bu yeşil koltuk burada marka ile bütünleşen İskandivan stili ile tamamlanmış ama siz onu yaratıcılığınız ile farklı tarz salonlarda da kullanabilirsiniz.

yeşil koltuk modelleri

3# Köşede Bir Yeşil Kadife Koltuk

Kadife kumaşı deri ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca tercihiniz şık detaylardan yanaysa altın ve pirince mutlaka bu kombinde yer vermeyi unutmayın.

yeşil köşe koltuk nasıl kombinlenir

4# Bohem Bir Salonda Yeşil Kadife Koltuk

Salonda daha renkli ve özgür bir tarz oluşturmak niyetindeyseniz 4 numaralı fikir tam sizlik. Yastıklar, tablolar, hası saksı ve halı… Her şey farklı ama bir o kadar da uyumlu!

yeşil koltuk nasıl kombinlenir bohem salon

5# Yeşil Kadife Koltuk ile İddialı ve Gösterişli Salon Dekorasyonu

İşte yine lüks detayların yer aldığı bir salon dekorasyonu… Asıl konumuz yeşil kadife koltuk olmasına rağmen burada her obje göz kamaştırıyor.

modern yeşil koltuk nasıl kombinlenir

6# Bir Yeşil Kadife Kanepe ve Nostaljik Detaylar

Dünya haritası, yeşil yapraklardan oluşan bir gallery wall, koyu kahve mobilyalar ve nostaljik bir yeşil kanepe… Bu salonda her detay tarih kokmuyor mu sizce de?

yeşil kadife koltuk nasıl kombinlenir

 

7# Entelektüel Bir Salonda Yeşil Kadife Bir Kanepe

Portre tablolarla donatılmış duvarın önüne yerleştirilen koltuk, felsefe sohbetleri için sabırsızlanıyor sanki 🙂

yeşil koltuk salon dekorasyonu

8# Bir Yeşil Kadife Kanepe ve Modern Salon Dekorasyonu

Modern dekorasyon tarzını seviyorsanız yeşil kadife koltuğu fotoğraftaki gibi detaylarla kullanabilirsiniz. Büyük bir orta sehpa, siyah çerçeveli soyut tablolar, siyah başlıklı bir abajur…

yeşil koltuk nasıl kombinlenir

9# Şömine Başında Yeşil Kadife Koltuk Takımı

Burada yeşil koltuğun sayısı bir değil iki. Eğer büyük bir salona sahipseniz koltukları karşılıklı konumlandırarak da kullanabilirsiniz.

yeşil koltuk nasıl kombinlenir

10# Gold Detaylar Etrafında Bir Yeşil Kadife Koltuk

Yeşil rengi hangi renkle ve kadifeyi hangi malzeme ile tamamlamalıyım diye düşünüyorsanız; işte size çok güzel bir örnek. Pirinç ve gümüş malzeme ile yapılmış aksesuarlar kadife koltuğunuza çok yakışacak. Ayrıca gold rengini de yeşile eşlik edecek bir arkadaş olarak görebilirsiniz.

11# Yeşil Kadife Koltuk ile Modern ve Şık Bir Salon

İndigo mavi duvarın önünde ne kadar da hoş bir görünüm oluşturmuş yeşil kadife koltuk öyle değil mi? Ayrıca yine burada deri berjerler, gold detaylara sahip aksesuarlar da dikkat çekiyor.

yeşil koltuk nasıl kombinlenir

12# Yeşil Kadife Chesterfield Koltuk ile Lüks Salon Dekorasyonu 

Dikkat çeken objeler kullanmayı seviyorsanız, bu salon dekorasyonu size ilham verecek.

yeşil koltuk nasıl kombinlenir

 

13# Bir Yeşil Kadife Koltuk ve Tropikal Detaylar 

Tropikal detayların yer aldığı aksesuarlara maskülen objeler eşlik ediyor bu salonda. Ancak tabii ki yine başrolde yeşil kadife koltuğumuz var 🙂

14# Ferah ve Aydınlık Bir Salonda Yeşil Kadife Koltuk

Örneklerin çoğu koyu bir duvar ve objeler içeriyordu. Ancak bu salonda daha renkli dekoratif ürünlerin ve beyaz fonda yarattığı neşeli atmosferine şahit olacaksınız.

yeşil koltuk nasıl kombinlenir

 

 

15# İskandinav ve Maskülen Detayların Ortasında Bir Zümrüt

Ve yine iskandinav bir salon, ama bu sefer sert bir çizgiyle…

yeşil koltuk nasıl kombinlenir iskandinav salon dekorasyonu

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close