Çelik Kapı Ölçüleri ve Boyutları

çelik kapı

Ev ve iş yerlerinin güvenliğini artırmak ve bulunulan ortamın dekoruna şık bir dokunuş katmak amacıyla çelik kapılardan yararlanılır. Günümüzde güvenlik ihtiyacının yüksek olması neticesinde sağlamlığı ve dayanıklılığı ile sıkça tercih edilen çelik kapı modelleri, farklı renk ve modelleriyle göz alıcı bir görünüş sergiler. Genişlik, yükseklik, derinlik, açılır yönü ve farklı unsurlara göre çeşitlilik gösteren kapılar güvenlik ihtiyacını karşılamakla birlikte uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sağlar.

Her Alana Uyum Sağlayan Çelik Kapı Ölçüleri

Çelik kapı ölçüleri, ürünün modeline göre çeşitlilik gösterir. Rahat ve kolay kullanım imkanı sağlayan çelik kapı modelleri, modele ve markaya göre modern ve sofistike tasarımıyla dikkat çeker. Evde, iş yerlerinde, apartmanlarda ve dairelerde oldukça sık tercih edilen bu kapı çeşitleri, diğer kapı türlerine göre daha ağır bir yapıya sahiptir. Ev içerisinde diğer kapılarla da uyumlu bir kullanım sağlayan tasarımları ve renk seçenekleriyle göz doldurur. Estetik açıdan hoş dizaynları bulunan çelik kapılar, kullanım açısından yaşam alanlarını verimli bir şekilde koruyan modellerdir. Çeşitli ekipmanları ve güvenlikli mekanizmaları ile modern teknolojiyi evlere getiren bu ürünler dış kapı ya da daire kapısı olarak tercih edilir. Özgün tasarımıyla dikkat çeken çelik kapı modelleri ölçüleri ve boyutları, kapı girişine uygun genişlik ve yüksekliklere sahiptir. Kapı girişinin pervaz ve kanat ölçüsü, duvar kalınlığı, çelik kapı genişliği ve yüksekliği ile çelik kapı ebatlarının birbiri ile uyumlu olması oldukça önem taşır. Kasa ölçüsü ve kanat kalınlığı ile çeşitlilik gösteren kapılar her mekana kolayca uyum sağlar.

Evinizin Güvenliğini Çelik Kapı Modelleriyle Artırmak Mümkün

Ahşap görünümlerden MDF görünümlere, çelikten farklı renk seçeneklerine varana dek çeşitli desenlere sahip olan bu kapılar, ev ve ofis girişlerini daha şık hale getirir. İmalatında farklı malzemelere ve esas olarak çelik yapıya yer veren çelik kapı modelleri, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Dikkat çeken dizaynı sayesinde mekanı güzelleştiren ve estetik bir görünüş sunan çelik kapı modelleri ölçüleri ve boyutları ile de kullanıcılarda memnuniyet sağlar. Dilenen her alana kolaylıkla monte edilebilen çelik kapı modelleri, farklı ebatlarda tasarlanan ölçüleri ve boyutları ile mümkün hale gelir. İç tasarıma uygun, eskitme kasalı, dış tasarımda kullanılabilen seçenekler, ceviz kaplama ya da lüks kasalı modelleriyle ilgi görür. Açılır yönü sağ ya da sol olarak dizayn edilen kapılar, kullanıcılar için kolaylık sağlar. Kilit sistemiyle de çeşitlenen çelik kapı modelleri arasında tuzaklı kilitler sıkça kullanılır. Kapı kilidini daha güvenli hale getiren bu kilidin yanı sıra standart kapı kilit mekanizması tercih edilebilir. Barel sabitleme yapabilen bu seçenekler, çelik materyal ile de kuvvetlendirilerek mekanın daha güvenli bir hale getirilmesi sağlanır. Çeşitli alternatifleriyle kullanıcısına çok sayıda alternatif sunan modeller, kolay temizlenebilir özelliğiyle de memnuniyet sağlar.

Estetik Görüntüsüyle Büyüleyen Çelik Kapı Fiyatları

Birbirinden şık ve özel tasarımlara sahip olan çelik kapı fiyatları, yüksek güvenilirlik ve kaliteli performans sergileme özelliklerine göre farklılık gösterir. Kullanıcıların bütçesine ve daire ergonomisine uyum sağlayan çelik kapı modelleri, ister iç mekanda ister dış mekanda kullanılabilir özelliğe sahiptir. Çelik kapı modelleri ölçü ve boyutlarına, içeriğindeki çelik malzeme oranına, laminoks, meşe, laminant gibi ekstra kaplamalara göre farklı seçenekleriyle her ihtiyacı karşılar. Bu ürünlerde kullanılan detaylarda artış olması halinde fiyat üzerinde de belirli farklılıklar söz konusu olur. Güvenlik sistemini artıran, kolay açılıp kapanabilen çelik kapı modelleri evini yenilemek ve farklı bir dekor katmak isteyen kişiler için eşsiz seçenekler sunar. Dayanıklı iç kasası ve dış aksesuarları ile uzun ömürlü kullanım sağlayan modeller, ses ve ısı izolasyon özelliği sayesinde hem ekonomik avantaj sağlar, hem de dışarıdan gelebilecek gürültüleri büyük ölçüde önler. Siz de aradığınız sağlıklı ve dayanıklı malzemelerden üretilen çelik kapı modelleri için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Evinizin ya da iş yerlerinizin ölçüsüne uygun olan en şık çelik kapı modellerini sepetinize atabilir, Koçtaş’ın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close