10 Eylül Balık Dolunayı Türkiye Gündemi ve Burçlara Etkisi

Balık Dolunayı Burçlara Etkisi

12 Eylül Balık Dolunayının Genel Etkileri

Neptünyen bir Balık dolunayı ile Başak yeni ayında Mars’ın iteklemesi ile başladığımız her konu iyi ya da kötü bir sona kavuşabilir. Neptün’ün aldatıcı, kaderci, hayalperest etkilerine kapılıp başlattığımız ayağı yere sağlam basan işlerimizin altındaki zemini kaydırma ihtimalimizi gözden kaçırmayalım.

Zira Mars hâlâ tetikte. Uranüs beklenmedik sonlara gebe. Satürn ve Plüton da bu iki etkiyi daha kalıcı hale getirmek için destekte.

Kısacası bu dolunay bizi, Balık burcunun romantik, akışta, duyarlı, sabırlı gibi yüzeysel tanımları yerine bizi düalite ile yüzleştirecek, her şeyin bir başka yüzünün de olduğunu gösterecek, arkadan dönen dolapları ortaya çıkaracak, bunları yaparken de şaşırtıp agresifleştirecek ama bir daha arkamıza baktırmayacak, yepyeni bir yola çıkartacak kuvvette.

Balık burcu, psikolojik rahatsızlıklar, bağımlılıklar, hapishane ve hastaneler, sanatçılarla yakından ilgilidir. Dolunaya Balık burcunun yönetici gezegeni deniz ve deprem tanrısı Neptün uzak orbla eşlik etmektedir. Buradan yola çıkarak 10 Eylül civarı tarihlerde denizler, seller, su taşkınları, özellikle denizden gelen depremler, tsunami, gemilerle ve gemi sektörüyle ilgili haberler, sanatçılarla ilgili skandallar, uyuşturucu ve alkolle ilgili konularda gizli örgütlerin ortaya çıkması gibi gündemlerle karşılaşabiliriz.

Kişisel hayatlarımızda spiritüel deneyimler yaşayabilir, aşırı fedakar olduğumuz kişi ve durumları fark edebilir, aldatıp aldanabiliriz. Dolandırılma, eşyalarımızı bir yerlerde unutma gibi etkilere de açığız.

Balık Dolunayında Türkiye Gündemi

Ankara haritasına göre çıkarılan Türkiye dolunay haritasının yükseleni Yay burcu. Dış politikayla ilgili deniz yolları konusunda vatan bütünlüğünü ilgilendiren yaptırımlarla karşılaşma riski söz konusu olabilir. Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin tekrardan masaya yatırılmak istenmesi gündeme gelebilir.

Ayrıca Jüpiter’in Merkür ile karşıtlığı dolunayla birlikte dış borçlarla ilgili yeni düzenlemelerin de konuşulabileceğini gösteriyor.

Başak yeni ayında konuşulan, sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme çalışmasının basında lanse edilmediği gibi ortaya çıkabilir.

Yine kadınların, özellikle yönetimde söz sahibi olan kadınların halkın önünde zor bir durumla savaş vermesi gerekebilir.

Burçlar Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

KOÇ

Kendinizi aşırı dalgın ve depresif hissedebileceğiniz bir dönem.  Sizden gizlenen şeyler açığa çıkabilir. Hatta bazı dost bildiğiniz düşmanlarınız olduğunu da öğrenebilirsiniz. Boş verin ve kapıyı gösterin.

BOĞA

Kendi organize ettiğiniz davetlere katılmayı unutabileceğiniz bir dolunay yaşayacaksınız. İş çevreniz ve arkadaşlarınız sizi manipüle etmek isteyebilir. Oyuna gelmeyin ve elinizi açık etmeyin.

İKİZLER

Patronunuzun, babanızın ya da eşinizin sizden sakladığı şeyler olduğunu duyabilirsiniz. Bu durum sizi bir yol ayrımına götürebilir. Hiçbir şeye bağımlı değilsiniz. Bırakın ve rahatlayın.

YENGEÇ

Uzak akrabalarınızla ilgili bazı gerçekleri öğrenebilirsiniz. Yurt dışı ve eğitimle ilgili beklediğiniz haberler gelebilir. Kendinizi daha mistik hissedebilirsiniz. Kaybolun ve yeni yollar keşfedin.

ASLAN

Hukuki alanda beklediğiniz konuların sonuçlarını alabilirsiniz. Ruhsal anlamda sıkıntılı hissedebilirsiniz. Başkalarından elde edebileceğiniz kazançların beklediğiniz gibi olmadığını görebilirsiniz. Beklemeyin kendi kaynaklarınıza yönelin.

BAŞAK

İlişkinizin hayal ettiğiniz gibi olmadığını fark edebilirsiniz. İş ortağınızın sizi kandırmaya çalıştığı durumlarla yüzleşebilirsiniz. Kurban rolü oynamaktan vazgeçin ve aynayı kendinize tutun.

TERAZİ

Çalışma hayatında bazı fark edişler, bitiş ve tamamlanmalar yaşanabilir. Hizmet aldığınız kişilerin duygusal manipülasyonlarına maruz kalabilirsiniz. Günlük rutinlerinizin şaşmaması için bu oyunlara gelmeyin.

AKREP

Aşk hayatınızdaki durgun sular bulanabilir. Çocuklarınızla ilgili konuları nihayete erdirebilirsiniz. Yatırım konularında da bilmediğiniz güvenmediğiniz alanlara çekilme riskiniz olabilir. Tedbiri elden bırakmayın.

YAY

Ev, aile ve memleket konularında aklınızı kurcalayan gündemler oluşabilir. Evde suyla ilgili tadilat gerektiren sorunlar ortaya çıkabilir. Boğulma, su basması gibi risklere karşı temkinli olun. Geç kalmadan sigortanızı yaptırın.

OĞLAK

Kardeşlerinizle ilgili olaylar gündeminizi meşgul edebilir. İletişim kurarken dalgınlığınızın kurbanı olabilirsiniz. Kısa seyahatler, araç alım satımı gibi konularda zararlı çıkmamak için acele etmemenizde fayda var.

KOVA

Para konularında bir tamamlanma söz konusu olabilir. Maaşa zam da olabilir, işe son da. Her iki durumda da kandırılma ihtimalinizi göz önünde bulundurun. Değerinizi tevazu gösterip aşağıya çekmeyin.

BALIK

Hayatınızla ilgili büyük fark edişler yaşayabileceğiniz bir süreçtesiniz. Ne kadar çok verdiğinizi, kendinizi feda ettiğinizi anlayacağınız olaylar karşısınıza çıkabilir. Bağımlı olmadığınızı görün ve kendinizi azad edin.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close