Başak Burçları için Ev Dekorasyonu Önerileri

başak burcu için ev dekorasyonu

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

24 Ağustos – 23 Eylül arası doğumlu olan Başak burçları için ev dekorasyonu asla tamamlanamayan bir süreçtir. Çünkü mükemmelliyetçi yapıları onları evde de en kusursuz görünümü oluşturmaya zorlar.

başak burcuna göre dekorasyon

Mükemmelliyetçi dışında, Başak deyince ilk akla gelenler arasında temiz, titiz, düzenli, planlı sıfatları gelir. Başak burcunun ev dekorasyon tercihlerini işte bu temel özellikler belirler.

Değişken toprak burcunun dekorasyon zevklerine daha yakından bakalım. Nasıl bir ev çıkacak karşımıza acaba?

Başak Burcunun Dekorasyon Tercihleri

Dekorasyon stili:  Minimalist
En sevdiği renkler:  Beyaz – Bej – Gri
Evde vazgeçemediği unsurlar:  Dekoratif kutular, canlı çiçekler, mum ve sabun
Dekorasyonda önem verdikleri 3 şey:  Sadelik, doğallık ve düzen
Vitrinindeki olmazsa olmaz objeleri:  Dekoratif mumlar, kitaplar, kutular 
Evde favori alanı: Mutfak

Toprak grubu burçlarına göre dekorasyon” yazısında sadelik ve rahatlığın onlar için ne kadar önemli olduğunun altını çizmiştim. Bir Başak eve girdiğinde huzur bulmak ister. Bunu sağlamak için de dağınık görünümün önüne geçmek gerekir. Bu da ancak daha az eşya, bol dolap, ardiye, bazalı yataklar ile mümkündür.

Minimalist dekorasyon stilini severek evde uygulayan Başak burçlarının ağırlıklı olarak kullandığı renkler arasında beyaz, bej, gri ve toprak tonları yer alır.

başak burcu için ev dekorasyon önerileri

Temizliğin bir işareti de Başak burçları için güzel kokmaktır. Bu yüzden evde mutlaka kokulu mum, sabun ya da canlı çiçeklere yer verirler.

başak burcu mutfak dekorasyonu

Tam bir ev sahibi olan Başakların evdeki favori alanı ise mutfaktır. Yemek yapmayı, farklı tarifler denemeyi çok seven başaklar için mutfak bir meditasyon odası gibidir adeta.

Başak Burçları için Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Eğer siz bir başaksanız ve evinizi dekore etmek için tavsiyeye ihtiyacınız varsa şimdi söyleyeceklerime iyi kulak verin.

Siz zihni oldukça meşgul insanlarsınız. Sizi yoran düşüncelerin yanına bir de eşyaların eklenmesine sakın izin vermeyin. Çok fazla dekoratif aksesuardan uzak durun. Desenleri olabildiğince göz yormayan halı, perde, kırlent gibi eşyaları tercih edin.

başak burcu ev dekorasyonu

Her ne kadar düzenli olsanız da biriktirmeyi sevdiğiniz için evinizi dağınık gösterebilecek kitaplar ve koleksiyonlarınız için bol raflı dolaplar temin edin.

Başak Burcuna Ev Hediyesi Ne Alınır?

Detaycı Başak burçları kimsenin göremediği kusurları anında görür. Mükemmel olmasan hiçbir şey onu tatmin etmez. Bu yüzden ona ne alırsanız alın mutlaka bir kulp bulacak ve mutlu olmayacaktır.

başak burcuna ne hediye alınır

Ama siz yine de Başak burcuna hediye almak da ısrar ederseniz psikoloji, kişisel gelişim konulu kitapları; dekoratif kutuları, kokulu mumları, mutfağı için saklama kabı, temizlik seti  gibi amaca yönelik şeyleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close