Algorand (ALGO) Nasıl Alınır Satılır?

algorand nedir

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Algorand, kripto para ekosisteminde hız, verimlilik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözme amacıyla yola çıkmış bir blokzinciri projesidir. Açık kaynaklı yapıya sahip Algorand ağı, yüksek güvenlik standartlarına ve çok hızlı işlem kapasitesine sahiptir. Ağ içindeki işlemler ALGO adlı kripto para ile gerçekleşirken, ALGO coin, yüksek hızda ve düşük komisyonla transfer gerçekleştirme ve farklı olanaklar sunması ile popülerdir. 

ALGOUSDT adresinden alım satımı en düşük komisyonla gerçekleştirilebilen ALGO, merkeziyetsiz ve herkesin erişebileceği bir ekonomi yaratma hedefine sahiptir. Bu anlamda Algorand projesi birçok kripto paradan ayrışmaktadır. ALGO coin, bir dijital para birimi olarak tasarlanmıştır. ALGO ile e-ticaret sitelerinde ya da perakende merkezlerinde ödemeler yapılabilir. Ürün ve hizmetlerin alım satımında kullanılabilmesiyle de öne çıkan Algorand ağının coin’i, bir yatırım ve değer saklama aracı olarak ilgi görmektedir. Bu nedenle ALGO, piyasa değerine göre en büyük kripto paralar içinde yer almaktadır. 

Algorand nedir?

Algorand ağı, ABD’de bulunan ve dünyanın en önemli üniversitelerinden olan MIT’de profesör olan Silvio Micali tarafından geliştirilmiştir. Açık kaynaklı blokzinciri, saniyede 1000’den fazla işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Mutabakat mekanizması Proof of Stake olan Algorand ağında, doğrulayıcılar ağın işlerliğini sağlamak, node’ları onaylamak için coin’lerini kilitler ve bunun karşılığında ödül olarak ALGO coin alırlar. 

Algorand, Ethereum ile benzer bir şekilde merkeziyetsiz uygulamalar geliştirilebilen bir ağdır. Dapp geliştirmek için Algorand, rakiplerine göre düşük işlem komisyonları, hızlı ve güvenli yapısı ile öne çıkmaktadır. Bu alanda en çok kullanılan ağ olan Ethereum, yoğun talep nedeniyle yüksek gas fee ücretleri ve darboğaz sorunları ile sık sık gündeme gelmektedir. Algorand ise finans uygulamaları için güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir bir çözüm barındırmaktadır. 

ALGO coin, Algorand ağı içindeki tüm işlemler ve akıllı sözleşme etkileşimleri için kullanılabilmesinin yanı sıra, düşük komisyon oranı ve hızlı yapısı ile ödemelerde, transferlerde de kullanılmaktadır. ALGO coin ile yapılan bir transferde, cüzdanlar arası yapılan işlemde komisyon sıfıra yakındır. Dünyanın her yerinden dijital para gönderimi için tercih edilebilecek ALGO’da, transferler 5 saniyenin altında tamamlanır. Bu yönüyle Algorand, kripto para ekosisteminde öne çıkmayı başarmıştır. 

Algorand nasıl alınır satılır?

ALGO coin, 2019 yılında piyasaya girdiği kripto para ekosisteminde, erken yatırımcılarına ciddi bir gelir potansiyeli sunmayı başardı. 2,16 dolar ilk çıkış fiyatı olan ALGO, 0,14 dolar seviyesine geriledikten sonra 2,36 dolarlık tarihi zirvesini gördü. Ulaştığı yüksek piyasa değeriyle en büyük 50 coin arasına girmeyi başaran ALGO, birçok yatırımcının ilgisini çekti. 

ALGO coin alım satım işlemleri, hem spot piyasada hem de vadeli (kaldıraçlı) piyasada gerçekleşebiliyor. En düşük komisyon oranını vermesiyle öne çıkan, dünyanın en büyük borsalarından Kucoin, ALGO alım satım işlemleri için tercih edilebilecek adreslerin başında yer alıyor. Kucoin’de ALGO coin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Kucoin mobil uygulaması ya da web sitesinde hesap oluşturun, KYC işlemlerini tamamlayın.
  • Kucoin hesabınıza kredi kartı ya da diğer metotlarla para yatırın.
  • ALGO coin’i spot ve vadeli işlemler sekmesinden, limit ya da piyasa emir türü ile satın alın.

Canlı ALGO fiyat verilerine ve diğer bilgilere, Kucoin üzerinden ulaşmak mümkün. Dünya çapında 10 milyondan fazla yatırımcının tercihi olan borsa, tüm yatırımları sigorta güvence fonu ile korumasıyla da öne çıkıyor. Kucoin’de hesap oluşturarak her yeni yatırımcıya verilen 500 USDT’lik bonusları kazanabilirsiniz. 600’den fazla coin’in listelendiği Kucoin’de, ALGO coin alım satım işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close